Miks kirjutatakse siin peaasjalikult Kagu-Aasiast?

Miks kirjutatakse siin peaasjalikult Kagu-Aasia reisidest? Kas see kant on hetkel kuum või ongi see backpackerit Meka? Miks ei kirjuta keegi oma matkadest maiade iidsetesse linnadesse või lihavõttesaartele või jumal teab veel kuhu? Või sõltub meie seljakotlaste (muide see sõna kõlab minu arvates hoopis huvitavamalt kui backpacker ja ma ei ole mitte mingi estofiil) reisisiht rohkem odavate lennupiletite kampaaniatest? Andke andeks, kui see viimane küsimus kellelegi uhkuse pihta käis.

Asi nimelt selles, et olen ise tulihingeline "sõltumatu reisimise" pooldaja, kuid endal väga vähe võimalust kuudeks maailma urgastesse ära kaduda. Olen alati imestanud, et kus kohast võetakse sellised töökohad, kus võib ülemusele öelda "aidaa, tulen poole aasta pärast". Seetõttu loengi siinseid (ja ka muid)reisikirju suure huviga.

Lugesin arutelu teemal kes on backpacker ja kes mitte? Miks see nimetus teile nii kangesti korda läheb? Kas reisimise juures ei pidanud mitte olema kõige tähtsam see kogemus ja emotsioon, mis sellest saadakse?