trip-krainetrip-ukraine-dark
Myanmari info

Tere,

Paluksime veidi infot äsja vöi lähiminevikus Myanmaris käinutelt. Trip.ee-s ringi vaadates, leidsime väga asjalikke reisikirju, kuid kuna asjad muutuvad ka seal kandis väga kiiresti, siis sooviks veidi värskemat infot.

Esimene puudutab viisasid: Kas elektroonilist viisat kasutades, peab tagasiteel sama piiripunkti yletama? Ning kas keegi on e-viisat kasutanud? Yangonis? Mandalays?

Kas mobiil telefone tohtis maale tuua ( teame, et neid kasutada pole seal vöimalik, kuid teistes sihtkohtades oleks need vajalikud)? Kui mitte, kas keegi on selleks luba taodelnud? Kui jah, siis kelle kaudu?

Kas löunapool saartel liikudes vöi yldse löunapoole liikudes on tarvis erilubasid ning kas vastab töele, et asustatud saartele saamiseks tuleb tasuda 80-120 dollarine maks? Eriload, kellelt neid hankida?

Ning köige rohkem imestust tekitav kysimus, raha vahetamine. Isegi kui kehtib FEC'd (Foreign Exchange Currency) mille rate on =1 USD ja 1 USD=6 Kyat-i, siis kuidas on vöimalik, et tegelik kurss on 1 USD 650-800 Kyat-? Ning kus siis seda " tegelikku" kurssi vahetada, kui riik soovitab/nöuab, et sa seda teeksid lennujaamas/hotellis/pangas, kus kindlasti AINULT seda kehvemat kurssi on vöimalik saada.

Palju kysimusi, kuid loodetavasti keegi oskab nöu anda. Suured tänud ette!