Indrek_s

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

No selles mõttes jah, tasub suuremates lennujaamades varem kohal olla ja õige koht kätte otsida. DCG-s on ülejäänud aeg võimalik kenasti ära kulutada kah. Minu post polnud mõeldud kekkamisna. Istusin õige rongi peale, kuid sõitsin vales suunas, Eiffeli juures sain aru ja hüppasin maha. Vaatasin kella ja otsustasin takso kasuks. Takso sõitu vürtsitas inglise keelt mitte rääkiv taksojuht, üsna tugev avarii trumfikaare ringi peal, millele taksojuht reageeris vaid korraks autost väljumisega ja kiire sõimuga ning ka sõrmeküüsi kulus omajagu, kuna iga sekund oli sõna otseses mõttes kaalul. Võimalusel reisin ainult käsipagasiga, nagu ka tookord. Tänu headele juhustele õnnestus peale saada.

Jutt pole check-ini lõppemisega riskimisest, vaid sellest, kas peab 3h varem kohal olema. Loe ikka teema algataja postitus kah läbi.

Olen jõudnud 5 minutit peale check-in lõppu terminali ja ka siis polnud Kopenhageni lennule saamisega mingit muret. See 3h soovitus on ilmselt seepärast, et terminalides ekslemine võtab oma aja, eriti, kui ühistranspordiga lähed. Mina hakkasin 40 minutit enne chek-in lõppu Eiffeli juurest taksoga argipäeval õhtusel tiptunnil minema. Sõit kestis 40 minutit ja maksis 40 EUR.

Mul siis eelpool põgusalt mainitud tripp tehtud. Malmöst autoga mööda seda põhilist kiirteed Stockholmi. Lubatud kiirused seal 110, kohati 120 ja 100. Kohalikud annavad nii kuidas torust tuleb. Nägin Malmö lähistel Lõõtsaga liinibussi, mis minust kiirteel mööda pani. Kiirteel pole väga viga midagi, Rootsi ju suht mägine ja pärast Jönköpingu linna (fantast kena koht, järve ääres oru kaldal...kui tööstuspiirkond välja jätta) kulges kiirtee u 60 km mööda järvekallast. See ala oli ka suht mägine, nii et jube mõnus Alpi tunne oli. nagu filmis. Soovitan soojalt läbi Rootsi tulla. Pole politseid kiirteel kes andamit nõuab, inimesed on normaalsed, teed on head, loodus on kaunis ja söök-jook pole üle mõistuse kallis. Teedel tähistused väga head nii et ilma GPS-ita saab väga ilusasti hakkama.

indrek

Stockholmist saab laevaga ka Lätti sõita, oli minuarust veitsa odavam kui Tallinnasse. Sealt saad siis lõuna poolt "eestile läheneda". ise Põrutan homme Malmöst Stockholmu ja otse laevaga Eestisse. laevapilet (auto+inimene) oli 1400 eek. Odav, ma ütleksin. Ma veitsa põen ajavaru pärast. Malmöst saan minema umbes 10 paiku ja laev läheb 18:00 Seega 8 tundi aega et olla laeva peal, umbes tund läheb Stockholmi tiptunni ummikutes. Seega 7h sõiduaega. Kokku on 620 km millest 600 on kiirtee. Alguses plaanisin mööda rannikut minna, kuid siis ei jõuaks kuidagi. Õnneks on autoks üks kena vanem Porsche, nii et saab kiirteel masinat proovida.

Aga jah, Läbi Poola ja leedu tulla on kole igav ja tüütu. Killib su roadtripi ära. läbi rootsi on nii teed kui ühiskond mõnusamad, samas saad valida kas tule ränniku äärest (kenad sadamalinnad ja vaated) või ülevalt poolt mägedest (mäed, of course).