Mikumon

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

2 meeldimist
4 postitust
24 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kui te sõbraga kahekesi olete, on hotellivalik küll 100% täkkesse läinud - samanimeline hotellis asuv baar on siin üks (kuri)kuulsamaid nii oma perfektselt rock-covereid mängiva filipiinode bändi kui ka asjaolu poolest, et tüdrukuid, kellele maksma ei pea, seal ei ole. Seoses sellega on ka hotelli klientuur veidi teistsugune kui mujal :)

Kui Sa tiirled tavalisel turistimarsruudil hotell-rand-mall-kõrbesafari, siis pole põhimõtteliselt vahet, mida kannad. Võib vabalt olla ka käisteta särk ja lühikesed püksid. Pigem on küsimus enda mugavustundes - mida vähem riideid, seda jultunumalt loomulikult hindude-araablaste hordid jõllitavad, häbitunde puudumist neile just ette heita ei saa. Seni, kuni kuhugi riiklikku asutusse asja pole, võid ennast täiesti rahulikult tunda nagu keskmises Euroopa linnas. Minu nelja aasta jooksul siin käinud külalistest turistidel on tekkinud probleem ainult ühel korral, kui üks preili otsustas luba küsimata pildistada moshee ees kohalikke vanaprouasid. See asi sai ka rahulikult lahendatud ja isegi grupipildid said pärast olukorra selgitamist tehtud. Riietuse osas veel, kui muidugi peaksid korralikku ööklubisse minema, kehtib kindlasti reegel - mida paljam, seda uhkem :)

Kindlustuse kohta, mis viisaga tuleb kaasa - ma ei tea küll konkreetse hotelli pakutava kindlustuse tingimusi, aga tavaliselt tuleb viisaga kaasa üsna standardne versioon. Arvestades seda, et arstiabi on siin erakätes, on arved hiljem kolossaalsed ja riigist enne välja ei lasta, kui see on makstud. Nii et rangelt soovituslik on korraliku kindlustuse olemasolu.

135 EURi oli jah ikka 10 paevaks, kui ma oigesti maletan, siis oli pakkujaks Dollar. Hotelli toomise kohta ei oska oelda, kui mul on rentida olnud tarvis, olen alati kohale lainud.

GPSiga on nii, et kui auto votad, tasub see igal juhul ara, kohale jouad ikkagi kiiremini, kui ise ekseldes. Agajah kaartidega on kyll selline lugu, et isegi taiesti varske kaardi peale pole monda teed, mis on juba aastakese lahti olnud, samas on olemas moni tee, mis on alles ehitusjargus. Nii et 100% usaldada ei saa, aga ma isegi kasutan GPSi ikkagi aeg-ajalt, kui tapselt asukohta ei tea.

Abu Dhabi-Dubai auto saamise ja jatmise koha pealt kyll ise kogemust ei oma, aga toenaoliselt standardteenusena sellist asja ei pakuta. Kyll aga on see kindlasti voimalik teatud raha eest, nagu koik asjad siinmail.

Kui tahta korralikust rendifirmast auto votta, siis ilma rahvusvaheliste lubadeta saadetakse kyll yldjuhul minema. Nii et on motekam ikka ARKist labi astuda.

Rentimine on iseenesest vaga lihtne, mugav ja odav, auto saad katte ja annad ara lennujaamas (voib ka muidugi mujal, kui soovi on). Kuu aega tagasi rentisid mul yhed kylalised Nissan Sunny 10 paevaks hinnaga 135 EURi. Erinevalt eelkonelejast soovitan ma ka Dubais auto rentida, kui just Sharjas voi Deiras ei ela, seal on paris korralikud ummikud. Parkimine maksab siiski ainult 2 AED/tund, parkimiskohaga voib jah muidugi mones piirkonnas probleeme olla, aga yldiselt annab auto ikka liikumiskiirusele kovasti juurde. Kas teha internetist voi koha peal, on maitse kysimus, ise soovitan kindlasti interneti - koha peal void toesti voita 5 EURi, aga asjaajamise poole pealt on internetis varem bronnimine tunduvalt mugavam ja kindlam. Liikluse osas on kyll jah nii, nagu turist007 raagib.

Ahjaa, Grand Moshee kohta ka - sinna sisse paasemine ei ole kyll mitte mingi probleem, valtida tuleb ainult palvuseaega. Ja kui satudki sel ajal sinna, on see ka kinni pool tundi.

