Art

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ma ei tea, kas teema on teemaalgataja jaoks lukus, kuid minu soovitus oleks: jalgratast ei maksa osta vaid nime järgi. Enamus müüdavad (va kataloogi rattad) kõlbavad sõitmiseks. Hinna ja kvaliteedi määravad komponendid, mis on rattal peal, nagu käiguvahetaja, amort, pidurid jne. Pigem vali nende järgi. Detailselt ei hakka seletama, mõistlik on küsida otse poest ja sobitada oma vajaduste järgi. Samas olen matkanud erineva hinnaklassi ratastega ja kui ikka näiteks käiguvahetaja käiku vahetada ei taha, siis reguleeri seda kuidas tahes, tulemus on üks. Kui matkavarustus on rattal, siis hakkavad sellised asjad tunda andma. Hetkel on minu matkarattaks Author, kõige parem hinna ja kvaliteedi suhe, deore komponentidega.

Julgen soovitada matkamiseks rattatreilerit. Ehkki ei ole rattatooliga kunagi matkamas käinud, on minu arvates treileril eeliseid. Näiteks saab kasutada tagumist pakiraami matkakottide ja muu kraami jaoks, treileris saab lapse pikali panna, kui uni peale tuleb, lapsel üldse rohkem ruumi, vihma korral saab vihmakile peale tõmmata jne. Meil on kasutusel kaks treilerit, kummaski üks laps, kokku pole proovinud panna. Eelnevalt tuleb ilmselt lapsi ka mõnevõrra harjutada treilerisõiduga, iseäranis, kui on plaanis pikemad matkad. Eks see treileri vedamine omajagu lisakoormust annab, kuid vahva on. Soovitan.

Soovitusi abiellumise kohapealt ei hakka jagama, kuid mis puutub rassismi, siis oma kogemuste põhjal võin väita, et näiteks USA-s on mustad vägagi kõvad rassisitid.