Rhodos ja hotell Athena 3*

RHODOS - Päikesesaar Vahemeres! Vaata klippe jne. aadressidelt : www.islandsinblue.gr www.rodos.com www.rhodesinfo.com www.rodosnet.gr www.rhodesguide.com/ www.travel-rhodes.com/ http://www.kreeka-reisid.net/index.php?m1=152&lang=17&ava=1 http://members.virtualtourist.com/m/TravelMap/%A0

http://youtube.com/ Rhodos
Rhodes Rhodos Rodos Island Greece Flight over Rhodos, Lindos and Rhodos Town, Greece RHODOS 2006 By J&J Culture :P Rhodos Holiday Video (Lindos, Trianda, Villas Duc) Rhodos 2006 Flight over Rhodos, Lindos and Rhodos Town, Greece RHODOS: Valley Of The Butterflies -Rhodes (Music: Tim Blake) Greece-Rhodos-Faliraki Rhodos 2006 Flight over Rhodos Town, Greece Rhodos • lamamistoolid maksavad sõltuvalt rannast 3-4 € • tänavakohvikus (reeglina keskmise hinnatasemega) maksab õlu 2-2.50 €, tassi kohvi hind alates 2 €, 1 l majaveini al 8 €. Lihatoidud algavad 6 €, kalatoidud al. 8 €, kreeka salat ja eelroad al. 4 €, pizza al 4.50 € ja omlett al. 4 €. Loomulikult on võimalik leida väga erineva hinnatasemega söögikohti ning hinnatase sõltub nii asutuse nimest (kohvik, tavern, restoran) kui ka asukohast. Rhodose linna võrratu sadamavaatega ning vanalinna peaväljaku söögi-joogipaigad on tunduvalt kallima tasemega. Kalatoidud on suhteliselt kallid ja nende hinda arvestatakse kilo järgi. Suvisel ajal on kalavalik aga väga mitmekesine ja värsked mereannid kogu aeg saadaval. • Rhodose bussivõrk.Teenust pakuvad R.O.D.A. ja K.T.E.L. Bussid on käigus 07.00-23.00. Taksodel on linnade ja külade vahel sõitmiseks fikseeritud tariifid, nt. Rhodos - Faliraki 10 EU, Rhodos – Lindos 30 EU • Autorent- kõrghooajal juulis-augustis on soovitav auto ette tellida. Bensiinihinnad on sõltuvalt margist ja firmast vahemikus 88-98 euroosenti (u 14 – 16 kr). Auto 2 päeva 110-170 EUR ehk 1600-2600 Rhodose linn Arheoloogiamuuseum 3 €, avatud T-P 8.30-15.00, suletud E. Ordu Suurmeistri palee 6 €, avatud T-P 8.00-19.00, E 12.30-19.00 Kunstimuuseum (Municipal Art Gallery) 2 €, avatud E-R 8.30-15.00, L,P suletud. Akvaarium 5 €, avatud E-P 9.00-21.00 Jalutuskäik mööda keskaegset linnamüüri 6 €, T ja L k 14.45 (algus Suurmeistri palee õuest)

