tonut

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tarragonast kümmekond kilti Barcelona poole (82 km Barcelonast lõuna suunas) on väga ok kämp Torre de la Mora. http://www.torredelamora.com/ Puhkasime seal kaks aastat järjest ja jäime ülimalt rahule. Väga head bangalod neljale inimesele (hind ei sõltu inimeste arvust), kus on kaks tuba, täissisustusega köök, terrass vaatega merele, tõeline paradiis. Enne käisime Andorrast läbi, ladusima pagassi üliodavat toidu ja joogikraami täis ja seejärel lasime nädalakese ehtsat manianat. Kämpas on olemas ka väga ok restoran, bassein, õhtuti on eeskavad. Eriti soodne on juunis enne jaanipäeva (neljane bangalo maksis siis pisut üle 500 kr päev, nüüd ei tea öelda). Loomulikult saab seal ka telkida aga neid tingimusi ma ei uurinud aga eks kodukal peaks info olemas olema.

Oleme igal aastal käinud Hispaanias, Horvaatias, Itaalias ja mitte kordagi pole käinud läbi reisibüroo. Alati oleme ise sebinud hotellid, lennupiletid jms. Üks variant, mida veel pole ise jõudnud kasutada, on minnna läbi Riia. Frankfurdist veidi eemal on üks väike lennujaam Hahnis, kust saab Ryanairiga kuhu iganes ülisoodsate hindadega. Ja sinna saab omakorda Riiast üsna soodsalt.

http://www.skyscanner.net

Näiteks selline koht, kus veidi aega veetes võib leida imeasju ja kohti kuhu minna. Ja öömajadega on ikka nii, et kui veidi surfata nt kohalike linnade turismiinfo lehekülgedel, võib leida kah väga palju põnevat. Tihti peab suhtlema e-maili teel kuna pole veebiaadresse aga ei ole probleemi olnud, suudavad inglise keeles vastata küll. Ma ei kujutaks ette kui peaksin mingi grupiga ringi kondama kuskil. Puhkus on ikka see aeg, mille oled võtnud iseendale ja kus teed täpselt seda mida ise heaks arvad.

Kui ainult mööda tasulist kiirteed kütta, siis tuleb Hispaanias ligi kroon km kohta ära. Kui ma aga õieti mäletan, siis mingil hetkel jooksid E15 ja N340 ka kokku ja nt Valencia ümbruses peaks ka tasuta olema, nii et nii suur see summa kindlasti ei tule. Ja minu teada on seal allpool juba kiirtee hoopis tasuta aga ma võin ka eksida. Ei ole Valenciast kaegemale sõitnud. Ajaliselt, kui otse läbi Granada minna, siis võib arvestada ca 10-12 tundi. Arvestades et tegelik kiirus tuleb ca 120-130 ja väiksed pissi- ja burgsipausid selle arvelt sees. Aga kui plaan ikka Malagasse välja kütta, siis kiirtee on igal juhul ainus võimalus. See rannaäärne N340 edeneb suvel kiirusel sott kilti päevas...aga ilus on see-eest.

Vaatasin meie mulluse reisu kulurehkendust...Horvaatia bensiini hind oli Sloveeniaga võrreldes sama enam-vähem (meie rahas Sloveenias 17.05, Horvaatias 17.00 kr). Küll aga oli diisel Horvaatias kallim (Sloveenia tol hetkel 14.08, Horvaatia 16.20). Et kui on diiselauto, siis enne Horvaatiasse sisenemist tasub paagi täis panna. Aga eks need hinnad muutuvad seal ka kogu aeg. Läheb Zagrebisse aprillis ja pean seal niikuinii tankima ka, eks siis saab hetkeseisu teada.