Rendiautoga Kreekast Albaniasse ja tagasi.

Äkki keegi on võtnud Kreekast rendiauto ja sõitnud sellega üle eurounioni piiri, mis probleemid kaasnesid ja palju tuli kindlustuste ja paberite eest rendifirmadele loovutada? Igasugune info teretulnud.

Ma ei ole kindel, kas Kreekas autot rendivad firmad üldse lubavad sul Albaaniasse minna (nende riikide omavahelised suhed on päris pingelised). Samas võid ju ikka proovida. Kahjuks ei oska hindade kohta infot anda. Usun, kui sa kirjutaksid Hertzi või Avisesse kirja nende küsimustega, siis nad vastaksid sulle täpsemalt...

Sõitsime Corfult laevaga Sarandasse ja rentisime auto. Auto bookisime Tirana Car Rentalsist (www.tirana-car-rentals.com) hind 65.-EUR/päev. Kui kohale jõudsime ja autorendi kontorit otsima hakkasime, ei teadnud sellest keegi midagi. Sadamahoone kõrvalt Palma hotellist (Tel:+355 852 2600) küsisides selgus, et neil on oma autorent. Sealt me siis saimegi auto 40.-EUR/päev. Hiljem selgus, et Tirana Car Rentalsil ei olegi Sarandas kontorit vaid keegi toob auto kokkulepitud ajaks sadamasse. Meie lihtsalt jõudsime varem kohale. Tee Sarandast Vlorasse on kuni Dhermini täiesti üles võetud ja sõidetav ca 20-30 km/h aga vaated on super - väga tasub sõitmist. Ülejäänud teed on enam-vähem OK. Rannad on head(kruusased) väikestes külades Saranda ja Vlora vahel, näiteks Dhermis. Minu arust üks parimaid randu asub Sarandast Butrinti poole sõites Ksamili külas. Küla ise on oma väljanägemiselt ehmatav, aga rannad ja söögid on väga head (proovige sealseid sinikarpe rannabaaris).