Pealinn Rhodos, elanikke 50 00 Rahvaarv100 000 Pindala 1400 km2. Rhodos kuulub Dodekaneeside saarterühma Egeuse mere kaguosas. Pindalalt on Rhodos saarerühma suurim ja Kreeka suuruselt neljas saar. Maksimaaalne pikkus 78 km Maksimaalne laius 38 km Kõrgeim mäetipp Atavyros 1215 m Usk Kreeka õigeusk Keel Kreeka Ajavahe Kreekas on sama aeg kui Eestis. Vahemaad Rhodose linnast Faliraki – 14 km Lindos – 52 m Pefkos - 56 km Tänu külluslikule päikesepaistele, arvukatele randadele ja mõnusalt kreekapärasele atmosfäärile, on Rhodos Kreeka üks populaarsemaid puhkekeskusi. Saar on väike ja hea infrastruktuuriga, nii et turistile on mugavalt kättesaadavad kõik puhkamisvõimalused ja vaatamisväärsused. Loodus on lopsakas ja mitmekesine, alates liivarandadest kuni männimetsadega kaetud mäenõlvadeni. Rhodosel saate nautida ka ehedat Kreekat, sest saare lõunaosa on turistide poolt veel „vallutamata” ja säilitanud oma traditsioonilise ilme – väiksed valged majad mäenõlvadel, külatavern plataanipuude varjus, kuhu kohalikud kogunevad uudiseid vahetama, oliivisalud ja võrratud vaated. Loomulikult käib Rhodosega kaasas lummav kreeka muusika, mõnusad veinid, maitsvad road ning lõbus suhtlemine. Rhodos sobib kõigile: nii täiskasvanutele kui ka lastele, nii peredele kui ka üksikutele seiklejatele. Siin on mõnusaid randu, lahedaid laevasõite, vee- ja lõbustuspark, mitmeid muuseume. Sumedatel suveöödel kutsuvad päikeserammestust välja elama baarid ja klubid, mis on avatud kuni varaste hommikutundideni.
Rhodoselt leiavad ajaloohuvilised meeldejäävaid elamusi nii antiikkultuurist kui ka keskajast. Saarel on mitu külastamist väärt antiiklinna – Lindos, Kamiros, Ialysossos. Keskaega astute Johanniitide Ordu rajatud Rhodose kindlus-vanalinnas ning lääneranniku kõrgetel kaljudel asuvates Monolithose ja Kritinia kindlustes, mille varemetelt avanevad imelised vaateid türkiissinisele Egeuse merele. Pealinn Rhodos on vaatamisväärsus omaette. Oma tänase näo sai linn tänu Johanniitide Ordu 200-aastasele valitsusajale 14.-16. saj. Nüüd võime imetleda kompaktset, tähelepanuväärselt hästi säilinud keskaegset kindluslinna, mis sumedatel suveõhtutel on täis inimesi, kes naudivad sealsete baaride ja restoranide melu ning romantilist keskaja atmosfääri. Meie kuurordid on pealinn Rhodos ning saare populaarseim rannaküla Faliraki u 14 km kaugusel pealinnast. Mõlemad kuurordid asuvad Rhodose põhjaosas ning on tuntud mitmekesiste ajaveetmisvõimaluste poolest. Miks Rhodos Miinused - kõrghooajal juulis-augustis on linnas palju turiste Plussid + mõnus rannapuhkus ja vaheldusrikas looduspilt rikkalik valik ajaveetmiskohti ja tempokas ööelu huvitavad antiik- ja keskaegsed mälestusmärgid väikese vahemaad võimaldavad saarega põhjalikult tutvuda Faliraki veepark Veeparki loetakse Euroopa suurimate hulka kuuluvaks. Siin 11 erinevat liumäge, lainebassein, laisklevad jõed, piraadilaev, Tarzani bassein, naljasild jm atraktsioonid. Pargis on hoiukapid, dushid, kohvikud. Rhodose linna bussijaamast väljub iga tunni tagant spetsiaalne tasuta veepargi buss. Avatud juunist augustini iga päev 9.30-19.00,. Pilet maksab 20 €. *4 = 80 EUR 1300 krooni Vt www.water-park.gr/home.html Rhodose linn Rhodose linn saare põhjatipus on üks meeldejäävamaid paiku tänu silmapaistvalt hästi säilinud keskaegsele vanalinnale, mis rajati 14.-16.saj.. Keskajal oli see Euroopa üks suurimaid reaalselt asustatud linnu. Vanalinn oli ordurüütlite elupaik ning Rüütlite tänav oli keskaegse linna peatänav, mis. 15. saj rajatud Suumeistri Palee juurde. Praegu asub hoones muuseum, pileti hind 6 €. Ajaloohuvilistele soovitame ka külastada endises Rüütlite haiglas asuvat Arheoloogiamuuseumi, vanas katedraalis asuvat Bütsantsi muuseumi ja Kaunite kunstide muuseumi. Vanalinna idaküljele jäävad suur kaubasadam ning Mandraki sadam, kust väljuvad väiksemad laevad ning kus peatuvad ka jahid. Mandraki sadamas asuvad kaks hirvekuju, mis on Rhodose sümboliks ja tähistavad antiikmaailma 7 ime hulka kuulunud Rhodose Kolossi arvatavat asupaika.

