suhtlemine reisijaga: Skype abiks

Kuna olen ise saanud väga positiivse kogemuse Skype'i (arvutitarkvara, kes veel ei tea) kasutamisega, siis julgen nüüd ka teistele soovitada.

Ise kodus olles tahaks ju reisil olijaga juttu vesta, mitte ainult meile oodata. Tasuta võimalust (MSN Messenger, Skype) ei ole ju alati võimalik kasutada, aga eriti palju maksta ka ei tahaks.

Hakkasin kasutama Skype'i teenust Skype Out, mis võimaldab arvutist helistada suvalisele telefonile. Ehk saan reisijalt teate (meili, sms-i), mis tema hotelli tel. nr on (või mistahes telefon) ja muudkui helistan. Maksma läheb see väga vähe, suur osa arenenud riikidest 0.26 EEK minut. Hinnad: www.skype.com, kusjuures ei oma tähtsust kust ja kuhu sa helistad, vaid ainult see, kuhu. Ainukeseks takistuseks saab olla arvuti puudumine, samuti on kõnekvaliteet mõni kord kõikuv. Takistuseks võib saada ka (sobiva) krediitkaardi puudumine. Nimelt ei õnnestunud veel mõne nädala eest maksta Eestis väljastatud VISA kaardiga, samas kui Euro/Master-iga maksmine toimis. On-line helpis öeldi, et on tehnilised probleemid ning soovitati paari nädala pärast uuesti proovida. Kuna 10 EUR-ist jagub siiamaani, siis pole olnud vajadust testida. Kui kellegil on õnnestunud ka VISA-ga maksta, võiks seda infot teistega jagada.