RioGrand

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

5 meeldimist
3 postitust
41 kommentaari
Viimased kommentaarid

Easyjetilt sain raha tagasi aprilli alul toimuma pidanud lennu eest.

Võttis ainult  3 kuud ja mõned päevad.

Max, mul tundub, et sul on rohkem õnne olnud;))

Kas juba kodus diivanil;)))

Aeromexico ja mõni teinegi lendab, lihtsalt veebilehed ei tööta.

Ja vastupidi ka, info mis veebilehtedel (sh VMin veebilehel) ei päde. Reisikorraldajatel puudub samuti ligipääs adekvaatsele infole.

Aga tänud vastamast! Otsing jätkub ja paigale pole mõtet jääda, kolme nädala pärast tehakse siin juba ltaaliat.

Sama siin. Ei küsi seda sult keegi. Minu kindlustusel oli kirjas, kogu maailm, va. Usa, Kanada ja Austraalia vist. 

Juhiks tähelepanu kahele asjale.

1. Kuuba reisikaart on lennupileti hinnas.  

2. Lahkudes vahetage üleliigne raha linnas ära ja jätke endale vaid 25 cuc takso jaoks. 

Lennujaamas lahkudes teil raha vahetada tõenäoliselt ei õnnestu.

Sisenemisel on Havanna lennujaamas esimesel korrusel Atm või 2.

Hei! Seda rada peaks olema võimalik alustada ka Lyonist, mis on väga vahva linn. Kui palju see rada sealt alustades nüüd looduse keskel või kiirtee ääres kulgeb, ei tea öelda. Oleks endal huvi küll, aga kuupäeva ei oska välja hõisata. Millal endal plaanis ja kus lõpetada.

terv R.

Soovitaks samuti üksinda minna, siis ei ole sa oma kaaslase pantvang vaid saad kõigi teiste teelistega mingis mõttes lähedasemaks. Öeldakse, et plaan läheb alati p----e ja kui plaani pole, läheb kõik sinna! Ausalt, see on see koht, kus plaani pole vaja ja midagi ei saa p---e minna. See tee hoolitseb sinu eest ise! Soovitaksin Via de la Platat, aga esimesel korral sobib Prantsuse tee ehk pareminigi. Julget pealehakkamist!

Milline diskrimineerimine!!! Ainult naised?! Kas nii ka saab, kui tulla 1 mees + 2 naist?! Me tahaks kanuutada küll, aga pole kanuud ja pole varem käinud ka tegelikult sellisel üritusel!

Väga tahaks!

SRY, Maarika, aga sellele teekonnale panid, pagan teab millal, aluse ikkagi paganad, kes oma aruga maailmalõppu rändasid (Finisterre) ja pärast kurnavat matka läksid end Muxiasse imekividega ravitsema. Kristlased lihtsalt kaaperdasid selle teekonna, hakates paganaid enne teekonna lõppu Santiagos ristima ja edasiminemist takistama. Kuna see ei õnnestunud eriti, siis kaaperdati ka Muxia ravikivide traditsioon, nagu ka Jõulud, Jaanipäev ja kõik muu jant, millele hammas peale ei hakanud.

Naljakas on see, et paganlikud rituaalid elavad neis edasi, kui vaadata, kui palju kristlasi peab vajalikuks oma pead mõnda kivi uurdesse toppida ja end sel viisil ravitseda. Vaadake The virgen of the boat festivali Muxias!

Või googeldage pilte,

https://www.google.ee/search?q=Muxia+%26+the+Virgin+of+the+Boat&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjm3cP6m7vMAhWoK5oKHWHTA8IQ_AUIBygB&biw=1250&bih=807#tbm=isch&q=la+virgen+de+la+bote+muxia+fiesta

Kristlaste müüdid ja tegelikkus on jah, omaette sussavurra, aga Caminole tasub küll kindlasti minna!

Tea, kas Oslo Rygge lennujaamas on võimalus ööd veeta? 2 lennu vahe 7 tundi, ei tahaks linna "avastama" minna selle aja sees.

Mul sama kysimus, BKK-TLL vahemaandumisega Moskvas 24.01.12 Kas keegi on tulnud sedakaudu? Aituma!

Oma lastelaste keele eest ei vastuta me niikuinii!!!