Lindos Idarannikul asuv Lindos on üks saare populaarsemaid turismisihtpunkte - 50 km kaugusel Rhodose linnast asuv maaliline külake valgete 17. sajandist pärinevate majadega. Antiiklinn rajati 2000 a. e.Kr. Lindose õitseaeg oli 6. sajandi paiku e.Kr, mil ta oli piirkonna võimsamaid keskusi, peale Rhodose linna rajamist 408.a. e.Kr jäi Lindos veidi tagaplaanile. 116 m kõrgusel kaljul asub Lindose Akropolis, kus asuvad Athena tempel, Agios Ioannise bütsantsi kirik ning kreeka stoa. Pilet u 6 €, avatud T-P 8.00-19.00, E 12.30-19.00. Lindose selge veega liivarand on turistide hulgas väga populaarne ning seetõttu üsna rahvarohke.

Liblikate org Petaloudes 25 km Petaloudes ehk Liblikate org asub saare läänerannikul. Juulis-augustis saab Petaloudeses vaadelda kauneid värvilisi liblikaid (Callimorpha quadripunctarea), kes seal vabalt ringi lendavad. Liblikate org on idülliline ja ainulaadne paik, kus juuni keskpaigast septembrini lendleb palju puna-pruunikirjuid liblikaid. Orus looklevad kitsad kivisillutisega rajad, mida ääristavad väikesed vesiroosidega järved ning ümbritsevad vulisevad ojad ja mühisevad kosed. Liblikate orus rohetavad männid ja stüüraksid (Põhja- ja Kesk-Ameerikas ning Aasias levinud lehtpuud, millest eritub lõhnavat stüüraksvaiku). Männid ja ambrapuud täidavad oru vaigulõhnaga. Seda lehtpuud (ambrapuud) armastavad liblikad väga. Petaloudes ehk Liblikate org on 25 kilomeetrit Rhodose linnast edela pool paiknev sügav sügav jäärak. See kaunis metsane org koos oma väikeste ojade, seisuveejärvede ja koskedega meelitab igal suvel kohale määratul hulgal liblikaid nimega Panaxia quadripunctaria, kes kõik soovivad paljuneda. Arvatakse, et neid tõmbab siia stüüraksipuude vaigu tugev aroom ja lisaks veel see, et isegi suve kõige kuumematel kuudel jääb õhk orus suhteliselt jahedaks. Juunist septembrini on puud kaetud tuhandete ööliblikatega, kes puhkavad oma rasvavarude arvelt. Alguses on neid raske märgata, sest nende musta-kreemikatriibulised esitiivad on hea maskeering, ent lennates vehivad nad oma sarlakpunaste tagatiibadega ja siis on neid juba lihtne näha. 1970. aastatel kogunesid turistid Petaloudesisse, et ööliblikaid näha, ja tegid valju häält, et tuhandeid liblikaid õhku hirmutada. Ent paanikahoos õhkutõusmine kulutab palju energiat ning seetõttu paljud liblikad surid ja Panaxia quadripunctaria`te populatsioon kahanes märgatavalt. Nüüdseks on oru kaitseks tehtud jõupingutused end ära tasunud; pargi valvurid hoiatavad turiste, et nad ei häiriks õrnu liblikaid, ning tõepoolest, nende arvukus ongi uuesti tõusnud. Avatud 8.30-18.30, pileti hind u 5 €. Olemas bussiühendus Rhodose linnaga.

