Restoranide topp Sharmis
 1. Kalarestoran Delta Sharmis.

 2. Seafood Island hotellis Savoy.

 3. Iberotel Lido terrass Naama Bay’s.

 4. Shark’s Bay kalarestoranid, eriti too kaugeim.

 5. Restoran Naama Bay rannapromenaadi alguses.

 6. Elmasrien Grillen vanal turul.

 7. Sea Star vanal turul.

 8. Fagola, Friends jne Delta Sharmis.

 9. Thai House Naama Bay hotelli vastas.

 10. Little Buddha Naama Bay hotelli sissepääsu kõrval.

 11. Sushirestoran Marriott Beach hotellis.

 12. Tai restoran Hyattis.

 13. Kalarestoran Delta Sharmis. Nummerdatud äripinnal nr 142. Kalarestoranid täpselt sellel ühel ja samal kohal kipuvad tekkima ja jälle kaduma, aga kui seal parasjagu midagi on, siis on see ka väga hea. Ca 45-55 EGP mereandide supp ja praetud kala kahele kokku. Kala on maitsestatud erilise paprika-piprakastmega, mille retsept on koka saladus! Alkoholilitsents puudub aga võimalik et võite oma õlle kaasa võtta. Igaks juhuks tasub Sharmis kõikjal eelistada praetud kala grillitule, siis on kindel et pole meremaitset juures.

 14. Seafood Island hotellis Savoy. 95 EGP oli mereandide taldrik ühele, kalafilee on odavam. Eraldi menüüs olev salat serveeritakse küpsetatud leiva sees. Türgi meetodil kohv tuuakse baarist ja on väga hea. Kõik on väga hea, sh teenindus ja vaade, ja on hinda väärt.

 15. Iberotel Lido terrass Naama Bay’s. Vanemate ja rikaste, või seda muljet jätta soovivate, või nooremate ja seksikate egiptlaste üks hängimiskohti. Moodne funkambitsioooniga punutud/puidust mööbel, jazz-house tüüpi muusika, suur palm keset terrassi. Talvel gaasilambid jaheduse vastu. Super vaade Naamale ja/või paadisillale hotelli taga. Menüü ei pruugi inspireerida nimetuste poolest, aga toit on Egiptuse kohta hõrgult valmistatud ja (NB!) kõik maksud on hinna sees. Ca 55 EGPst algavate praehindade juures (ja kõigest 25 EGP klaas 2004. aasta Shahrazade’i veini, mis on selline õhemat sorti kuiv ja toidu juurde ideaalne), peaaegu nagu kingitus. Mitu erinevat menüüd: Euroopa suunitlusega põhimenüü, rikkalik egiptuse suupistemenüü (siin saate kontrollitud keskkonnas proovida neid pisikesi täidetud egiptuse võileibu – falafele, nt Alexandria stiilis praemaksaga täidetult) ning harilik võileiva- ja pizzamenüü. Toidu ette tuuakse kausitäis imehäid värskeid heledamaid ja tumedamaid leivakesi ja ohtralt võid. Meeldiv teenindus, k.a. et kuna gaasilambid ei töötanud siis ühel hetkel ja ilma igasuguse palveta toodi naistele soojendatud rannarätikud õlgadele.

 16. Shark’s Bay kalarestoranid, eriti too kaugeim. Egiptlaste peetava restorani stiilis lihtne aus toit. Ilmselt Sharmi suurim mereandide taldrik 45 EGP eest, väiksema isuga naisterahvastele piisab ühest kahele. Lauad otse rannaliival vee ääres. Jätkata võib meeldiva vaatega beduiinikohvikus eespool, mis on üks väheseid selliseid, kus õhtul saab nautida vaikust ja kuupaistet. Miinuseks on et taksojuhid alla 45 EGP teid sealt naljalt ära ei too, kuid hädajuhul on Gardenia Plaza ja peamaantee ning odavate taksobussideni ca 20 min jalutuskäigu tee. Alkoholilitsentsi pole aga nad lubavad teil kõrvalt rannabaarist ise õlut juurde osta.

