trip-krainetrip-ukraine-dark
teekonna alustamine

Tere,

Olen end sättimas camino de Santiagole ja sellega seoses mõned küsimused.

Kas oskab ehk keegi anda nõu, kuidas kõige paremini, s.t. odavamalt ja kiiresti saaks Pamplonast Roncesvalle'i ? LP "Walking in Spain" annab vaid ühe bussi päevas E-L?! Seega paraku bussiliiklus nagu Eesti kolkakülas ...Kas keegi käinutest oskab ehk orienteeruvat aega öelda?

Parim variant Pamplonale läheneda tundub olevat lennata Bilbaosse. Ei ole jõudnud läbi töötada odavlennufirmade lehekülgi. On kellelgi mõni hea mõte, mis firmasid võiks uurida? Eesmärgiks oleks kokku hoida Hispaaniasse jõudmise aega, seega üritaks alustada lennuga Tallinnast.

Ilmselt on võimalik minna vaid august lõpp, septembri algus. Kas keegi on sel ajal seal olnud ja oskab kommenteerida kuumust (võrreldes eesti kliimaga) ja rahvarohkust sel ajavahemikul? Olen lugenud väga hirmutavaid kommentaare augusti kohta - eriti palju teelisi, tapvalt kuum ja kohtade nappus öömajades. Kuigi on just püha aasta, eeldaksin ise kõige suuremat rahvahulka juuli lõpuks ja loodan vaikselt, et ehk on augusti teine pool juba rahulikum?

Lõpetuseks tahaks veel koju tagasi ka saada - mis võiks olla parim enda transpordimisel Compostelast kas Madriidi, Bilbaosse või Barcelonasse? Kas Hispaanias sees on odavam buss või rong?