Vor

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
7 postitust
8 kommentaari
Viimased kommentaarid

Reisisihtkoha valisin eelkõige linnustiku (või üldiselt looduse) pärast. Uganda on kompaktne riik ja vahemaad ei ole väga suured, samas linnurikkus on märkimisväärne (tuhatkond linnuliiki). Muu loodus on ka muidugi põnev (lõvid, gorillad, jõehobud jms).

Viisainfo huvitab samuti. Ma saan aru, et ka lennuväljalt on võimalik viisat saada. Samas kas sellega öösel kell 2 ka keegi tegeleb kui lennuk saabub? Või on mõistlik viisa ikka Eestist eelnevalt ära teha, et liigset närvikulu saabudes ei oleks.

LP info lugesin kõik läbi, aga suhteliselt segaseks jäi ikkagi kohalik transport ja rahvusparkides liikumine (eriti kui autot ei ole).

Ma lendasin Limasse New Yorkist ja tagasi tulin Miami kaudu. Sisulist vahet ei ole. Lihtsalt Miami lend on lühem. Kui lähed läänerannikult, siis LA näiteks. Kasuta lihtsalt soodsamat varianti.

Tänud RailiR -le pakutud variandi eest. Cumaceba lodge oli tõesti selline nagu ta kirjeldas. Mingeid erilisi mugavusi ei olnud, aga tuba oli väga pühas ja staff tõesti ülisõbralik. Ja see, et elektrit ei olnud oli isegi pluss, sest õhtuti petrooliumilampide valgel oli ikka väga hubane ja mõnus (justkui oleks ajas kuskile tagasi rännanud). Generaator küll vahepeal töötas ja nii oli võimalik fotika akusid laadida.

Toit oli väga maitsev, eriti need troopilised fruktid, mille kohta nad ei osanud inglisekeelseid nimesidki öelda. Lisaks eelnevale mängiti iga lõuna- ja õhtusöögi ajal hispaaniakeelseid lembelaule kitarriga, mis oli ikka väga ehe!

Suured tänud vastajatele!

Ma arvan hetkel, et võtan RailiR pakutud variandi (samuti 4 päeva ja 3 ööd paketi). Odavam ja programm suht sama, mille ise leidsin.

Oskab ehk keegi nõu anda sääskede jms putukate tõrjeks Amazonase lähistel. Kas aitavad Eestist kaasaveetud tõrjed või on neid mõistlik kohapealt osta. Kus neid seal üldse müüakse? Ja teine "asi" on Päike. Kuskilt lugesin, et nii kangeid kreeme Eestis üldse ei müüdagi, mida kohapeal vaja läheb? Tasub siit kaasa tassida või jällegi kohapealt hankida?

Tänud ette!

Suured tänud kõigile vastajatele! Sellest kõigest on mulle väga suur abi.

Igatahes teen oma plaani risti vastupidiseks. Seega kavatsen lennata otse Limast edasi Cuscosse. Iquito tahaks päris retke lõppu jätta ja seal niisama vedeleda. Minna tahan sinna eelkõige looduse pärast, sest olen linnuvaatleja ja seal on väga põnevaid liike ja linnukohti. Siin on mulle küll soovitatud Iquitosest alustada, et saada aklimat. Peruu aklimati saaks kindlasti väga hea, kuid kõrguse aklimati vist ei saa, sest see ju dshungel ja kõrgus merepinnast 110 m umbes. Cusco ise aga umbes 3600 (ma ise olen varem olnud vist 3000 peal kõige kõrgemal). Seega proovin siis seal saada aklimati. Alguses niikuinii väga rabeleda ei kavatse, sest see sinna ikka meeletu pikk sõit ju. Alguses tahtsin Machu Picchu jätta retke kõige lõppu efekti pärast, kuid nüüd saan selgelt aru, et ülevalt alla sõita on mõistlikum ja nii saan oma plaani paindlikult teha, sest kõige tähtsam asi on juba alguses tehtud.

Colca kanjon jääb ilmselt ajapuudusel ära. Ballestase saared tahaks ka kindlasti teha ja kui leian sobiva, siis isegi pelaagilise ookeniretke - eelkõige lindude pärast. Neil peaks seal olema ka ookeaniretki, mis lähevad kuni 20 km kaldast. Olen korra teinud Vaiksel ookeani 50km pikkuse retke kaldast väikse paadiga ja see oli meile suurim looduseelamus üldse. Eelkõige lindude pärast, aga ka vaalad, delfiinid jms elukad olid väga toredad ja väikesele paadile väga lähedal.

Esmaspäeval ostin endale vestlussõnastiku ja kaardi. Seega hädapärane olemas. Siia kirjutasingi postituse seepärast, et LP järgi võtaks selline "gringo retk lõunasse" aega 2 nädalat. Aga kui ma kaarti hakkasin vaatama, siis see tundus mulle kahtlane juba. LP kaart pole muidugi suurem asi - annab vaid üldpildi.

Suured tänud veelkord kõigile vastajatele!

suured tänud vastajatele. Ilmselt otsustan lennu kasuks.

panin mingi esialgse plaani kokku. Peamiselt LP ja eestikeelsete reisikirjade abiga. Oskab keegi kommenteerida, et kas tegu on väga utoopilise plaaniga või on ja vabalt teostatav. Kavatsen reisida ühistranspordiga ja ei oska sõnagi hispaania keelt... Midagi väga ette ei viitsi plannerida (välja arvatud lennupiletid ja ilmselt ka sõit Ballestase saartele kui vähegi saab)

29.aug - 30.aug Eesti - Lima-Paracas 31.aug Paracas 1.sept Sõit Islas Ballestas (Ballestase saared). 2.sept Nasca 3.sept Nasca – Camana Kuidagi peaks saama Cotahuasisse? 4.sept Canon del Cotahuasi – maailma sügavaim kanjon. – kuidas sinna saada. On keegi seal omal käel käinud? 5.sept Arequipa 6.sept Kuidagi peaks liikuma Colca kanjoni poole. 7.sept Colca kanjon. Chivay väikeküla on lähim punkt kanjononi, kus käiakse kondoreid vaatamas. Chivays on ka hea võimalus ujuda vulkaanist sirisevas soojas mineraalvees 8.sept Tagasi Arequipass ja ettevalmistused El Misti otsa ronimiseks 9.sept El Misti otsa minek (5822 m) 10.sept Sõit Punosse 11.sept Titicaca järv. Näiteks Isla Taquile 12.sept Puhkepäev??? 13.sept Sõit Cuzcosse 14.sept Sacred Valley 15.sept Machu Picchu? 16.sept Machu Picchu? Putucusi mägi? Tagasi Cuzcosse 17.sept Lend Limasse?

Ja sealt edasi lend Iquitosse?

Jam kuidas saada Canon del Cotahuasi – maailma sügavaim kanjon. On keegi seal omal käel käinud? Mingidki juhised.

ette tänades

Tere

Tahtsime sõita Gruusia või kuhugi sinnakanti, kuid kuna lunastasime piletid AirBaltiku sooduka viimasel päeval, siis 8 inimesele Tbilisi pileteid ei saanud. Ja mujale polnud ka nagu minna kui ainult Odessasse. Seega otsustasime minna ka Moldovasse.

Ajasime neti ja telefoni teel kõik ekskurisoonid ise välja. Mikrobussi "rentisime" koos juhuiga ja see oli mõistlik mõte, kuigi mitte kõige odavam, kuid tasus ennast siiski. Khishinäu liiklises ise poleks eriti tahtnud sõita... Põhimõtteliselt oli see veini- ja nostalgiareis