Keegi siin ytles midagi halvasti proovimise ja labipolenuna Eestisse tagasi tulemise kohta. Ma ytleks vastupidi, et tulebki proovida ja mitte Eestis sildu poletada. Oma reisidel olen igat kohta vaadanud pilguga, et mis oleks, kui peaks ise siin elama ja mingit ari ajama. Lopeb koik sellega, et Eesti s...a suusailma ja suvesaaski ei vahetaks ma millegi vastu. Just lopetasin 2-aastase Austraalia wh ja soovitaks teistel noortel ka Aussi minna. Ametnike kylastamisel tuleb peaga vastu seina jooksmist ikka aegajalt ette, aga eestlase pea ju sellega harjunud. Soovitaks raha koguda sest tookoha leiab seal kiirelt ja tasu on hea. Kyll siis aeg naitab, kas tahad need saastud reisimisse, Eestisse voi mujale investeerida. Sul on ainult yks elu, niisiis tegutse oma sydame jargi.

Rongiga Taisse minejad, kes ei taha K-Lumpuris viisa parast 2 paeva passida, tehke peatus Butterworthis ja minge Penangi (Georgetown). Viisa saate samal paeval ja jaab aega selle saare loodust nautida.

Kahjuks korralike matkaradade vorgustik Eestiss puudub. Isegi 1:100 000 kaarti pole olemas. Mitmepaevaseid matku olen organiseerinud palju, aga kuna hetkel ei asu Eestis, siis puudub juurdepaas 1:50 000 kaartidele ja radadele (ja ka tapitahtedele:) Kui te olete kova matkamees, tunnete loodust ja kompassi, siis minge kaitseliitu, sealt saate kaardimaterjali ja siis saate omad rajad leida! Ps: Moned teed ja tagahoovid tuleb ka siiski labida, see pole ju Alaska!

Edu!

Isegi Kuala Lumpuris. Kui silmi seljataga ei ole, siis ei tasu igal pool lihtsalt kolada. Mina kaisin oosel Hiinalinnas ja peale rottide, kes mind jalust maha tahtsid joosta, ei kohanud teisi pahalasi. Kohalikud raakised, et moni aeg tagasi said yhed inglased korraliku nahataie. Ise nagin ainult yhte kohalike noorte vahelist kismat. Keset suurt aritanavat kusjuures. Loomulikult tahavad koik sinu raha jne aga see pakkumisi ei tehta siiski vagivaldselt nagu paljudes riikides. Ise pogenesin ainult yhe korra neidude kaest, kes mu mingi kreemiga kokku maarisid ja siis elle eest raha tahtsid. Igati lahe linnake, 3-4 paeva on piisav. Soovitan soojalt! Ilm oli muidugi niiske ja palav- yks vaheseid negatiivseid tegureid:)

... ja tagasi tulles oled 28 või vanem, siis ei tule mingeid jamasid! EDU!

http://www.matkatarve.ee/?89&id=29 Kui telk peab kindlasti seest väike olema:) Sarnaste mõõtude juures kaalub kilo vähem!

Kiita ei oska, aga ehk saan laitmisel abiks olla:) Telk peab ikka pakituna võtma vähe ruumi ja olema kerge. See ei ole sugugi kergeim mudel. Lahtivõetult peab olema palju ruumi. Kui kubatuur on väike, siis olenemata kui mitme imekanga kihist sein koosneb, ärkate hommikul paistes silmadega ja õhupuuduses ning seina katab härmatis, mis on kõik need mikrokanalid kinni katnud. Konkreetse eeskojaga telk (3 kaarega)on matkajale kõige mugavam, saab kotte/jalanõusid hoida, vihma korral süüa keeta. Antud link on päris põnev muidu. Aitäh!

Aga eesti keelt valdad kirjas küll kenasti. Peatähtis et lähed:)

... minna pigem märts-aprill-mai (sobib vast paremini põhjamaalastele). Sirvides külalisteraamatuid, selgus, et juunist septembrini on vähemalt hispaanlaste jaoks liialt palav. Keskplatool on varjus enamasti 30 kraadi väikese plussi/miinusega. Rändur aga liigub- päike lajatab lagipähe. Fuente`si (veevõtukohti) on võrreldamatult vähem kui Prantsuse teel. Muidugi võib ärgata kell 4 (seal on muide siis veel pime:) ja olla kell 11 AM järgmise albergue ukse taga, teha siesta ja pealelõunal minna kohalikku elu uurima.