Praktiliselt kõikides Dibba merereisi pakettides on sees ka transport Dubaist või Abu Dhabist, vähemalt on see nii olnud alati ca 250 AED'd maksvate päevaste reiside puhul, kuhu ma oma külalisi saatnud olen. Ja ma ei ole üldse kindel, et sa omal käel minnes kohale jõuad, minu teada on kõikidel pakkujatel minek baasist, mis on Omaani alas ja sinna omal käel sisse ei saa (turismifirmadel on oma kokkulepe, mille kohaselt nad saavad viia turiste sisse nimekirja alusel ning vastutavad hiljem selle eest, et kõik sealt ka tagasi UAEs on). Nii et uuri pakkujalt.

Marks66 idee on ka muidugi rohkem kui jumekas, kui viitsida seal paar paeva koha peal olla, on igas bensiinijaamas ja poes müüdav 4x4 Off-road raamat oma marsruutidega väga suureks abiks. Võin enda oma ka välja laenutada, kui Dubais enne ja pärast kokkusaamise saame korraldada.

Lennujaamast taksoga Sharjah'sse pandi eelmisel aastal meeldiv 60 AED (ca 12 euri) maks juurde. Kokku läheb see hotelli ots maksma ilmselt 100-120 AED, olnevelt sellest, kui kaugel hotell on ja mis kell liigud (tipptund Sharjah's on absoluutse ummiku sünonüüm). Samas kui su hotell transfeeri ei korralda, on see üsna vältimatu väljaminek ja ühekordse tasuna ei moodusta reisi eelarvest just katastroofilist osa. Taksosõit ise kallis ei ole - sisseistumine 3 AED, kilomeeter 1,7, nagu Snoop siin juba mainis ka.

Sharjah hotellidel on tavaliselt transfeerid randa ja mõnda Dubai malli, sealt saad edasi juba mõistliku raha eest takso või metrooga liigelda. Busse väga ei soovita - metroo tulekuga on bussid muudetud sisuliselt metroo feeder-süsteemiks, erinevaid marsruute on tohutu hulk ja kuna peatused on iga suurema maja ees, võib paarikilomeetrine teekond võtta pool tundi aega.

Ilm ja merevesi on Eesti inimese jaoks kindlasti soe, kuigi ideaalsed rannailmad jäävad rohkem novembrisse. Vihmatõenäosus on sisuliselt olematu (4 päeva aastas), samas said aprillis siin käinud kodanikud üllataval kombel nädala aja peale täpselt ühe päikeselise päeva.

Toitude hinnad poes on umbes samad, mis Eestis. Väljas söömine oleneb loomulikult sellest, kus süüa, enamasti on odavaimad variandid mallide foodcourtid või siis väiksemad restoranid tänavatel, eksklusiivsemad kohad leiad hotellidest. Kohalikke hõrgutisi olemas ei ole, küll aga leiad igalt poolt häid liibanoni või aasia kööke.

üldiselt kui plaanida perega käia juba korra kuskil veekeskuses, mõned korrad väljas söömas ja korra kõrbesafaril, on kasulik soetada omale raamat nimega Entertainer Book. Seal on sees üle 600 erineva asutuse kaks-ühe-hinnaga kupongi, mis teeb kogu kompoti tunduvalt odavamaks. Boonuseks siis ka korralik nimekiri koos tutvustustega erinevatest meelelahutusvõimalustest ja söögikohtadest, ei ole vist suuremat asutust, mis seal sees ei oleks. Raamat ise maksab aasta algul 300 AED, aasta lõpupoole saad vist juba ka odavamalt (kupongid aeguvad 31.dets).

Ei ole ma veel kuulnud, et kellelgi täppide-kriipsude ärajätmise tõttu mingeid probleeme tekkinud, mul proua reisib üsna tihti ja kasutab alati ä asemel a-d, seda ka bookinghouse'ist tellides.

