Varsti Rooma- palun nõu rongiliikluse kohta

Kas on kellelgi kogemusi- kui olen Fiumicinos õhtul kell 22.00- kas on võimalik jõuda viimasele Leonardo Expressile (peaks väljuma 23.37), arvestades pagasile jms kuluvat aega? ... ja kui jõuan, siis olen päris öisel ajal linnas, Termini jaamast on ca 1 km hotellini. Kui turvaline Rooma on öisel ajal või oleks mõistlik kohe lennujaamast takso võtta

Kui lennuk ei hiline ja ja vastab toele et viimane leonardo Express kell 23.37 valjub (eile just vaatasin neid rongiaegu, sest mul tuleb ka uks klient sama hilise lennuga), peaksid joudma kull. Tavaliselt laheb pagasi katte saamisele 20-40 min. ja rongini joudmine umbes 7-10 min. Takso maksab 50-60 euro. keskusesse. Kusi hotellist kas neil kohaletoomise voimalust ei ole, voi telli nende kaest kohale auto koos autojuhiga jargi, -see on roomas vaga laialt kasutuses olev teenus ja hinnas lepitakse juba eelnevalt kokku ja see voib olla taksost odavam. Teen naiteks koostod uhe firmaga - nende taks on 45 euro lennujaamast keskusesse kahele inimesele. Soovitan hotellist kusida autojuht jargi. Kui abi vaja, voi muud infot Rooma kohta:
info@victoriasteps.com
mvmbdicesare@gmail.com

Vaatasin veel kord jargi trenitalia graafikut, mulle naitab viimane valjumine Fiumicinost kell 21.40. Terminisse jouab kell 22.37 - seda kohalikku aja jargi, mis uks tund eesti omast taga. Seega vist koige moistlikum, kui eelarve lubab - auto voi takso.

rongi ajagraafik siit:

http://orario.trenitalia.com/b2c/TimeTable?stazin=Fiumicino&stazout=Roma%20Termini&datag=4&datam=10&dataa=2008&timsh=0&timsm=00&lang=it&nreq=5&channel=tcom&sort=0&npag=7&solotreno=0&noreservation=0&economy=0

Selline Leonardo expressi aeg oli lennujaama veebilehel ja kusagil veel. Vaatasin oma hotelli kodulehte ja nad pakuvad tõesti taksoteenust lennujaama ja tagasi. Uurin esmalt seda varianti.

Pikkade helistamiste peale sain loppuks sotti ja see peaks olema tapseim info sest onnestus labi murda trenitaalia infosse! :) Viimane Leonardo Express rong valjub lennujaamast kell 23.37. Seega kui lennuk hiljaks eie jaa ja mingit jama bagasiga ei toimu, peaks sellele ilusti joudma.

Eks selles asi ongi- kõik peab väga graafikus olema, et kindlasti viimasele rongile jõuda. Sama probleem tekib tagasi tulles, lennuk stardib ca 07.20- esimese rongiga Terminist jõuaks lennujaama ca 06.25-30, siis võib jälle omakorda aega nappida. Takso muidugi odav ei ole, aga tundub hetkel kuidagi kindlam.
Igatahes veelkord tänud vic70 info eest.

Pole tanuvaart. Aga toesti ka tagasitulekuga teil aega napib. Lennujaamas peaks uldiselt olema kohal juba kaks tundi enne. Rooma lennjuaamas tihti igat sorti segadused ja turvakontrollis voivad olla ulipikad jarjekorrad j.n.e.