boheemitrip läbi Euroopa Marokosse retrobussiga

Euroopa
Maroko

Edastan: hetkel Eestist minemas 3 inimest. Tule seikle läbi Euroopa Marokkosse augusti lõpul ja septembris!

Vajan kaaslasi minimaalse eelarvega reisile. Puudu on 2-3 inimest. Aga need kaks-kolm on väga vajalikud inimesed. Andke teada 10. augusti õhtuks!

Meie truu matkabuss Setra (käinud Kreekas, Krimmis ja Dagestanis) ootab kannatamatult uut reisi Lätis Ventspilsi lähedal Piltenes. https://picasaweb.google.com/crossroadsofsetra/SetraCarOrBussOrBoth Samas, Setra picasa-lehel, on teised kataloogid fotodega pühendatud meie kolmenädalasele Dagestani reisile 2012.aastal. Siis oli kaasas isegi kolm alaealist - kõik erineva kodakondsusega.

Selles bussis pole eriti kindlaksmääratud istekohti ega magamiskohti, välja arvatud bussijuhtide asemed. Samuti on seal väike külmik ja gaasipliit. Bussijuhid on väga ujumislembid, seega üritatakse alati GPSi ja arvuti abil sobiv veekogu ööbimiseks otsida. Kes ei taha magada bussis, saab ehk telgigi üles panna. Ühesõnaga - hotellidesse ei investeerita.

Bussi mahub elama 8-9 inimest. Boheemibussi peremeesteks on Michael (www.kultur.lv) ja Gerald, kes on väga osavad mehhaanikud lisaks bussi juhtimisele. Saksa poolt oleks tulemas ilmselt 3 inimest.

Eesmärk on rahulikus tempos, ca 2 nädalat, läbida Läänemeri Ventspilsist Travemündeni (ilma Poolata) ja vana Euroopa: Saksamaa, Luksemburg, Prantsusmaa ja Hispaania, jõudes viimase enklaavi Põhja-Aafrika rannikul Ceutas. Seejärel vaadata korralikult ringi Marokkos.

Michael hakkab tagasi sõitma alles oktoobri alul, ta tahab isegi kuu aega Marokkos olla, seega ta on arvestanud asjaoluga, et mitmed inimesed sõidaksid üksnes pool reisi. Transport+kütus+praamid+teemaksud kokku on ca 300 euri inimese kohta. Tagasireisiks bussis tuleb juurde lisada ca 200 euri, aga seda võib ka kasutada lennureisiks, näiteks: Casablanca-Pariis-Riia. Nii et logistika peale kokku peaks arvestama ca 500 euroga inimese kohta.

Uurisin seda lennuasjandust - paistab et on võimalus saada odavlennufirmade Jetairfly ja Wizzair'ga lihtsalt tagasi, kui pagas ei ületa 26 kilo (siis on lisatasu ainult 5 eu). Tartust Ventspilsi on väga meeldiv minna kahe rongi ja ühe bussiga (kokku 16 euri. Veebilehed: elron.ee, pv.lv, autoosta.lv). Kuramaa sadamalinn ise on ka väga kena.

Esmane pilk Stenaline.de lehele näitas, et 7-sele pundile läheks bussiga koos parvlaevale minek Ventspilsis maksma ca 35 euri inimese kohta. Meie saksa sõbrad on seda mitmeid kordi teinud, sest teine variant on piinelda kalliste Poola kiirteede peal. Läänemere reis kestab 24 h ja pardal saab korralikult magada ja lisaraha eest kõvasti süüa. Kuupäevad, mida valida: 24.08, 29.08. Soovitan 24. augustit kella 23.59. Siis on paras umbes 10. septembri paiku Marokkosse jõuda ja ringi vaadata. Tagasi Pariisi saab igapäevase Jetairfly lennukiga (75 eu). Sealt võib juba iga üks ise plaane teha (airBaltic, Wizzair) Tallinnasse või Riiga minekuks. Aga ega bussiga tagasitulek ka piinarikas ei ole.

Kes tahavad tulla, andke teada mulle (hvtolk@gmail.com) hiljemalt 10. augusti õhtuks, AGA väga soovitavalt varem! Siis jääb veel aega teha ettevalmistusi. Jagage seda infot neile tuttavatele, kes sellest võiks olla huvitatud!

Õhinaga ootama jäädes, Helle-Viivi Tolk