jannza

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

4 meeldimist
10 postitust
29 kommentaari
Viimased kommentaarid

Aivar67, tõesti hea soovitus! Mina vaatasin matkabusside rentimise võimalusi internetist ja piltidelt jäi silma, et turvavööd puuduvad! Kusjuures rendikuulutuses on kirjas, et a'la magamiskohti 6 ja istumiskohti ka 6. Kuskil pole kirjas, et istumiskohti on küll 6, aga liikuvas autos võib tegelikult ainult 4 istuda...

Räägin ka korra istmete koha pealt kaasa. Hakkasin minagi uurima neid matkabusse, et tahaks perega Norra minna. Meid on peres 5 liiget, ehk siis 3 neist on lapsed, ning kaks neist istuvad veel turvatoolides. Mis mind paljudes matkabussides hämmastama paneb, on tagumiste istmete turvavööde puudumine. Ja osadel on nii, et nägu sõidusuunas istmetel on turvavööd, aga selg sõidusuunas pole. Kas ma viskan siis kulli ja kirja, millise lapse ma ohverdan ja ilma turvavööta istuma panen...???

Eks see oli minu eksimus jah, aga lõpuks taandus asi hoopis sellele, et minu arust olid tühistamistingimused väga vastuolulised. Nüüdseks on asi positiivse lahenduse saanud ja airbnb suhtles ise majutajaga ja saan oma raha täies mahus tagasi! Nii et kõva õppetund! Airbnb poolt oli igati korrektne asjaajamine - alguses võtsin nendega ühendust facebooki kaudu ja kui olime seal tükk aega omavahel kirjutanud, anti minu mure üle inimesele, kes edasi suhtles minuga telefonitsi. 

Ei, ma ei ole veel tühistanud. Suhtlen praegu airbnb-ga ja ootan nendepoolset otsust. 

See osa on mul kõik õige. Tegin broneeringu eile õhtul ja tahan täna canceldada. Airbnb helistas mulle ka ja seletas veelkord, et tegelikult on kõik õige! Majutajal ongi selline tühistamispoliitika, et tagasi saab raha ainult 50% ulatuses. Ehk siis tema tühistamispoliitika on "Strict". "Strict" tühistamispoliitika tähendab: 50% refund up until 1 week prior to check inAga kui ma võtan tema lehe lahti, siis seal on kirjas nii: Strict – free cancellation within 48 hours of bookingCancel within 48 hours of booking and 14 days before check-in to get a full refund. Cancel up to 7 days before check in and get a 50% refund (minus service fees). Cancel within 7 days of your trip and the reservation is non-refundable.Minu jaoks täielik vastuolu, aga keegi ei võta mind kuulda! Airbnb lubas nüüd majutajaga suhelda, et äkki ikka saan raha tagasi. Ja huvitav on ka see, et kui ma lähen majutaja lehelt otselingiga edasi tühistamistingimusi vaatama- "view details", siis viskab see otselink mind mitte "strict" tingimustele, vaid "strict (grace period)" tingimuste lehele ja selle tingimused on sellised, mis mulle sobivad ja millest mina alguses aru sain: Strict (grace period): Full refund if cancellation is within 48 hours of bookingOehh, segane jutt, aga see olukord ongi segane :(

Airbnb-ga olen ühendust võtnud! Nad väidavad, et majutaja tühistamispoliitika on Strict ehk siis ma peaksingi ainult 50% tagasi saama. Samas on majutaja lehel kirjas, et Strict – free cancellation within 48 hours of bookingCancel within 48 hours of booking and 14 days before check-in to get a full refund. Cancel up to 7 days before check in and get a 50% refund (minus service fees). Cancel within 7 days of your trip and the reservation is non-refundable.Ma taon nagu peaga vastu seina juba, seletades airbnb-le, et jah, tal on kirjas strict, aga samas on tal kirjas, et võimalik kõik raha tagasi saada! 

Majutajal oli kirjas, et beebivoodid on olemas vastavalt võimalusele. Kuna keegi kommenteeris all, et nad said beebivoodi ja söögitooli, siis sain aru, et need ongi olemas. Kust mina pidin teadma, et sellel majutajal on mitu asutust ja beebivoodi on samal ajal mujale lubatud... Airbnb-ga olen juba facebookis ühenduses, aga nemad väidavad ka esialgu lihtsalt, et raha tagastamine on vastavalt majutaja tühistamistingimustele. AGA majutaja tühistamistingimused väidavad ju, et on free cancellation - miks siis ei ole??Majutaja ise laiutab käsi ja ütleb, et maksetega tegeleb airbnb ja tema ei tea midagi...

Broneering on 18 päeva pärast!

Lisan veel siia, et maksin esialgu ainult pool hinnast

Rijeka lennujaam asub Krk-i saarel, Rijeka linn asub mandril. Nii et saarelt mandrile peate ikka kuidagi saama, aga kindlasti bussid sõidavad, nii et autot pole siis vaja.

