pärdik

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

tere, Väga pikalt siin kirjutada ei jaksa, aga mõned üldised soovitused - siis saad edasi mõelda. Käisime selle aasta veebruari alguses kahekesi Iraanis lumelauaga sõitmas. Olime 8 päeva Dizinis ja võrreldamatult siiani elu parim lauareis. Üldiselt - kui oled suusataja, siis tasub sul minna Dizini (või ka väiksemasse Shemshaki) kui oled kogenud back-country suusataja. Kui soovid radadel sõita, siis see ei ole see koht. Esiteks, ei tasu Dizini võrrelda Euroopa valikuvõimalustega ja teiseks hooldatakse nõlvu väga suvaliselt.

Meie läksime head offpistet otsima ja seda me ka saime. Lund oli seal väga palju ning tänu põhjapoolsetele nõlvadele püsib see nädalaid pehme puudrina. Seda ka põhjusel, et kohalikud ei ole veel väga heal tasemel sõitjad ning püsivad enamasti radadel. Seega pole vaja karta nagu Euroopas, et öösel sadanud lumi nõlvadel kella 12-ks risti-rästi ära sõidetakse.

Kindlasti peaks arvestama ka seda, et kuna lund tuli seal VÄGA PALJU, siis näiteks kahel päeval me ei saanudki mäkke, kuna terve kuurort oli tuulte ja laviiniohu tõttu kinni. Laviinist õnnestus ka endal napilt autoga tee peal pääseda - laviinitõkkeid seal suurt ei tunta. Nii et on teatavad "ebamugavused" (lisaks ei ole alati kõik tõstukid lahti), mille aga kuhjaga kompenseerivad head hinnad, uskumatult toredad inimesed, väga hea toit ja piirituna tunduv offpiste. Elamusi jätkub mitme kuu peale pärast reisigi... NB! Alkoholi ja after-ski'd seal ei ole!!! Kuigi koduvein maitses hästi ;), aga selle võimalusega ei tasu arvestada.

Reisi saab ilusti omal käel netis ära planeerida - võtsime ühendust ainult Iraanis asuvate reisibüroodega, kes aitasid majutust orgunnida. Meilivad kiiresti ja enamasti heas inglise keeles vastu. Telefoniga meil nimelt ei õnnestunud hotelliga (Dizinis on ainult 2 hotelli) ühendust saada ja meiliaadressi neil ei ole. Kuigi meil läks lõpuks eriti hästi - elasime kogu aja hoopis tavalises Iraani peres, mitte hotellis.

Naisterahvastel (nagu ma isegi) on peakate kohustuslik, kuid mägedes võib see vabalt olla kas müts või kiiver - seal on reeglid vabamad, kui Teheranis, kus peab rätikut kandma. Puhkepäevadel, kui Dizini tuleb palju rahvast, siis on ka meestele ja naistele eraldi tõstukijärjekorrad.

Üks asi on kindel: ohtliku islamiriigi kuvand on ainult forsseeritud meediapildi tulemus. Iraanlased on ülisõbralikud välismaalaste suhtes ja Dizinis oodatakse külalisi väga. Seda ütles ka Kuurordi Direktor ise :)