ange12

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

3 meeldimist
0 postitust
10 kommentaari
Viimased kommentaarid

Minu arust sõltub vihm hästi palju piirkonnast kus olete. Olin ise just Balil 10-20.02 ning saime iga päev päikest nautida. Peamiselt sadas öösel või 1-2h ennelõunal. Vihm meie tegevusi ei seganud ning jäime reisiga väga rahule. Peatusime Jimbarani ja Nusa Dua piirkonnas.

See rehepapi mõttekäik pole paha aga märgiks siinjuures ära, et minul on kogemus just vastupidi s.t. ryanair enamasti vähemalt Tallinnast lennates võtab ära alguses sobiva arvu kohvreid alla ning viimastena peale minnes toimib sageli ikkagi see, et sa saad pagasi endaga lennukisse. Easyjet teeb samas üldjuhul vastupidi :)

Soovitan lennata Kölni ja külastada Kölni jõuluturge. Linnas on turge kokku kindlasti üle 5 ning nad on kõik väga armsad. Düsseldorfis, mis ei jää Kölnist kaugele on samuti jõuluturud, kuid mulle isiklikult on Kölni turud rohkem meeldinud. Olen neid 3 aastal järjest külastanud ning ise lähen seekord vaheduse mõtteks Esseni turge uurima. Saksa keele oskaja saab Kölni turgude kohta täpsemalt lugeda: http://www.weihnachtsmarkt-koeln.net/

Weeze on väike lennujaam (analoogi tõmbaksin Tallinna lennujaamaga) ning eeldusel, et lend maandub õigel ajal, siis minu hinnangul saab väga kiiresti lennukit vahetatud.

200 GEL-I on täitsa reaalne. Meie saime vist 190 GEL-i´ga kui õigesti mäletan ning me olime muidugi 3kesi ja suutsime Tallinnast ööseks endale takso vastu kutsuda. Aga olles ise just 2015a august Gruusias käinud ning samal ajal Tbilisis maandunud ja sooviga ka korra Batumis käia, siis võin öelda, et see takso on üks parim variante kuna saab kohe liikuma. Alternatiivina olid meil veel kaalumisel: siselend Tbilisi-Batumi see oli vist u 50-70 euri kanti ja läks 11 paiku, bussiga aga need hakkasid miski 8-9 ajal sõitma ning kaalumisel oli ka rong, mis läks u poole tee peale aga varem et nn liikuma saada :)

http://railway.ge/?web=0&action=page&p_id=479&lang=eng siit näeb kellaaegu. Hinda kahjuks ei oska öelda kuna enda reisi planeerides ei suutnud seda välja kaevata. Üldiselt ei ole kohalik transport seal kindlasti kallis.

Siinkohal toon välja ka selle, et sinna saab ka bussiga tegelikkuses. Täpsemat infot saab siit: http://geometro.ge/en/home Kui õigesti vaatasin on 25 lari 1 ots.

Meie ise augustis eelistasime taksot ning seda põhjustel: saime Eestis kokku lepitud 190 lari peale hinna ning teadsime, et saame kohe kui jõuame riiki liikuma (enamik lende jõuab sinna 4-5 ajal varahommiku ning lennujaamast linna saab siis vaid taksoga) ja kuna meid oli 3 ning bussi tasu oli Tbilisi bussijaamast ning sinna oli ka veel vaja saada, siis leidsime, et olime valmis maksma mugavuse eest kuna tegelikkuses 190 lariga sõita mitusada kilomeetrit ei ole meie jaoks ka kallis :)

Ei ole küll konkreetsele foorumipostitusele vastus, kuid ma siinkohal julgustan ka Gruusiasse omal käel minema. Ise sai nii just augustis käidud ning sai taksoga 5 päeva mööda riiki ringi sõidetud ning siinkohal tooksin välja ka hinnataseme:

Tbilisi (kell 4 varahommiku) - Batumi nt maksis meile taksoga 190 lari (olime kolmekesi).

Tbilizi-Kazbegi-Tbilisi ( jäime Kazbegisse ööbima ja taksojuht ka) läks meile maksma 250 lari (Kazbegisse saab muidugi oluliselt soodsamalt ka kohaliku marsultkaga).

2 päeva ringisõitmist, kus läbisime marsuudi Batumi-Borjomi-Varzia-Tbilisi-Sighnagi ning Kahheetia piirkond üldiselt kokku läks maksma 450 lari (sh üks päev oli selline kus taksojuht võttis meid kell 9 u peale ning jõudsime peale südaööd alles tagasi hotelli ja teine päev oli lühem...ei mäleta täpselt aga u 9- 17 äkki.

Kui otsustate minna Sarmist ja bussireisiga ekskursioonile ning mõtlete Kairo või Jeruusalemma vahel julgen lastega mineku puhul soovitada pigem Kairot. Olen Sharmist mõlemas kohas käinud ja võtnud kohalikelt (oli vist Orbit Travel vms büroo ja ca 5a tagasi) bussiga ekskursiooni (edaspidi pigem läheks vaid lennukiga) ning Jeruusalemma kahjuks räägib asjaolu, et pidime jube kaua aega piiril öisel ajal sabas seisma ning lastega reisijatele ma seda ei soovita. Muidu vähemalt 2010 a detsembris sai Jeruusalemma kenasti nii, et eraldi viisat ei läinud vaja ning Sharmist Kairosse minek eeldab ka Egiptuse viisat (muidu Siinai poolsaarel saaks vist jätkuvalt viisavabalt olla). Kairo v-o lastele ka huvitavam kui võtta ekskursioon ja mitte minna omal käel (kui keeruline või lihtne see omal käel minek oleks ei oska kommenteerid), kuna Jeruusalemmas on ikkagi peamiselt pühakodade jms kohtade külastamine ekskursioonide põhiprogrammis. Kairos on tavaliselt papüüruse nn muuseum ja nn parfüümimuuseum (need kaks esimest on kohad kus üritatakse teile ka nn ehtsat papüürust ja häid parfüüme müüa), Kairo muuseum, püramiidid, sfinks ning Niilusel saab ka sageli paadiga sõita :)

Hei,

Otsin reisikaaslast. On plaan võtta ette (hetke seisuga märts 2012) u 2 nädalane reis. Hetkel olen sihtkohtade valiku osas mõtlemise alla võtnud 3 riiki (Vietnam, Tai, India) ning lõpliku sihtkoha valiku katsuks detsembri jooksul ära teha (olen N28). Kui on huvi ühineda, siis võta minuga ühendust :)