Ametlikult muidugi peaks vist jah kasutama passi turvaribal olevat nime, millest võib pileteid kontrollivate ametnikega suhtlemisel päris kena icebreaker saada - lendasime kunagi soomlasega Austraaliasse, kelle perekonnanimi oli Väärälä, mille siis usin reisiagent oli piletil Vaeaeraelae-ks tõlgendanud :)

Rafee hotelli osas ma küll konkreetselt ei oska öelda, aga üldiselt on siin ka odavamates hotellides adapterid olemas. Kui ei ole, siis:

a) Rafee hotelli piirkonnas peaks olema hulgaliselt hindude ärisid, kust saab osta 7 AED eest adapteri

b) nagu Norsu soovitas, siis võta võti, taskunoa osa, peenem pastakas vms ja lükka ülemine kate eest ära. Esimest korda võib veidi pusimist olla, aga üsna kiirelt on omandatav teatav profesionaalsus.

Hotellides küsitakse jatkuvalt üsna kena kopikas interneti eest, ca 50 AED paev, samas on paljudes kohvikutes tasuta wifi olemas ja kui ma õigesti maletan, siis peaks nüüd isegi moni mall olema traadivaba vorguga kaetud.

Noh, eks se oleneb siis juba naisest ;)

Tõsisemalt rääkides, siis ma jään jätkuvalt oma arvamuse juurde, et kui olla nädalasel puhkusel Dubais ja liigelda trajektooril hotell-rand-mall-hotell, siis on takso tunduvalt mugavam ja tasub ära. Eriti veel Bur Dubais ja Deiras elades, kus bussid üsna agaralt väikestel tänavatel keerutavad. Veidi pikemalt siin elades on ühistransport sõltuvalt elukohast tõenäoliselt mõtekam, eriti kui seda saab metrooga kombineerida.

Tänapäeval on muidugi suured ummikud Dubais üsna harv nähe, kui just keegi kusagil suuremat liiklusõnnetust pole korraldanud. Jumeirah iseenesest on üsna pikk ala, aga oletan, et sihid Jumeirah Beach parki? Oleneb muidugi hotelli asukohast, aga Bur Dubaist peaks taksoga kusagil 15-20 AEDga kindlasti hakkama saama, Deirast võib 25 kanti minna. Ühistransport on ca 2 AED üks ots, kogu süsteem siin on veidi keeruline ja ega esialgu lihtne aru saada pole, milline number see õige on, aga kui oled nõus aega veidi seiklemisele raiskama, tasub vähemalt rahaliselt ära. Ajaliselt mitte niiväga, kuna bussid kipuvad üsna suuri ringe tegema. Arvestama pead muidugi sellega, et 99% tõenäolisusega olete bussis ainsad valged ja kui veel mõni naisterahvas seltskonnas on, siis on bussitäie indialaste jõllitavad pilgud tema suunal garanteeritud. Kurimooril muidu täitsa õigus istmete koha pealt, nii et tasub kohe algul minna bussi tagumisse otsa nö meeste tsooni.

Kust nii odavalt viisa saad? Ma enda arvates leidsin Dubaisse saabuvatele tuttavatele kõige odavama viisavariandi ja hinnaks 600 drh ehk ca 1800 Eesti raha.

Praegu pole enam ka kiibiga deebetkaardiga mingeid probleeme. Sularaha veidi tasub ikka kaasas kanda, taksodes, vaiksemates soogikohtades jms kaarti ei tunnistata. Sularahaautomaate leiad iga nurga pealt, samas sealt Eesti kaardiga valja votmine on paris kulukas lobu (kui ma oigesti maletan, siis paar korda, kui 1500 DRH valja votsin, maksin teenustasuna ca 150 krooni). Alternatiiviks on kaasa haarata dollarid voi eurod, rahavahetuspunkte leiad nii tanavatel kui kaubanduskeskustes.

Oponeerides Buldoozale soovitan siiski oma suhteliselt värskele 3 nädalasele kogemusele baseerudes võtta ka käsiravimid Eestist kaasa - apteeke on küll palju, aga Eestis tuntud brände seal suurt ei leia ja näiteks kõige lihtsama antiseptiku leidmiseks tuli meil külastada nelja asutust. Kuna ravimid ei kaalu just üleliia palju, siis on lihtsam, kui need kohe olemas on.

Malaaria vastu tegime meie läbi (või õigemini see on veel pooleli) Lariami kuuri, kuna aga olime dzunglis 2 päeva ja vähemalt 2 nädalat tagasi küll oli ringi lendamas mõni üksik sääsk, siis eks ta suhteliselt asjatu rohusöömine vist oli. OFF peaks mõjuma ikka ülemaailmselt, aga nagu öeldud, erilisi sääskede horde me ei kohanud ja sääsetõrje reisis niisama tagasi.