Antiikne Kamiros Saare läänekaldal paiknev Kamiros oli kolmest Rhodose riigi rajamisel loodud linnast väikseim. Kamiros on isoleeritum ja konservatiivsem linn kui kommertslik Lindos või aristokraatlik Ialyssos – Kamiroson säilitanud oma antiikse külaolemuse. Arheoloogilised uuringud on näidanud, et linn on olnud jaotatud kaheks tsooniks: ühiskondlike hoonete ja eramajade piirkonnaks. Eramajad paiknevad looduslike küngaste nõlvadel, linna tänavad moodustavad malelauamustri. Kamiros oli antiikajal üks Rhodose tähtsamatest linnadest. Tänapäeval on võimalik külastada antiiklinna varemeid. Suurem osa linnast hävis 3.-2. saj e.Kr toimunud maavärinate tulemusel, kuid vaatamisväärset on säilinud palju, ning Kamirost peetakse isegi põnevamaks kui Ialysost. Pilet u 4 €, avatud T-P 8.00-19.00, E suletutud.
Filerimos – kloostriga mägi Saare lääneosas matkates on puhkajatel võimalus Filerimose mäe otsas oleva Our Lady kloostri ning Ialyssose (üks kolmest antiiksest Rhodose linnast) akropoli varemetega tutvuda. Filerimose lähedal asub rohkelt pühamuid. Filerimos 3 €, avatud T-P 8.00-19.00, E suletud Ialysos Asub läänerannikul, 10 km Rhodose linnast. Siin asuvad mitmed antiikmälestised, nt. Filerimose mäel asuvad antiiklinna ja kindluse varemed, Püha Neitsi klooster ja Agios Georgiose kabel, samuti Filerimose rist. Suurepärane panoraamvaade saarele.

Naabersaared
Symi Maaliline mägine väikesaar asub 2 t laevasõidu kaugusel Rhodoselt ning vähem kui 8 km kaugusel Türgi rannikust. Pindala 58 km2, elanikke u 2300. Parim vaade saarele avaneb laevaga hobuserauakujulisse sadamasse sisenedes: pastelsetes toonides majad on ehitatud mäekülgedele, jättes mulje nagu oleksite hiiglaslikus amfiteatris. Sadamas on rohkelt väikseid kohvikuid ja taverne, kus on mõnus istuda ja jälgida selle traditsioonilise eluviisiga saare elu-olu. Symile väljuvad laevad Rhodoselt iga päev. Saar ei ole turistidega üle külvatud ja ööelu on peaaegu olematu, piirdudes tavaliste tavernide ning baaridega. Merevesi randades on väga puhas. Parim paik vaikse saareidülli nautimiseks!

Halki Väike mägine saar asub 16 km kaugusel Rhodosest. Saare pindala on kõigest 28 km2, 10 km pikk ja 3 km lai, elanikke on seal 300 ringis. Regulaarne laevaühendus Rhodosega. Saarel ei ole autosid. Pealinn ja sadamalinn Halki (ka Nimborio) asub kaunis hobuserauakujulises lahes. Pealinna lähedal on ka ainuke rand, kuhu jalgsi pääseb. Ülejäänud randadesse tuleb minna paadiga. Rahulik ja ehe Kreeka-elamus!

