Santorinist nii ja naa - veebist saadud info põhjal

Tere,

olen lugenud ülisuure huviga kõiki kommentaare Santorini kohta (endal plaan koos naisega minna). Mingeid reisifirmasid ega tuure ei taha. Läheme ise (kui saame muidugi:). Uurinud üle terve veebi inglisekeelseid arvustusi jne. Suured tänud kõigile, kes siia kirjutavad, see on fantast koht info ammutamiseks. Peab aga ütlema, et mida rohkem sa tead, seda vähem sa ikka tead:) Arvustused on seinast seina... no tõesti ei tea mida uskuda. Toon siin allpool ära mõned kokkuvõtted, mis Santorini kohta foorumitest välja koorus ja millele oleks väga huvitav kuulda teie kommentaare:

  1. Üldist. Sellest, et koht on fantastiline, räägivad kõik. Soovitavad kõik. Vaidlus käib selle üle, kui kaua seal olla tasub. Tundub, et nädal on väga hea. Mõnele ehk liiga palju, kuid just sellise rahuliku puhkusena paistab olevat norm. aeg.

  2. Transport. Räägitakse, et bussi-ja laevaühendus saarel on hea ja hinnad suht odavad (ca 1,70 bussipilet). Enamus soovitab rentida auto, bagi, ATV või rolleri. Pidevalt esineb küsimus: "kas see ikka igast mäest üles läheb?" Paistab, et roller ei lähe? Osad autod pidid ka vaevu-vaevu 1.käiguga üles ronima? Tundub, et auto rentimine on ainuõige lahendus? Liikluskultuuri osas esineb arvamusi "lihtsalt enesetapp!" / "vaata et kuristikust alla ei põruta" / "ah, pole seal midagi hullu, harjud ära" / "viisakamaid liiklejaid, kui kreeklased ei kohta kuskil!" Loetu põhjal tundub, et tõde on kuskil seal vahepeal ehk siis kreeka liiklus on piisavalt ohtlik?.

  3. Majutus. Kreeklased-hotelliomanikud kas oskavad või ei oska inglise keelt. Alguses jäi mulje, et ei ole võimalik, et nad ei oska. Aga natuke lugenuna tean juba, et nad ei pruugi mitte millestki aru saada. Või olen mina millestki valesti aru saanud:)? Paistab, et enamus inimesi on eriti odavamatesse kohtadesse kohale jõudes kergelt pettunud, sest "internetist paistis kõik palju ilusam ja suurem". Lisaks eriti negatiivsed kogemused a la "seinad on ju papist!" / "Prussakad!" / "Peremees karjus mu peale!" / "Mind taheti rahaga tüssata!" / "Meid pandi keldrisse elama!" Ei suuda usaldada mitte ühtegi hotellide võrdlustabelit internetis, kus neile punkte pannakse... mine tea kas hotelliomanikud ise seal üksteist ei laima ja oma hotelli taevani kiida:)? Igatahes selge on üks: kõik kallim on vaatega kaldera poole ja kõik odavam Perissas? Kui nüüd jätta mängust välja kõik luks-sviidid jne ning mõelda 80-100euri kahele inimesele/öö, siis milline oleks parim hotell Santorinil teie kogemuse põhjal? Majutuse broneermisega on ka 50/50... "Ei ole mõtet midagi ette tellida, sest sadamad on täis pakkujaid!" / "Hea, et ma broneerisin, muidu oleksingi lageda taeva alla jäänud" Mine võta kinni...

  4. Söök. Kes sööb kodust kaasatoodud saia sprottidega ja kes kulutab 40-50euri päevas restoranides:) Siin ei ole taas midagi vaielda, kuid üldreegel jälle sama - kõik kallis on Firas, Oias ja kõik odavam Perissa kandis? Paistab, et miinimum 10eur/nägu kulub ikka päevas ära.

  5. Rannad. Jällegi... õigeid randasid seal nagu polekski. Enamustel kommentaaridest on juures mingi kurblik maik a la "seal polegi liiva" / "ma murdsin oma varba ära, kui vette läksin, sest seal on need neetud kivid" / "tuul, see õudne tuul! Kõik silmad olid liiva täis! Lihtsal vastik!" / "kividel ei saa olla - nii kuum on!". Ja veel üks ilmekas tsitaat: "Suht külm oli olnud ja SITAKS "Jelly Fish" Meduusasid vms oli olnud. Umbes 20% ujujatest said kõrvetada!" Ühesõnaga, ainus lahendus on OSTA poest rannavari ja rentida rannatool. Kusjuures (tsitaat):"Perissa rannas on eestlastele tasuta rannatoolid Porto Castellos" ehk siis lihtsalt lähen sinna ja ütlen laia naeratusega "Olen eestlane ja see on uhke ja hää - andke nüüd paar tasuta rannatooli" ning asi laabub. Imeline. Kusjuures kohalikust ilmast ei ole absoluutselt võimalik mingit pilti saada. Kord kirutakse jäist tuult ja lõdisemist hotellis, kord kurdetakse tapva palavuse üle... Kõik samal ajavahemikul...

Ühesõnaga, ma olen suht põnevil, et mis saama hakkab ja eelaimdus on hea. Ainuke asi, mis pisut mõtlikuks teeb on see majutuse värk. Tõepoolest, kuhu siis ikkagi maanduda? Või peaks lähtuma põhimõttest, et "lower you expectations NOW and everything else comes as an extra positive surprise?"

Kui kellelgi on kommentaare, siis olge head ja kirjutage.

Ette tänades,

Jüri