Evil One

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
8 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ingap, Swedbanki inglisekeelne kontojääk on okei, väljavõtet pole vaja. Peaasi, et oleks otse netist välja prinditud (koos Swedbank logoga jne), sest copy&paste neile ei sobi. "Proposed address in Thailand" alla pane mingi suvaline linn või kohanimi, kuhu plaanid minna, hotelli nime pole vaja. Peaasi, et seda lahtrit täitsa tyhjaks ei jäta, aga kontrollima ei hakka seda keegi :) Aadress, kuhu pass saata, on endiselt sama. Lisa kindlasti juurde enda aadressiga ymbrik passi tagasisaatmiseks ja 10 EUR postikulusid.

Ei rentinud telke, vedasime Eestist kaasa.

Nagu juba eelnevalt siin kahel korral mainisin, olime Puerto Ricos Luquillo ja Fajardo randades telkidega. Seven Seas Balneario ongi seesama Fajardo ranna n.ö. ametlik office, aga täpselt nii ongi, et "you come, you pay, no reservations". Eks inglise keelega ole seal enamikel ametnikel probleeme, aga peaaegu alati leidus mõni veidi adekvaatsem vana, kes ikka midagi aru ka sai ja seletada oskas. Põhimõtteliselt võis telgi yles panna vabal valikul suure muruplatsi ulatuses, et mingeid märgitus platse ei olenud. Ja peale meie nägime Fajardo rannas ainult paari telki, Luquillos oli neid märgatavalt rohkem, aga sealne plats ka yle 2 korra suurem. Vaevalt, et see turismindus nyyd kevadel drastiliselt muutuma peaks... Pagasit polnud vaja kuskile paigutada, kuna omasime rendiautot ja hoidsime väärtuslikumat kraami seal. Ei kujuta kyll ette, mismoodi te Puerto Ricol plaanite ringi liikuda, kui autot ei võta. Yhistransport on seal praktiliselt olematu ja taksosid ka eriti ei näinud ringi sõitmas.

St Johni rannad on kindlasti kordades ilusamad ja puhtamad kui Puerto Ricol, aga ei õnnestunud kordagi snorgeldada, kuna just meie kohaloleku ajal olid iga päev nii kõrged lained, et võimatu oli liivasogases vees midagi näha. Kohalikud ka imestasid, et pole nagu varem sellist pikaajalist lainetust seal merel kohanud. Ilmselt meie ebaõnn lihtsalt :)

Mina helistasin sinna St John'ilt, seega valisin kohaliku numbri 340–773–6442. Eestist helistades pole vist suurt vahet, kummale numbrile helistad, aga mõlemile vali ette USA riigikood +1.

Seaborne Airlines'i tuleks helistada, ise tegin seda vaid paar päeva enne sobivat lennupäeva ja polnud probleemi. Siin kirjutasin täpsemalt: http://www.trip.ee/node/46598

St Thomaselt lendasime San Juani väikelennukiga. Hind oli 85 USD näkku, lend kestis u. 30 min ja minu teada lähevad need lennukid iga päev. http://www.seaborneairlines.com/ - sealt leiad nende numbri ja saad täpsemalt uurida. Ise helistasin neile paar päeva enne lendu ja tegin telefoni teel broneeringu. Lennuk mahutab muidugi vaid 14 reisijat, seega ei pruugi kohti iga päev saadaval olla.

Ferry läheb vaid paar korda kuus ja minu mäletamist mööda oli edasi-tagasi hind 120 USD. Yhe suuna hindasid neil polnud. Seega oleks see Seaborne Airlines parim ja mugavaim valik.