Athena 3 *
(ametlik kategooria B) linnahotell Rhodos
27 Georgius Leontos str, Rodostel. +30 22410 22 631, faks +30 22410 34 694 http://www.athenahotel.gr/
Soodsa asukohaga hotell hotellirajooni keskel ja ranna lähedal. Rand on liiva-kivi segune. Hotelli ümbruses asub arvukalt baare, restorane ja kauplusi. 6-korruseline hotell renoveeriti 2002. a., 2 lifti. Meeldivad ja avarad üldruumid. 2 baari, TV-salong ja piljard. Retseptsioon avatud 24 t. Täiskasvanute basseinist sobib madalam osa ka suurematele lastele (sügavus al. 1 m), lamamistoolid. 84 keskmiselt ruumikat tuba, mis renoveeriti 2002.a. Tubades on uus mööbel ja erksad tekstiilid. Kivipõrand. Vannitoas vann või dush, föön, pesemisvahendid. Standardtuppa mahub kuni 3 inimest. Osa tube on 3 voodiga ning mahutavad lisaks ühe väiksema lisavoodi lapsele. Vaade tubadest tänavale ja naabermajadele. Rand -100m Lennujaam - 15 km. Sadam- 800 m. Vanalinn - 500 m. Bussipeatus- 100 m. Taksopeatus - 150 m. Kesklinn - 200 m

 Hotell Athena  3*

Hotellis: Üldkonditsioneer Baar Bassein Seif Leedu lennukompanii Aurela suitsuvaba tellimuslend Tallinnast. Lennuk: Boeing 737-300 Lennuaeg u 4 t 15 min. Teenindus lennul: Soe söök ja karastusjoogid on tasuta, alkohoolsed joogid lisatasu eest. Rhodose lennuplaan 2008 Tallinn – Rhodos 19. juuli L Rhodos – Tallinn 26.juuli L 16:00 21:15 20:15 01:30 Horizon Travel E - Rhodose linnaekskursioon (peale lõunat) 475 kr T – Saaretuur 657 kr P,K - Laevasõit idarannikul 657 kr N – Lindos 376 kr R - Symi saar ja Panormitise klooster 625 kr K - Kreeka õhtu 626 kr
E- Rhodose linnaekskursioon (pool päeva) - See ekskursioon sobib hästi esimeseks tutvuseks saare pealinnaga, mis 2002. a. tähistas oma 2410. aastapäeva. Rhodose vanalinn on kantud UNESCO muinsuskaitseobjektide ülemaailmsesse nimekirja. Saame esmamulje nii Rhodose linna antiiksest keskusest, tänapäevasest uuest linnast kui ka Püha Johannese Ordu rüütlite poolt 14. saj. rajatud vanalinnast. . Siin asuvad Apolloni tempel ja antiikteater Odeon. Tutvumisel linnaga on teil võimalus näha keskaegseid linnaväravaid, Rüütlite kindlust, mis pärineb renessansi ajast. Vaba aeg vanalinnas jalutamiseks. HIND: 330 EEK 21 EUR Märkus: Sissepääs suurmeistri paleesse 94 EEK 6 EUR Sissepääs arheoloogiamuuseumisse 47 EEK 3 EUR

T-Saaretuur (terve päev) OK Tutvume Rhodose vähemtuntud paikadega sisemaal, kohaliku elu-olu ja kauni loodusega. Saare läänerannikul. teeme peatuse Filerimose mäel, kus avaneb kaunis panoraamvaade saarele ning on võimalik külastada kloostrit Keskaegne Monolithose klooster (lisatasu u 3 eur). Edasi suundume sisemaale Petaloudesesse liblikate orgu. Embona külas tutvustatakse meile Emery veinitehases toodangut. Vaba aeg lõunasöögiks (ei kuulu hinna sisse). Teel näeme ka saare kõrgeimat tippu, Atavyrose mäge. 1215 m Teeme peatuse Sianna külas, mis on tuntud oma mee ja kohaliku napsi suma poolest (meenutab puskarit). Mõlemaid saab proovida ja kaasa osta. Viimase peatuse teeme ranna-äärses Gennadi külas, kus võib ujuda või kohvi juua. Seejärel sõidame mööda idarannikut tagasi hotellidesse. HIND: 657 EEK 42 EUR K-Kreeka õhtu (õhtune üritus, sisaldab õhtusöögi) Võimalikud lisakulud: suveniirid Hinna sisse kuulub: õhtusöök, kohalikud alkohoolsed ja karastusjoogid Hind: täiskasvanu 37 eur, laps (2-12 a) 18 eur. Ekskursioon väljub, kui osalejaid on vähemalt 23. Rahvuslikus stiilis õhtu kreeka külatavernis. Hinna sees on õhtusöök kohaliku veiniga ning folklooriprogramm. Unustamatu õhtu kreeka muusika saatel koos kohalike toitudega. Folklooriõhtud toimuvad ühes kolmest Rhodose vanaaegsest külast: Psinthoses, Pastidas või Afandous. Pakutakse kreeka õhtusööki väikeses kohalikus restoranis. Elava muusika saatel demonstreerivad kogenud tantsijad teile Rhodose tantse, mida saate ka ise kaasa proovida. Folklooriõhtu on imepärane võimalus, et osa saada kohalike külade atmosfäärist ja mõista kreeka sõna kefi - hea tuju - tõelist tähendust. Kaasa võtta: pidulikumad riided, hea tuju! HIND: 626 EEK 40 EUR

