Telgi garantiiremont

Selline küsimus Ferrino telgi kohta - sai teine ostetud eelmise aasta maikuus Matkaspordist. Kasutanud selle aja jooksul u. 4-5 korda, tavalistes tingimustes ja vähe aega.

Viimasel korral märkasin, et lahti on tulnud sisetelki välistelgi külge kinnitava aasa kapronpael - mitte õmblusest vaid just nimelt pael ise on õmbluse eest nagu rebenenud.

Sai Matkaspordist küsitud garantiiremondi kohta - vastuseks üsna üleolev suhtumine ja seisukoht, et telk on juba vana ja arvatavasti on keegi telgi otsa kukkunud vms. Minu seisukoht on, et tegemist on tootjaveaga - telki ma ise vigastanud ei ole ja kui ka oleks, siis tundub mulle, et ennem peaks rebenema sisetelgi riie, või kummipael aga mitte kapronpael. Ka ei tohiks nii vähese kasutamise puhul tegemist olla loomuliku kulumisega.

Viga iseenesest suur ei ole - samas on seda tülikas (minu jaoks) parandada. Nagu ma aru saan, on garantiiaeg (6 kuud) möödas ja hetkel võin ainult esitada pretensiooni ja taotleda omal kulul ekspertiisi. Kas keegi oskab öelda, palju selline ekspertiis maksma võiks minna ja kas kogu jama üldse vaeva väärt on?

Ka ei saa ma aru Matkaspordi suhtumisest "2 aastat on Ferrino oma toodetele garantiiks andnud heast tahtest, pärast 6 kuud seletama tulla pole mõtet". Millise pretensiooniga ma siis kahe aasta jooksul esineda võin?