Saan aru, et Porto kandis on külmem ja ookean määrab rohkem. Lõuna pool on mõnusam? Äkki teeme oma plaanid siis niimoodi ümber, et vaatame ühe päeva rallit ära ja põrutame enne tagasilendu uuesti lõuna poole. Praegu on plaan selline: 15-18 mai oleme Cascais. 18.mail sõidame Portosse, et 19.mail saaks meespere rallile minna. 20-22 mai samuti POrtos, et avastada sealset ümbrust. 22.mail sõidame Lissaboni lennujaama, pärastlõunal on lend. Äkki tasub siis plaanid nii ringi teha, et 19.mail vaadatakse ralli ära, 20ndal vaatame veidi ringi ja sõidame siis lõunasse tagasi, kus saame veel 21.mail soojemat ilma nautida....?Või mõtlen ja pabistan juba üle? Ilm on minu jaoks üpris oluline, sest tahaks ikka soojemat, mitte nii et sallid on kaelas ja joped on seljas :D

Mulle see külm ei anna ikka asu :D Keegi kirjutas, et öösel on 15 kraadi sooja -see pole ju külm? Eestis me ei küta ju, kui meil 15 kraadi sooja on? Miks ma seal siis küttega kortereid pean otsima? :) Via Verde süsteemist olen midagi põgusalt lugenud - selle saame ka rendifirmast?

vatse, ma ei tea, pean uurima selle Cascais korteri kütte kohta :)LIIAndres, tänud rannainfo eest, jätan meelde :) Kuigi olen maha matnud lootuse randa saada. Selleks peaks vist ikka veidi hiljem Portugali minema.Empuriabrava, tee nr 109 algab alles kuskil Leiria kandis? Kuni sinnamaani siis mööda kiirteed?

Airbnb kaudu leiab veel täitsa ok hinnaga Portosse kortereid, aga hakkan siis neid tõsisemalt uurima, et kas seal küte on :) Aitäh kõigile!

Ma olen nüüd hakanud natuke kahtlema oma Porto valikus, sest juba kaks inimest räägivad külmast... Kas tõesti on mai keskel Portos külm? 

WRC ralli on Portost väljas, ikka mingi tund sõitu. 

vatse, aitäh sulle soovituse eest! Oskad sa öelda, mis linnaosa see on, kus see peamine vaatamine, elavamad tänavad jne on? Kas ma olen õigel teel, kui arvan, et see on Ponte Luis I silla juures?Oskad sa äkki ka mingit tegevust/ilusaid kohti väljapool Portot soovitada? Oleme autoga ja tahaksime kindlasti ringi vaadata. Külma ja rõsket udu küll ei taha :D

Aitäh, uurin airbnb-d ka! Pole kunagi selle kaudu majutust broneerinud, siiani vaid bookingu kaudu. 

Olen juba vaadanud nii Cascais kui ka Sintra apartmente booking.com vahendusel, aga siiani pole kahjuks midagi sobivat leidnud. Kõik sobivad on siiani olnud nt 2,4 km keskusest eemal (Cascais). Oskab keegi öelda, kas see 2,4 km keskusest eemal tähendab, et õhtul pole kuhugi minna, midagi teha? Vähemalt on mul nüüd mingi siht silme ees nii et aitäh kõigile kaasamõtlejatele! :)

LIIAndres - kui sul on kogemus kolme lapsega reisimisest, siis sul on kogemus ka sellest, et lapsed on erinevad ;) Ja tõele au andes, siis tunnistan, et ka mul on olemas juba kogemus oma kolme lapsega reisimisest. Oleme käinud kolme lapsega juba Vilniuses ja Horvaatias, eelnevalt kahe lapsega veel mitmes teises välisriigis. Nii et pole päris nii, et hüppan tundmatus kohas vette :) Pisikese jaoks on plaanis reisile kaasa võtta kõhukott, nii et ükski maastik pole takistuseks :) 

LIIAndres, miks see kolm last nii keeruline on, et Sintras ei saa olla? Ja väide, et kolme lapsega pole vaatamisväärsused olulised, ei pea ka paika. Me ikka käime lastega ringi, mitte ei istu vaid toas või restoranis või rannas :D

Empuriabrava - neid kohti, kust majutust otsida, ma tean küll. Pigem oli küsimus selle kohta, et KUHU ööbimist vaadata. Kui ma mõtlen Tallinna linnaosadele, siis turistina näiteks Mustamäel või Lasnamäel küll ööbida ei tahaks. Siis pigem ikka kesklinnas... Aga me ei taha Lissaboni kesklinnas ööbida - pigem ainult külastaksime seda päeval. Ööbimiskohaks tahaks pigem mingit mõnusat väiksemat kohta. Mehisk, sinu pakutud Sintrale panin küll nüüd silma peale, aitäh :)

Ma ei näe põhjust auto ette tellida sellepärast, et varem reisides oleme igakord seda teinud ja ikka oleme saanud hoopis teise auto, kui soovisime. Asjaajamine võtab ka alati aega ja parem valin siis auto juba kohapeal ja olemasolevate seast!

Seda ma tean, et lennujaam asub Krk-i saarel, me jäämegi sinna saarele :)

Ove Uhtlik, aitäh, ma nägin netis selle akvaariumi reklaame ja mõtlesin just, et võiks lastega minna :D