Tallinn-Chongqing 199 eurot + 5000 Finnairi punkti

Nagu toona ka tripist läbi käis, pakkus Finnair aprilli lõpus paljudest Euroopa linnadest läbi Helsingi nende uude sihtkohta Hiinas Chongqingi pileteid 199 euro + 5000 Finnairi boonuspunkti eest. Nüüd on sama pakkumine ka algusega Tallinnast, liinil TLL-HEL opereerib Finnairi tütarfirma Flybe. Nende tavahind samal marsruudil on 775 eurot. Lisaks saab Tallinnast läbi Helsingi Tokyosse 499 euro pluss 5000 punkti eest. Tavahinnana reklaamib Finnair oma lehel 835 eurot.

Super hind! Kohe läheks ja tormaks, aga ... hakkasin mõtlema milleks sinna minna? Mis seal üldse on? Kaardi pealt paistab umbes täpselt in the middle of nowhere. Shanghai, Pekgin, HK kõik jääksid kaugele. Vist ikkagi Hiina nägemiseks ei ole see väga hea start ja hind ...

AirAsia lendab nüüd Chongqingist Bangkok'i - 2012/2013 jõulud-aastavahetus saaks praeguste hindade juures ~430 EUR kokku Taisse. Jaanuar-veebruar isegi alla 400 EUR. Rääkimata siis teistest lennufirmadest.

Ma ütleks, et variante on palju :)

Kas neid punkte saab osta kah kuidagi?

Mina igastahes lendan. 199 EUR-i eest edasi-tagasi alates Tallinnast tasub kasvõi nädalaks kohale minna. Nõme on see, et kodulehelt loen küll, et saab 20 EUR-i eest oma pereliikmetele üle kanda punkte, aga mul on neid hetkel 9561.. Hetkel pakutava lennu eest soovitakse 5000 punkti plus siis 199 euri Chongqingi ja tagasi. Mind huvitab see, kas on võimalik kaubelda Finnairiga, et mu ülejäänud 4561 punkti läheks kuidagi arvesse, maksaks tiba peale, et saaksin oma elukaaslase kaasa võtta. Hetkel maksaks ta pileti eest 500 euri rohkem, kui mina. Samas mu punktid kaotavad kuu lõpus kehtivuse. Klienditeenindusest ainult tehti mökk mökk.. et peab uurima .. ja et nii ei ole vist ikka võimalik.. aga ka äkki on võimalik.. Helistan homme Soome numbrile aga kirjutasin selle postituse selle mõttega, et äkki kellegil on sarnaseid kogemusi olnud? Nii tahaks juba teada :)

Tere!

Kas kellegil on kogemusi?

Plaan Chongqingi`ist edasi lennata Airasiaga Bangkokki. Kas siis on ikkagi Hiina viisat ka vaja või saab sealt kuidagi lennujaama sisese transfeeriga või transiit viisaga läbi?

Marx, lase mõnel tuttaval need puudujäävad punktid üle kanda. Finnair võimaldab seda väikese teenustasu eest. Helista Finnairi Eesti esindusse nr-l 684 0536 ja uuri. Ütle, et punktide andja on onupoeg või täditütar vms, sest ametlikult võib punkte kinkida vist vaid perekonna piires.

Meie ka lendame:) No supper hea pakkumine ju:)

Hea pakkumine tõesti! Aga kas olete leidnud peale Bangkoki veel häid kohti, kuhu Chongqing'ist mugavalt edasi lennata?

Kas kuulus müür on Chongqingi piirkonnast kaugel? Lugesin, et müür ulatub küll kesk Hiinasse sinna piirkonda, aga ei hooma Hiina suurust. Kui sihtkohaks valida Chongqingi, kas jõuaks paari päevaga müüril käia?

To marx: Tegin Finnairi puudujäävate punktidega täpselt nii nagu Indrek kirjeldas. Kõik sujus ladusalt, hoia ainult krediitkaart käeulatuses, sest nad soovivad selle näpuliigutuse eest tõesti saada 20€. See-eest olid punktid kontol kohe pärast kõnet olemas ja sain oma ostu sooritatud :)))

P.S. Eesti Finnairi kõneootejärjekorras olemiseks soovitan aega ja kannatust varuda. Esimene kord olin liinil 1h ja 2min, siis väsisin ja katkestasin ise kõne. AGA... proovisin koheselt uuesti ja oohhh üllatust, ühendas mind teenindajaga ära ca 2min jooksul. Nüüd olen targem - ei tasu ülemäära pikalt oodata, vaid hoopis mitu korda järjest proovida :)

Nüüd võiks keegi hakata jah oma kogemusi viisa (kas vaja jne.) ja Chongqingi lennujaama ja mugavate jätkulendude jne. osas jagama. Tänud ette!

Plaan osta aprillis nädalaks piletid Chongqingi. Kas keegi varem seal piirkonnas käinud ja oskab anda head nõu kuhu seal lähiümbruses minna, mida kindlasti teha ja vaadata? Kolme kuru tamm? Jangtse kruiis? Tiger leaping gorge?