Veikos

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

7 meeldimist
2 postitust
30 kommentaari
Viimased kommentaarid

Mina ei loe kuskilt välja, et peale esmast testi võib tööle minna.

Mitte varem kui 7 päeva pärast esimese testi tulemuse saamist tuleb teha teine test ning kui ka see on negatiivne, saab jätkata tavapärast elu.

Eelnevalt jagatud link

https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm

Vaatasin, et kes käinud Egiptuses ei lasta mitmetesse riikidesse.

Ametlikult Egiptuses 48 (15enne ja 33 niiluse kruiisil) nakatunut.

Meil Egiptuse reisid liiguvad, ka igaltpoolt mujalt euroopast, sealhulgas Itaaliast käiakse seal.

Sama ka Teneriifel lennukid liiguvad.

Meil pole kuulda olnud, et neist piirkondadest oleks keegi nakatunult tulnud, veel.

Pilt 28.02.2020 aktuaalset kaamerast.

Koroona viirus võrreldes teiste viirustega kokku jääb ikka ülisuuresti veel alla.           On siis ikka oht nii suur, keerleb peas.
Endalgi aprillis Egiptus- Hurghada piletid olemas. Ei ole veel otsustanud kas minna.

Suitsu euroopa liitu toomisel teadsin et 2 pakki(40tk).Aga hakkasin üle vaatama ja oli nii emta.ee kodulehel: 40 sigaretti* (lennureisijal kuni 200 sigaretti)Aga minu kogemused rahaga ostmisel on sellised, et püüavad petta.50 ja 200ne raha muutus mustkunstiga imeväel 5 rahatäheks.

Ju mingi mõte on, et pass peab kehtima mingi aeg. Aga olenevalt viisa tüübist on erinev aeg, see on arusaamatu. Kirjutasin küsimuse ka embassy.cairo@mfa.ee meilile, aga pole veel vastust saanud. Mul kehtib pass peale reisi lõppu 6 kuud ja 12 päeva, aga kui 8 kuud sisenemise algusest siis venita välja.

Olin 2017 märtsi algul Titanikus. Merevesi oli rannast minnes madal. Proovisin minna ikka pikalt, aga sügavaks ei läinudki. Nii 20cm vee sügavuseks. Rannast sai minna betoon sillapealt jalgsi või väike buss viis. Siis sai üleni vees olla. Aga hotelli territooriumil erinevad basseinid olid normaalsed.

2016a märts järjekorras viisat ostes oli algul 25, siis lõpupoole läks 27 peale. Tehti omaloomingut. 2017 märts, siis suunati kus sai osta 25 doltsi eest (pikk järjekord) või 27 doltsi koos sissetulekukaardi täitmisega (lühem järjekord) Bürood minuteada enam viisasid ei müü.

Või nüüdseks saab osta e-viisa. https://trip.ee/uudised/egiptusesse-reisimiseks-saab-taotleda-e-viisat Vaatasin et seal kirjas, et passi kehtivus peab olema vähemalt 8 kuud sisenemise hetkest. Mujal on kirjas 6 kuud. Teab keegi mis õige on?

Olevat tühistatud viisa hinna tõus. Pidi jääma 25$ peale, vähemalt esialgu. Nii tripadvisoris räägitakse. Asi see 60 maksta või mitte, kuid teised riigid pigem lubavad ilma viisata siseneda, et turismindust arendada.

Seda rahavahetust on minupeal ka tehtud paaril korral. Ühel korral maksin hotellis nende 50 puondise rahatähega ja järgmine hetk öeldi, et sellest rahast ei tule välja. Näidati, et andsin nende 0,50 paberraha. Teinekord tahtsin maksta 200 poundiga, siis näidati, et andsin nende 5 poundise. Sel ütlesin, et nägin kuidas raha ära vahetas ja sain raha tagasi. Keegi soovitas, et näidata raha oma käes müüale ja öelda summa, et ta me mõlemad teaks millega makstakse.