K-Laevasõit idarannikul vt. P N- Lindose akropol (pool päeva) Lindos on maaliline, 100 m kõrguse kalju jalamil asetsev 3500 aasta vanune küla saare idarannikul 52 km kaugusel pealinnast. Tõuseme jalgsi (või soovi korral eesli seljas, lisatasu eest) mäkke, et imetleda selle tipus asuvat antiikset akropoli ja seda kunagi ehtinud Ateena templi varemeid. Akropol kõrgub üle püha Pauluse lahe Akropoli tipust avaneb imeline vaade. Külastame keraamikatöökoda Archangelose külas ,kus on võimalus oma silmaga imetleda kreeka keraamika valmistamist, kus on võimalik kaasa osta käsitööd. Lumivalged majad ja kitsad tänavad, bütsantsiaegne püha Johannese kirik, Athena Lindia pühamu - suurepärased vaatamisväärsused Lindoses. HIND: 376 EEK 24 EUR Märkus: sissepääs Akropoli 94 EEK 6 EUR (makstakse kohapeal)
R-Laevareis Symi saarele ja Panormitise kloostrisse (terve päev) Symi on maaliline saar 2 tunni laevasõidu kaugusel pealinnast Rhodosest. Hobuserauakujulise lahe kaldale ehitatud sadamalinnakeses on rohkelt väikseid kohvikuid ja taverne, kus avaneb võimalus külastada pisikesi kauplusi, ostmaks Rhodosele omaseid naturaalseid merekäsnasid, vürtse ja kuivatatud kala ning kus on mõnus istuda ja jälgida selle traditsioonilise eluviisiga saare elu-olu. Sõidame laevaga ka saare teisele küljele, et tutvuda seal tegutseva peaingel Miikaelile pühendatud mungakloostriga, mis on üks tähtsamaid õigeusu keskusi Dodekaneesias. Enne tagasisõitu Rhodose saarele on teil võimalus päevitada ja ujuda. Kaasa võtta: fotoaparaat, peakate, päikesekaitsekreem, ujumisriided, rätik
HIND: 626 EEK 40 EUR

Reisid ilma esindajata: P -Laevasõit idarannikul Lõõgastav merereis Rhodose idarannikul, kus on saare parimad liivarannad ja kauneimad lahesopid. Teel on ujumispeatused ning lõunasöök. Kuulus maaliline Anthony Quinni laht, kus on võimalus ujuda ja päikest võtta – unustamatud vaated! Laev väljub Rhodose sadamast. Kaasa võtta: päikesekaitsekreem, ujumisriided, rätik HIND: 657 EEK 42 EUR Marmaris, Türgi Türgi lõunaranniku maaliline kuurortlinn Marmaris asub Rhodosest kõigest tunnise laevasõidu kaugusel. Teil on võimalus omal käel tutvuda linna kauni jahisadama, selle läheduses asuva vanalinna ning traditsioonilise türgi turu ehk basaariga. HIND: 940 EEK 60 EUR, lapsele 469 EEK 30 eur 1365 kr* 4 =5500 kr 90 EUR *4 =360 EUR Märkus: Hinnale lisanduvad sadamamaksud 19 EUR (298 EEK) ning Türgi viisa 10 USD (u 123 EEK) nii täiskasvanute kui laste kohta.

