Omapäi Türgis

Tahaks Istambuli sõita Okt lõpus, tegelikult plaan lihtsalt Türki minna, ent Istanbul oleks üks võimalikest variantidest. plaan oleks nii 23. okt ära minna ja nii nädal-poolteist kohapeal olla. Rääkige oma kogemustest, kes on Türgis omapead käinud, mis mulje jäi ? Mida kindlasti külastada, kus oleks odavam peatuda jne... Ehk tuleks keegi ka reisikaaslaseks ?

Mina käisin ja lähen 9-16.oktoober uuesti. Olen Istanbulis paar päeva ja kavatsen Aasia poolt lennata ka sisemaale. Kuhu täpsemalt selgub lõplikult enne reisi. :) Öömajad - Istanbulis broneerin esimesteks öödes hotelli aga ülejäänu otsin kohapeal. Üldiselt üksikul naisel oli suhteliselt turvaline tunne - loodan, et ka sel korral tulen sama veendumusega tagasi.

Möödund sügisel sai Istanbulis käidud ja mulle meeldis. Lossid, mośeed, muuseumid - kõik oli huvitav. Odavam oleks muidugi odavamates hotellides, neid leiab netist hulgi. Meie broneerisime ette 4*hotelli suht soodsa hinnaga ja jäime sellega ka igati rahule. Rahaga tõmbamist vist ei kogend (ilmselt oli siis tegu väikeste summadega, et tähele ei pannud), kuid suurel turul käisime ka vaid korraks, polnud huvi seal pakutava vastu. Ostud tegime suurtest kaubanduskeskustest. See-eest sel suvel Istanbuli kaudu Antalyasse sõites sain küll vastu pükse, ei osanud lihtsalt ette kujutada, et ka bussijaamas on võimalik rahaga petta. Paraku on.

olime omal käel Türgi ja Süüria tuuril. Türgis olime enamus ajast Istanbulis kokku 7 päeva. Istanbul on põnev ja huvitav linn. Üritasime näha võimalikult palju, kuid siiski jäi tunne, et pool jäi veel nägemata. Soovitan seda linna soojalt, jäi positiivselt meelde. Minnes olime Tulip Guesthousis ja tagasiteel Yakamozos. Esimene oli ok seni kuni oli tuba koos wc ja pesuruumiga (väga maitsev ja hea valikuga hommikusöök). Teine oli väga ilus ja mõnus, koht on tegutsenud vaid 3 kuud ja sellest tulenevalt pole veel internetist leitav. Asukoht oli mõlemil hea. Kui külastada Topkapi paleed ja soov on näha ka haaremit võikski sellest alustada, muidu võib juhtuda nagu läks meiega, et suures avastamistuhinas kulub aeg käest ja haaremi kassad on lihtsalt kell viieks juba suletud (pallee suleti vist alles kuuest). Teeninduskultuur ja kauplemine võib alguses mõjuda vööristavalt. Üldiselt aga on inimesed sõbralikud ja toredad.