 17. Restoran Naama Bay rannapromenaadi alguses. Esimene, mida näete, kus õhtuti lauad küünalde ja lampidega asetatakse otse veepiirile trriibuliste vaipade peale. Väga romantiline! Euroopa kallakuga kala- ja liharoad ca 50 EGP portsjon, ei midagi erilist aga standardsele maitsestamata Egiptuse toidule meeldivaks vahelduseks. Proovige hollandi kastmega üleküpsetatud fileed või friteeritud krevette. Miinuseks on et hinnale lisandub veel 10% + 12%, koos supi, õlle ja tee/kohviga võib kahe peale kuluda ca 250 EGP. Menüü üsna sarnane Iberotelile aga toit/teenindus on ca sama raha juures natuke vähemate tärnidega (kuid mitte halb) seetõttu peamiselt soovitatav rannaromantika tõttu. Õlu ja vein on olemas.

 18. Elmasrien Grillen vanal turul. Nende üleküpsetatud riisipotti kus rosinad sees soovitavad ilmselt kõikide firmade reisijuhid. Seal sööb alati ka täiesti kindlust tekitav hulk Egiptuse perekondi (neid juba toiduga alt ei vea) ja hiljuti tegid nad läbi värskendus- ja laiendusremondi, järelikult läheb hästi. Ca 75 EGP liharoad kahele. Proovige Egiptuse delikatessi – täidetud tuvi. Väga mahlane hõrk liha, mida aga on kogu linnukese kontide küljes umbes sama palju kui vähi koiva seest lutsida, seetõttu suurema isuga inimesed võivad privaatselt või kamba peale veel mõne liharoa juurde tellida. Alkoholilitsentsi pole.

 19. Sea Star vanal turul. Kohe Elmasrieni kõrval. Üks ajaloolisemaid meretoidukohti. Minu kogemuses kõige vähem muljet avaldav, aga ka kõige odavam (35-45 EGP kala kahele) ja siiski turvaliselt värske toidu koht. Kuuldavasti sharmis töötavate sukeldujate lemmikumaid.

 20. Farola Delta Sharmis. Katuseterrass väravast vasakul. Itaalia kallakuga, mis tähendab et isegi kui te pole pastafänn siis võite sinna minna sööma mahlaseid ja peene meelega maitsestatud liharoogi. Nt väga hea mahlane pestolammas. Lisandub 10% + 12%. Ka Friends Delta põhibasseini serval pole laita ja teisel pool basseini olevas grillrestoranis üritatakse laupäevi korraldada elava muusika õhtuid varaste 70ndate stiilis (Oh Delilah... jne). Ometi midagi ka soliidsemale vanuseklassile!

 21. Thai House Naama Bay hotelli vastas. Kui isu millegi krehvtisema järele. Lihtne eriliste ambitsioonideta ja soodsate hindadega korralikult kõhu täis söömise koht. Alati palju külastajaid nii et võib kindel olla, et kõik on värske. Igatahes analoog keset Prince Abdullah tänavat on nii kallim kui ka kehvem ja väga väga vürtsikas.

 22. ??Little Buddha Naama Bay hotelli sissepääsu kõrval. Hinnad umbes nagu Sushi House või Silk Tallinnas aga kvaliteet kontrollimata. Ettevaatlikuks teeb, et on peamiselt tuntud mitte söömise aga pärast keskööd hängimise ja tantsukohana. (Kas mõlemat korraga hästi teha on võimalik?)

 23. ??sushirestoran Marriott Beach hotellis. Reklaami järgi sushi kohta soodne, aga kontrollimata. Samas ruumis on ka Jaapani nugadeloopimise restoran.

 24. Tai restoran Hyattis. Kohalikud edukad egiptlased räägivad, et ilus koht. Siin nimetatuist kindlalt kalleim.