Tegelikult oleks soovinud et kõlama jääks positiivne noot:)) Ebameeldivusi tekitas petlik lootus, et rada on sama hästi organiseeritud nagu Prantsuse tee. Teades, et see nii ei ole, on ka ootused ja suhtumine teine. Suvel on mõni inimene ikka ka nagu külalisteraamatutest lugeda võis (3-10 ühel etapil). Ise kavatsen kunagi rada korrata- parim aeg võiks olla märts-aprill-mai ma arvan. Aga ennem tahaks teha läbi Põhjatee.

Võimalikult lühidalt ütleks et ÜLIVÕIMAS. Loodusmaastik on palju vaheldusrikkam kui Prantsuse teel, kunagi ei hakka igav. Distantsid võivad kujuneda 30-40 km, sest talvel on pooled albergued lihtsalt suletud või "a la obras" (remondis)- niisiis tuleb kasutada külalistemaju mis on 10-15 EURi ringis. Enamus öömajasid on täielikud peldikud - seinad hallitavad, tekid, padjad, madratsid kopitavad. Sevillast järgmine öömaja näiteks kujutas endast spordiväljaku dushiruumi, magamine maadlusmatil. Suuremates linnades on ka superlux munitsipaalmaju koos pliidi ja nõudega. Siiralt loodan, et 3 aastaga on neid juurde tekkinud ja mõni vana on ära remonditud. Õnneks polnud sel talvel lutikaid:)) Olen küll spordimees, aga mingil moel oli see rännak väga kurnav. See võis tekkida ka üksindusest, sest talviti pole seal hingelistki. Siiski, üks spainlane läbis tee jalgrattaga. Vestsime ühes onnis tunnikese juttu, aga siis läks ta edasi. Kusjuures mina jäin sellesse alberguesse veel kaheks ööks, sest väljas oli tõsine lumetorm (Extremadura põhjaosas). Oli sel mehel alles tahtmist. Vihma sadas ka aegajalt päris mehiselt ning järjekordne osm oli nagu ikka - ilma kütteta. Pesta ei saa jne. Ruttu poodi, veini toodi, soojaks aeti, nahka joodi. Seejärel muidugi poeti voodi ja järgmistel päevadel kordus sama (kuni ilmad paranesid:)
Sevillas ostke raamatupoest värskeim teejuht, sest kiirteede ehitus vms jama on seda rada nihutanud (loodetavasti on ka osad majutuskohad maha mädanend:))) Üldse olin ma pidevalt eksinud- ei teagi kuidas ma Santiagosse jõudsin:) Sevillas ei tasu otsida Albergue de Juveniles`t, asub kaugel ning maksab 14 EUR, kesklinnas saab 20 EUR eest mida iganes. Samamoodi, kui mõni külm albergue maksab 8-10 EUR siis samas külas võib olla mõni soe kohake 10-12 EUR. Soovitused: KINDLASTI MINNA (vaimne+füüsiline valmisolek raskusteks- Prantsuse tee on selle kõrval karneval). Kaasa soojad riided+ vihmaülikond (seljakotile vihmakate), KEEDUPULK (tee/kohv, vein, kiirsupp/puder (piim ei sobi:)) Head saapad muidugi. SOOJAPUHUR- tasub kanda, sest suurema osa päevast viibite siiski 4 külma seina vahel- ausalt!

Täpsustavad küsimused: riogrand79@gmail.com

Kivid sokki!

... mitte osta taolist pisitelki. Sellises osmas on võimalik järjepanu veeta paar kannatusterohket ööd ja siis te kibelete koju. Nimelt on selles vähe õhku, olenemata sellest, kui kõvasti on haibitud neid hästiventileeruvaid materjale. Sisepinnale koguneb niiskus ja hommikul ärkate märgades riietes. Lisaks ei ole vihmakorral (vms liikumist piirav tegur)seal eriti mugav aega veeta, isegi mitte raamatut lugeda. Kaal ei ole argument. 1,5 kg kaaluv eeskojaga telk oleks igati mõistlikum (bivyst poole raskem, aga 10 korda mugavam 8 tunni veetmiseks).

Pea ees tundmatusse on ka hea nipp:)