Mõttetu merekruiis

Sai käidud 12.01.2000 nn. kruiisil Stockholmis. Ei soovita!!! Nimelt jõuab laev Stockholmi kell 10.00, ja kuivõrd tehakse terminalis remonti, läheb passikontrollile 45 minutit, kui kiirelt algul jooksed ja järjekorras esimeste hulka saad. Selle peale on kell juba kuskil 10.45. Bussiga linna sõiduks läheb kuskil 25 minutit ja kell 11.15 oled linnas. Tagasi hakkab laev sõitma kell 17.00 pead ikka 30 minutit varem kohal olema. Seega 16.00 pead juba linnast bussile minema. See teeb maximum 4 tundi 30 minutit linnas, mis on NII MÕTTETULT VÄHE!!! Mingit fiilingut küll ei teki. Aasta tagasi sai ka käidud, siis jõudis laev minu meelest sadamasse kell 9.00 ja lahkus 18.00, seega kaks tundi lisaaega.

Võrreldes aasta taguse kruisiga on langenud ka teeninduskvaliteet. Kelnerid on nipsakad (vähemalt see kes meid teenindas). Rootsi laua kvaliteet on langenud poole võrra, st. laud on poole lühem ;). Pole mingit mõtet lunastada 250 kroonist rootsilaua pileti, kui loodate saada igasugu delikatesse... Tegelt näeb ja tundub kogu see laeva lõbustuskompleks kui väikelinna lõbustuskeskus. Pseudostiilne pub, restoran, nn showbaar, kus toimub mingi jama, lastakse lindimuusikat. Oli reede aga diskoteek ei töötanud. Üks pood, üks söökla. Täielik provintsilinn. Kohe kahju hakkab. Istumissalongis on toolid sellised, nagu 80 aastate autos, mille katteid pole kordagi pestud.
Laevas reisis sel päeval (reede, Tallinn-Stockholm) 340 inimest, ikka tõeliselt vähe. Tagasi tuli veel vähem inimesi.

Tollitöötajad (eesti omad) on ka mingid eriti imelikud inimesed. Hakkavad kohe sinatama. Nagu omad poisid. Samas on küsimused sellised (ülbe hääletooniga) : Kus sa elad? Näen jah, et Tartus elad! Kus sa Tartus elad? Sissekirjutust ei ole jah?