Soovituskiri Indiale

Kõigile kahtlejatele julgustuseks tahaks öelda, et India ON väga erinev "valgest" maailmast ja seal on palju asju, mis irriteerivad, aga sinna reisimine on aega, raha ja närve väärt. Endal õnnestus kolm nädalat sooja päikese all veeta ja tegelikult ei tahtnudki pikemalt olla vist. Kuigi kohtasime palju inimesi, kes olid tulnud 2-3 kuuks. Esimesel kahel päeval oli ikka tugev kultuurishokk, aga sellest saab üle ja nädala pärast, kui juba hakkad aduma, kuidas asjad käivad, palju asjad tegelikult maksavad ja muud taolist, siis võib juba vaikselt nautima asja hakata. Loomulikult on abiks, kui komistad abivalmis inimeste otsa, kes sult oma teenete eest ilmtingimata raha ei taha.
Ja sellega ei harju vist valge inimene pea kunagi, et talle koguaeg "hallooo", "which country?" ja "how are you?" tänaval karjutakse. Ja prügi maha viskamine on ka alguses ikka psühholoogiliselt raske. Aga prügikaste seal praktiliselt pole.
Seega kel vähegi võimalust ja soovi, minge Indiasse. Kohapeal on võimalik üsna väikeste kulutustega hakkama saada, kuigi tõenäoliselt üritavad "indiaanlased" sulle vastupidist väita.