trip-krainetrip-ukraine-dark

minni

Reisisell, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

0 meeldimist
6 postitust
6 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Eestlastel läheb Dubaisse minekuks jätkuvalt viisat vaja. Ja nagu keegi eelpool juba mainis, et kui broneerid oma lennu otse Emirates'iga ja mitte reisibüroo kaudu, siis nad ajavad ka su viisa korda, kui neilt paluda.

Kui Ryanairiga lendu broneerides on valitud online check-in ja lisaks veel ka 1 kott, mille tahaks hoidu panna, siis tuleks kõigepealt kodus välja printida oma pardakaart. Seda saab teha 14 päeva jooksul enne lendu kuni 4 tundi enne lennu väljumist. Väljaprinditud pardakaardiga tuleks minna check-in'i, oleneb lennujaamast, osades lennujaamades on eraldi laud koti äraandmise jaoks (baggage drop).

Muideks Ryanair küsib raha ka selle eest, kui sa oled kodus online check-in'i teinud, aga sul pole pardakaarti check-in'i minnes kaasas. Sel juhul kehtivad samad tasud, kui oled lendu broneerides valinud online check-in'i, aga tuled hoopis lennujaama check-in'i. Inglismaal on tasuks näiteks 20 naela (broneeringud enne 21. maid) ja 40 naela (broneeringud peale 21.maid) ühe inimese pealt. Tean, et paljudes lennujaamades selle eest raha ei küsita, kuid kuna ise olen tööl Ryanairi check-inis, siis tegelikult on ryanairil see õigus.

Novembris viisin kohvris riiete sisse panduna Indiasse 1 liitri Viru Valget ja 1 liitri viskit. Lisaks sellele oli veel pudel viina lennujaamast ostetuna kaasas.

Pudelid jõudsid tervelt kohale ja mind kinni ei võetud :)

Minul olid Indiasse minnes passikoopiad igatahes kaasas, nii igaks juhuks tegin. Notariaalset kinnitust ei võtnud neile.

Vaja läks koopiat Shimla ühes hotellis, sest saabusime sinna keset ööd ja õiget inimest ei olnud vastuvõtus kohal. Kuid kuna kõik välismaalased peab kuidagi spetsiaalselt registreerima, mille jaoks passiandmeid läheb vaja, siis tahtsid nad mu passi ööseks hoiule võtta. Passi asemel andsin neile aga koopia.

Teistes hotellides lasti mul aga passiandmed ise hotelliraamatusse kirjutada. Andmeid küsiti aga kõikides hotellides.

Muide Shimlas, kus kohalikud mu andmed ise kirjutasid, tegid nad seda nii püüdlikult, et ilma vigadeta oli passi väljaandjaks kirjutatud Kodakondsus- ja Migratsiooniameti Raplamaa osakond. Huvitav kaua see neil aega võttis?!

Sõitsime 1AC klassis delhist goasse. Meil oli omaette kahene kajut, kus narilaadne voodi. Linad-tekid-padjad olid olemas. India kohta ikkagi täiesti mugavus.

Toitu pakuti ka, mis küll natuke kahtlase väärtusega oli.

Isegi koduloom on hinna sees - meil jooksis üks hiir pidevalt kajutisse ja sealt välja :)

tere,

mina olen stanstedi läinud national express bussiga, tundus tol hetkel kõige soodsam variant olema.

buss läheb victoria coach stationist ja stanstedi jõudmiseks kulub kuskil poolteist tundi. kodulehel on kindlasti rohkem infot www.nationalexpress.co.uk

victoria stationis on olemas ka pagasihoid. võin nüüd valetada, aga minu meelest oli kaks tundi 3 naela. kauem hoiustamise eest pead muidugi rohkem maksma :)