Rooma - streigid

Esialgsetel andmetel on homme Rooma liikluses ettenaha parajat hullumaja. Nimelt on valja kuulutatud uhistranspordi uleuldine streik. Rongid ei kai kella 08.00 kuni kella 16.30. Bussid ja metroo seisavad 24 tundi. Kes homme siia saabuma peavad, tellige voimaluse korral oobimispaikadest auto endale jargi, takso on teine variant, sellisel juhul peate teadma et maksimum taks kesklinna 60 euro. (et moni taksojuht spekuleerima ei hakkaks). Samuti olge valmis liiklushummikuteks. Kui midagi muutub ja viimasel hetkel streik ara jaama peaks, luban siin teada anda.
Kivi kotti koigile!

Tähelepanu!

See streik ei ole mitte ainult Roomas, vaid üle kogu Itaalia. Rongid ei liigu üldiselt vahemikus 9.00 - 17.00, lennutranspordil on 10.00-18.00, teistel transpordiliikidel vist e-v kõigil 24-tunnine streik. Kohalikud erandid (v.t. Rooma kellaajad) võimalikud.

See tähendab ka, et kõigil kiirteedel on hullumaja ja kui vähegi võimalik, vältige muud transporti kui omaenda jalad :)

Vic, aga mina saan siit aru, et Roomas streigib kohalik transport ka ainult 8.30-16.30?

Rongid ei kai 08.00 - 16.30, aga metroo ja bussiliiklus seisab koik 24 tundi, s.t. uldse ei kai!

Saatsin sinu e-posti ühe abipalve seoses eelseisva Rooma reisiga. Oleksin tänulik, kui saad vastata näiteks homse päeva jooksul- lihtsalt siis tean, kuidas edasi toimida, sest aega 1 nädal. Kirjutasin siia nii igaks juhuks, sest e- posti kohalejõudmises ei saa 100% kindel olla

Saatsin vastuse uks 20 min. tagasi. Anna teada kui katte pole saanud. Utlen vaid nii palju et muretsema ei pea, asi saab lahendatud.

Aitäh, seni pole veel kohale jõudnud, aga küll ta siis jõuab. Ainult, et täna ma vist oma e-posti asjatoimetuste tõttu rohkem ei vaata. Eks siis homme

Viimasel nadalal on Roomas kovasti rahutusi olnud - seoses ulikooli ja kooli reformiga. Noored on vihased ja korraldavad proteste ja rahutusi. Kel lahipaevadel minek Rooma, hoidke meeleavaldustest igaks juhuks eemale (tavaliselt algab nende kaik Terminist, Colosseumi poole). Kui on arasoit ja lennujaama minek, hoolitsege selle eest et lennujaama aegsasti jouate ja streigi tottu hiljaks ei jaa. (Rooma lennujaama on vaja kohale minna 2 tundi enne lendu).

Uus uleuldine uhistranspordi streik esmaspaeval - 10.11.08. Ei kai rongid, metroo ega bussid.