Rhodese vanalinn- poed, baarid, restoranid ,ilus vanalinn. Lindose mägikindlus-saab eesli seljas ülesse kulgeda ,kui soovid. Omal käel soovitan minna Lindosele. Liinibuss läheb Rhodos -Lindose mnt-lt kiriku lähedalt bussipeatusest, maksab 4 EUR üks ots. Filerimose mägi-võrratu arhitektuuriga kabel ja klooster, vabalt elavad paabulinnud ja ilusad vaated. Monolithose ja Kritinia. kindlused- tasub minna vaadete pärast, mis on tõesti suurepärased. Kindlused ise varemeis .Emponase linn ja veinitehas- asub saare kõrgeima mäe küljel , näed kohalikku elu ja olu, osta-proovi kindlasti veini kui oled veinisõber. Üldse kui sõidad läänerannikule siis võta lahtine auto ,sõida välja enne päikesetõusu ja naudi ! Samuti on Falirakis hea veepark 20EUR, Rhodeses vanad antiiklinna varemed ja Akvaarium-huvitav jne. Mind väga huvitas Rhododse linna akropol (bussijaamast jalgsi, väga mõnus oli, nägi äärelinna ka), vanalinn- kulub päev ära. Symi saar- väga ilus arhitektuur, kulub päev ära. Lindos kohe kindlasti- seal ei tohi käimata jätta, kui ära käid, siis tead ise miks. Liblikate org- nii ja naa . Auto rent 45-60 euri päev-3 päeva 105 euri, full insurance ja free km, mingit tagatist polnud vaja, lubadest piisas, bensiin meiega samas hinnas Ühe päeva jaoks arvesta bensiini ~15-20 l Kõige huvitavam tee Autoga oli Monolithos- peale Sianat paremale Ag.Issidorase peale- Appollona- Eleousa- Kolimbia- Tsambika klooster. Söögikoha valikul vaata kliendid üle, kui on ainult turistid siis mine edasi, kui on ka kohalikke siis istu lauda. Kui on ainult kreeklased siis oled just õiges kohas, hinna ja toidu kvaliteedi suhtes. Muuseumid 5-10 euri, söök poodides tsipakene kallim kui meil, lihtsamas söögikohas praed 5-10 euri, Rhodoselt saad sõita üheks päevaks laevaga Symi saarele - 33 euri, teisi väljasõite - ca 25-40 euri, bussiliiklus saarel väga hea, pileti hind ca 1,5 - 3,5 euri ots. Rannas lamamistoolid (2 tk.)8 euri kaks tooli +vari (rannas ilma olla eriti ei kujuta ette). Horizoni pakutavast võtsimegi vaid Kreeka õhtu. Symi saarel käisime kohaliku büroo kaudu: see maksis 20 Euri , Ülejäänud kohad sõitsime ise autoga läbi: kindlasti tasub käia Filerimoses, Monolithoses, Embonases, Lindoses ja Rhodose vanalinnas. Filerimosest tulles soovitan süüa Ialissoses Mesogiose tavernis - väga hea teenindus ja toidud. Randadest on minu meelest parimad Tsambika, Anthony Quinn ja Kalithea. Rhodose keskturu juures on suurpärane fastfood pitsrestoran (pitsad alates 1,50EUR) ja ka spagetid (alates 1,20EUR). Nii häid pitsasid ja spagete ei ole ma saanud mujal Kreekas kunagi.

Kella ~24 öösel käib kauplemine .

Rannalinad ja kummist jalatsid mere ääres olemiseks kaasa.

Lennupakkumised
Reisikaaslased