Tallinn top 10 sihtkoha hulgas

Wanderlust, mis on UK (võibolla isegi maailma) juhtiv ajakiri "for independent minded travellers", viis oma lugejate seas läbi küsitluse september 2007 kuni november 2008 reisi-lemmikute osas. Paluti hinnata, sel perioodil külastatud sihtkohtade osas rahulolu.

Riikidest jäid lugejad rahule kõige enam Jaapani, Namibia, Uus-Meremaa, Bhutaani ja Süüriaga (97% kuni 95%). Nimekirja lõpus istus Alzeeria (rahulolu 20%). Euroopast polnud esikümnes kedagi.

Linnadest olid eesotsas Antigua, Kyoto, Boston, Krakow ja Havana. Tallinn, mille rahulolu indeks oli 91.43% leiame 631 linna seast auväärselt 10ndalt kohalt. Tore, kui kodulinn ka külalistele meeldib.

http://www.wanderlust.co.uk/article.php?page_id=2416

http://www.wanderlust.co.uk/article.php?page_id=3172

Linnadest jäid kõige rohkem UK reisijad rahule Luang Prabangi, Siena ja Berliiniga. Eelmise aasta lemmikutest on seekord esikümnes lisaks mainitud Luang Prabangile veel Kyoto, Krakov ja Boston ning taaskord Tallinn soliidsel 10ndal kohal.

Riikidest eesotsas Namiibia, Oman, Uus-Meremaa, Austraalia ja Laos. Eelmise aasta lemmik Jaapan seekord kuues.

Uuendusena on riikide seas eraldatud "uued sihtkohad" (emergining destinations) - sinna rahulolu edetabeli etteotsa jõudsid Kolumbia, Madagascar ja eelmisel aastal "põhinimekirjas" neljanda koha saandu Bhutaan. Ka Malediivid ja Iisrael kuuluvad nende liigituse kohaselt uute sihtkohtade hulka.