Jõudsin just eile öösel Mehhikost tagasi (täiesti plaanipäraselt, mitte reisi lühendades). MCs muutus asi kardinaalselt pühapäeva hommikul - kui laupäeval käisid kohalikud veel suhteliselt rahulikult ringi, siis pühapäeval oli Zocalo ümbruses 90% inimestest maskid peas ja tänavad praktiliselt inimtühjad. Kui valge turistina üritasid ringi jalutada ilma maskita, siis tavakodanikud pidasid auto kinni, lasid signaali ja andsid maskiga koos karmi käsu see pähe panna :) Üldist paanikat kindlasti ei olnud, aga kohalikud andsid soovituse vähemalt metroos maski kanda.

Nagu kodanik reisik mainis, pandi jah pühapäeval kõik vaatamisväärsused vähemalt nädala lõpuni kinni (väidetavalt ka Teotihuacan, mille sulgemine on küll minu arust suhteliselt absurdne), avalikud rahvakogunemised on keelatud ja nt jalgpalli mängitakse tühjade tribüünide ees. Samas vähemalt pühapäevase seisuga ei olnud plaanis neid meetmeid rakendada Mehhiko teistes osades, seega oleks ilmselt mõtekam mujal ringi vaadata. Enne MCsse naasmist olin nädala Yucatanil ja seal kuulsin seagripist ainult kodunt sms-e saades või üleriiklike ajalehtede esikaanelt, mingit hirmu seal küll polnud.

Üldiselt minu isiklik arvamus asjast on küll kokku võetav vanasõnaga "Hirmul on suured silmad" - loomulikult ei ole seal hetkel 100% ohutu, aga kui korralikult käsi pesed, tänaval ei söö, metroos maski kannad ja üldiselt hügieeninõuetest kinni pead, siis võib seal ringi luusida küll. Siinne meedia loob muidugi asjast karmima pildi ka - räägitakse juba miskist 150 surnust, kohaliku meedia andmetel on alla 30 surma seotud kindlasti seagripiga, ülejäänud on spekulatiivsed oletused. Samuti ei ole kuskil mainitud seda, kes on hambad varna riputanud - on need agulites elavad inimesed, kellel puudub igasugune ligipääs arstiabile või siis need, kes on läinud kohe haiglasse? Ise kahtlustan pigem esimest kontingenti.

Olen nüüd isiklikult piisavalt ära hirmutatud tollikontrolli juttudest, tekkinud on 2 küsimust tolli enda tegevuse kohta:

  1. Kui kogus ületab lubatava, kas siis on võimalus ka üleliigsest loobuda või on sunduslik kohe aktsiisi maksmine? Või tehakse üldse kohe trahvi?

  2. Kas kontrolli käigus vaadatakse auto põhjalikult läbi või visatakse pigem silm kastidele peale ja keegi su aluspesu vahel tuhnima ei hakka?

Tänud ette.

Ostu-müügi kuulutuste puhul on alati abiks kontaktandmed.

Mis olukorras raamat on? Kui räsitud välimusega pole, siis 200 eegu eest võtaksin ära. 300 eest saab praegu juba koos kättetoimetamisega uue tellida. Kui huvi on, siis mcmiq@hot.ee

Mul on õnnestunud analoogse koti omanik juba ca 3 aastat olla ja ei kurda - vöörihma pehmenduse õmblus on ainus asi, mida tuli lasta parandada. Muidu on küll mugav ja praktiline, kõiksugu vidinad annab nii ära mahutada, et need saab ka kiirelt kätte.

Sobivust pead muidugi proovima, ma jooksin seal 15 minutit mööda treppe ringi, 10 kilo jagu telke kotis. Iseenesest on kott küll päris hästi reguleeritav, aga ilmselt pole mõeldud just Stallone kehaehitusega inimesele. Samas selle asja positiivne külg on see, et saad ka vajadusel oma naispoole koti ette rakendada :)

Seda pead ikka ise teadma, palju sul hädavajalikke asju on, mina olen siiani ilusti saanud 75 l hakkama. Kuldreegel kipub muidugi olema see, et osta nii suur kott, kui tahad, ikka paned selle pilgeni täis.