Venetsueela infot

Venezuelas olin sept-okt 2001.

Caracas

Igal võimalikul juhul hoiatati meid selle eest et tänaval kaies tuleb olla ettevaatlik(roovitakse).Soovitati kasutada raadiotaksosid.
Metroo on ka igati sõidetav, pilet a 10 krooni soit. Väga hea liikumiseks linnas - kiire ja tapne.

Üldiselt oli Caracas väga kallis võrreldes isegi Londoniga, aga see sõltub ilmselt ka sellest, kus käia. Eine McDonaldis a 100EEK. Korralikus restoranis eine kahele koos veiniga a 500-1000eeki. Oli ka soodsamaid kohti, aga enamasti linna aares a 100 eeki.

Ise ma elasin kesklinnas,vaga lahedad linnaosad olid Altamira, Las Mercedes. Altamira on nn City.

Merida

Veel kaisin Andides, linnas nimega Merida, maailma pikima cabelcar-iga (Teleferico) sõitmas. Ulatus ta 5 km korgusele, Pico Bolivarini kus sai muulaga ratsutada. Meridas oli koik u.2 korda soodsam kui Caracases.
Ööbisin hotellis Merida, mis asus otse Teleferico platsi korval. Hind u.500 eeki kahele koos hommikusoogiga.

Meridasse saab lennukiga. Väga lahe, lennuk lendab pea kogu aja Andide vahel. Hind u. 2000 eeki inimene, edasi-tagasi. Lennuaeg u 1h30min.

Isla de Margarita

Käisin ka saarel nimega Isla de Margarita, mis on sealne Pärnu. Täielik Kariibi saar, vaike aga hasti paljude randadega. Olin Playa Agual (vee rannal) hotellis koos saksa turistidega. Hind u1800 eeki kahele, todo includo ehk kõik söögid ja joogid hinna sees, kaasaarvatud alkohoolsed.

Saarele saab koige paremini lennukiga, alternatiiv on bussi + laevaga, aga hind Caracasest tuleb peaaegu sama, 1000eek edasi-tagasi. Lennuaeg 40min.

Lennupileteid on soodsam otsida internetist, Amadeusist.
Keelt osates saab kohapealt veel soodsamalt. Lennates tuleks vältida nadalalõppe, mil lennujaamades on seal hullumaja. Tavaline on, et lennuk hilineb või ei välju üldse. Sellisel juhul tuleb kindlasti nõuda enda paigutamist mõne teise firma lennule. Enamasti seda ka tehakse.

Aega on vahe,muidu kirjutaks rohkem ja pikemalt.