flog

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Parkimine Stockholmi kesklinnas alates 20 sek, samas nt Strandvägen ja sellest põhja poole jääv ala (ca 15 min jalutamist kesklinna muuseumidest) 12 sek/tund. 12 sek/tund on praktiliselt kogu kesklinnast eemale jääv linn, sh hoovid jne. Tasuline on enamasti kell 9-17, ööd tasuta. Mingit tasuta 15 minutit nagu Eestis parkimisel ei ole.

Lisaks tuleks tähele panna parkimismärgi juures olevat keeluaega. Teatud nädalapäeval, näiteks esmaspäeval kell 00-06 võib parkimine olla keelatud (tänavapuhastamiseks). Ja veel: auto nina peab olema teeserva parkides sõidurea suhtes õiges suunas, muidu saab kohalike sõnul trahvi. Seda siis näiteks ka õuelal ja kohalikud on väga varmad sellisele rikkumisele tähelepanu juhtima.

Kui on plaan olla autoga Stockholmis pikemalt, tasub uurida http://www.stockholm-parkering.se/ võimalusi. See haldab parklaid ja tasulisi parkimisalasid. Inglisekeelsel lehel on juhis, kuidas leida vabu kohti nende hallatavates parklates (vt paremal pool "I'd like to lease a parking space". Samas tuleb arvestada, et Rootsi isikukoodi puudumisel ei saa parklakohti neti teel broneerida ja tuleb nende kontorisse kohale minna (tel +46 (0)8 772 96 00). Kontor asub Medborgarplatsen 3, seal saab inglise keeles kenasti hakkama ja on võimalik üürida parkla- või garaazikoht endale sobivas piirkonnas. Kontori lahtiolekuajad on väga lühikesed, tööpäeval võivad sulgeda juba 16.30, seega oleks tark ette helistada. Maksta saab vajaminevaks perioodiks ette, sularahas. Sellisel juhul võib saada parklakoha kuuks ca 500 sek ja garaazikoha ca 1500 sek eest kuus. Arvestavad võimaluse korral tasu ka päeva täpsusega, garaazivõtme saab lahkudes neile postiga tagasi saata.

Linna servas on ka parklaid, kus parkimine on tasuta või nt tasuta 7 päevaks. Nii parkimisfirma kui kohalikud kinnitasid, et linna servas ja suurte teede ääres asuvates parklates on rüüstamise ja kütusevarguste (sic!) võimalus väga suur. Võib arvata, et välismaa numbrite-suusaboksidega autod on eriti atraktiivsed. Seega võib see asjaajamine (sisuliselt üks käik parkimisfirma kontorisse) enam kui paarinädalase Stockholmis viibimise korral kuhjaga ära tasuda.

Kokkuvõttes - mistahes asjaajamistes ei ole klient kuningas ja teenusepakkujad (eriti nö avalike teenuste pakkujad nagu üürimine, parkimiskohtade rent jne) ei ole harjunud vaba turuga. Klient peab ise vaeva nägema ja müts näpus teenust küsima. Kuna kohalikud pargivad omaette elanikele ettenähtud süsteemi alusel, ei ole neist reeglina ka suurt abi parkimise võimaluste uurimisel.

Edu!