Muljed: Kuidas elad Nokiamaa 2006

Teeme siia kokkuvõtted olulisimatest sündmustest Soome2006 rattamatkal. .... Mind huvitab ka kukkumiste analüüs ,et ennetada ja teadvustada üksteisele kuidas sõita rattamatkadel ohutumalt.

Paljud kukkumised tulevad just gruppis sõites.

Üksi sõites on ju lihtne aga grupis sõites (möödasõidud ja peatumine) on oma reeglid. ... Minul läks õnneks kui elektrijaamatammi juurest alla laskudes pööras rada (kruusateel) vasakule ja otse läks ka tee edasi mäest üles. . Minust paremal oli ka üks rattur ja tema hakkas juba pöörama ja kuna olin väliskurvis hakkasin temast hiljem pööret tegema. . Mingi sisetunne ütles mulle ,et võta veel suurem kaar ja hetk enne pööret kuulsin enda taga kerget hüüet(aaaa või uuuu). . Üks taganttulev naisterahvas sõitis minust paremalt kuhu tahtsin sekund hiljem (talle risti ette) keerama hakata) ja minu kõrval oleva ratturi vahelt suure hooga ja pidurite kriginal läbi. . Kuna ta ei teadnut ,et rada läheb paremale oli ta ilmselt suure hoo sisse võtnud ,et siis hooga otse mäkke minna. . Pidama sai ta kuskil paarkümmend meetrit peale meist möödasõitu. ... "Oleks": . Mina oleks pidanud käega pöörde märguannet andma. Naisterahvas oleks pidanud hüüdma nt. "(möödun) paremalt". Korraldajad oleks võinud hüümärgi laskumise algusse panna.Nii nagu see oli ilusti paaris teises laskumisekohas.