Telgiplatside turvalisust Puerto Ricol ei oska kommenteerida, kuna seal panime mõlemas rannas (Luquillo ja Fajardo) telgid õhtul pysti ja järgmisel päeval maha. Kuna rannad on 18-st õhtul 9-ni hommikul rahvale suletud (kui sul just telgiplatsi tsekki pole ette näidata turvadele), pole seal sel ajal kyll midagi karta. Sai vabalt telkidest eemal rannas käidud kui ka yhel õhtul yldse telgiplatsilt väljas pubis. Eks kindluse mõttes tasub ikka passid ja rahakott endaga kaasas kanda, aga telke endid ega riideid ja muud kraami kyll keegi puutuma ei kipu.

St Thomasel olime vaid niipalju kui transfeer lennujaamast Red Hook sadamasse ja tagasi aega võttis. Autorent St Johnil oli vist 129 USD päev, aga uurisime vaid yhest kohast, seega võib ka odavamalt leida. Seal muidugi sõitmine suht ekstreemne ettevõtt, kuna tee on kitsas, kurviline ja pidevalt yles-allamäge. ST Johni Cinnamon Bay campground paistis kyll väga turvaline. Esiteks seal telgiplatsid hekiga ymbritsetud, teiseks käivad seal peamiselt rikkad kruiisituristid päeval redutamas, kellel võõrast varast kyll ei sooja ega kylma ole. Ohtuti pimenedes on aga praktiliselt kõik elusolendid kuskile kadunud (eks ilmselt kruiisilaevadele või oma telkidesse magama) ja ringi liiguvad vaid yksikud sõbralikud turvamehed ATV'dega. Seal olime kokku 5 ööd ja 4 päeva, asjad olid kogu aeg telgiplatsil, ise käisime kyll dzungliradadel kui ka hoopis saare teises otsas, ja tagasi tulles olid ikka ja alati asjad alles :)

Viimasele kysimusele vastaksin, et kuna olen korduvalt käinud Aasias puhkamas ja Kariibidele sattusin alles esimest korda, siis ei leidnud/näinud kyll yhtegi asja, mis Kariibidel etem oleks. Rääkimata hindadest muidugi. Eks esmakylastajatele seal kindlasti meeldib, aga yldiselt olin oodanud hoopis paremat.

Tere!

Olin ise sealkandis 20.-30. november ja samuti telkimas. St Thomasel ei ööbinud, kyll aga St Johnil Cinnamon Bay campgroundil. Seal telgikoht 30 USD (2 inimesele), aga yhele platsile mahub ka kenasti 2 telki ära, nii et maksad ainult yhe platsi eest ja iga lisainimese pealt 8 USD juurde. Ise olime kuuekesi 3 telgiga, võtsime 2 telgiplatsi (2x30 USD) pluss 2 inimese pealt lisamaks (2x8 USD). Ega nad yldiselt seal kontrollimas ei käinud, et kuidas täpselt telgid paigutatud ja mitu inimest kokku on, nii et suure rahapuuduse korral annab ehk neile lihtsalt natuke luisata ja ainult yks telgikoht yhele inimesele võtta :)

Puerto Ricol saab näiteks Luquillo ja Fajardo randades telkida ja telgi eest kysitakse 10 USD öö. Inimeste arvu ei kysitud, seega peaks ka 4 inimese telgi puhul hind sama olema. Välidushid ja WC-d olid mõlemas kohas olemas. Sissepääsud randa on muide peale 6 õhtul suletud ja turvad ilma olemasoleva telgiplatsita sind sisse ei lase.

Puerto Ricol on ka ööseks võimalus Las Palmas hostelisse minna (8h 25 USD) kui rannad suletud ja kiirelt vaja mingi öömaja leida. See tundus midagi bordellilaadset olevat, kuna autod voorisid öö läbi sisse-välja ja tubades olid seinal ja laes suured peeglid ja voodi kõrval mingi kahtlane gynekoloogitooli sarnane "nikupukk" :) Rääkimata seinatelekast näidatavatest pornofilmidest.

Kui on veel kysimusi Puerto Rico või US Neitsisaarte kohta, siis vastan meeleldi.