Venemaa reisi muljeid algajaile

Tere. Sai siis Venemaal käidud. Autoreis Musta mere äärde. Alustasime siis perega Petserist, edasi Pihkva, Moskva, Saratov, Volgograd, Astrahan, Kalmõkkia pealinn Elista, Stavropol, Maikop, Tuapse - Must meri(meie sihtkoht siis) ja siis Moskva kaudu tagasi. Sõitsime kokku pea 7000 km läbi.

Miks üldse sellest kirjutama hakkasin, on siis ebameeldivate muljete jagamine, et esmased minejad teaksid, mis ees ootab. Esimene reis on šokiteraapia, järgnevad reisid juba harjumus :).

Venemaa teed on jubedad! Täielikud autolõhkujad. Tähelepanelik peab olema bensiinijaamades kaardiga tasudes. Väga harva leiab üldse koha, kus kaardiga tasuda saab. Kuid millele tähelepanu pöörata, on hind sulas ja hind kaardiga makstes. Näide: diisel 18 rubla. Seal peab enne maksma ja siis saab alles tankida. Maksime kaardiga ära. Paagi juures seistes avastasime, et diisel 20 rubla. Võtsime oma koguse siis imestunult vastu ja läksime sisse küsima, et reklaam ütleb 18 rubla ja teie siin võtsite 20 rubla. Öeldi, et vaadake silti kassa kõrval. Seal seisis kirbukirjas nagu küpsisepakkide kalorisisaldus, et kaardiga tasudes kõrgem hind. kuid ostu sooritades ei maininud seda keegi!

Veel üks tähelepanek kütuse osas. Alati ei tasu võtta kõige odavamat võimalust kuskil suvalises tanklas. Vene autod sõidavadki seetõttu 70 km/h teede peal, et selle odava "pasa" tõttu nad ei suuda rohkem mootorist midagi välja võluda. Meil endal nimelt kunagi eelmisel korral juhtuski nii, kui valisime odavaima.

Jätkub.

http://trip.ee/postitussoovitused ! Tekst vastavalt postitusreeglitele parandatud!