Kui eelmine aasta 2016 märtsi lõpp sai käidud, siis eesmised järjekorras said 25 dollariga viisa, lõpu poole võeti 27 dollarit.

Mobiilinternetiga töötab mul praegu facebook messenger millega sai rääkida. Kasutan Etilsat kaarti. Skype, viber ei tööta.

Selle keskuses või keskuse ligidal oleva hotelliga on nii ja naa. Minu jaoks on hea hotell keskusest eemal. Ma paaril korral olen olnud keskuses hotellis. Niipea kui nina hotellist välja pistad oled kohe poodide sisseviskajate küüsis. Rahulikult ringi käija ei saanud. See oli siis 7-8 aastat tagasi. Kuidas praegu seal on ei tea, sest pole sinna enam jalgsi käima sattunud. Linna ekskursioonil bussiga ainult läbi sõitnud.

Selle rahavahetamisega tuleb olla ettevaatlik. Ma tahtsin osta 150 kokku maksvate asjade eest ja tahtsin maksta 200se kohaliku rahaga. Raha võeti vastu ja siis näidati, et ma olevat andnud neile nende 5se kohaliku raha, et jääb puudu. Petised seal enamus. See ongi varastamine ja röövimine.

Vodafonest paar aastat tagasi ostsin. 1GB mahuga kaart oli umbes 5 euri koos telefoni seadistamisega müüja poolt. Mina lasin pana telefoni, mõni ostis tahvlisse. Osteti ka väikese wifi ruuteriga. Aga skype ei töötanud sellega.

Hotellid täis, sest talv läbi ja läheb soojemaks. Meie põhjamaa rahvas käime talvekuudel. Euroopa kesk ja lõunaosa hooaeg hakkas peale.

Aga kui ma hiljuti Hurghadas käisin, siis vene giidid rääkivat oma inimestele, et nad hotelli territooriumilt väljas ei käiks ja taksoga ei sõidaks, sest taksojuht tapab neid ära. Siis saavad giidid ilmselt ise reise neile korraldada.

Aga miks väljas ei käida suurt sellepärast, et nende kohlike müüatega ei taha suurt keegi tegemist teha. Müüad ise peletavad turistid ära oma pealekäimisega. Ainult riiklikutes fix hindadega poodides võib käija.

Tänavalt ostes andes raha võtavad su raha vastu ja siis trikitades peidavad su raha ära ja näitavad nende 5-list rahatähte, et selle andsid. Sellega algab kauplemine.

Ka sedasi olevat juhtunud, et kui lähed nende putkasse asju vaatama, siis pandi uks kinni ja öeldi, et enne välja ei lasta kui midagi ostab.

Aga kui ma ei tahagi midagi osta, mida ma siis üldse PEAN kauplema. Ja neilt kauplejatelt sellisel moel ei tahagi kunagi midagi osta. Kui sisuliselt vägisi maffiastiilis tiritakse poodidesse, omaarust oldi viisakad ja taheti pakkuda teed juua. Pakuti oma kaupa ja öeldi hind, siis pakkusin omapoolse hinna, millepeale küsiti kas olen maffiast. Mina ei hakka küll nendega lugupidamisest kauplema.

Ma tahtsin hotellis osta 50 poundise eest jooki, aga samas ulatati raha tagasi ja öeldi, et ei tule välja, kuna andsin nende "50 sendise (ei tule see nende rahaühik meelde).

Taksoga ei sõitnud üldse, sest vastik oli mõelda sellele, et vaja kaubelda, või muidu saab tüssata.

Rendiautot nende liikluses ma ka ei võtaks. Sellises liikluskultuuris ei sõidaks ma kunagi. Nad saavad vist load kätte selle eest, et oskavad signaalitada.

Üldse on nad samasugused mis mustlased. Nendega ei taha üldse miskit kaupa taha. Kui midagi ostad, siis raha tagasi ei saa. Määrivad pähe midagi muud. Oled sunnitud võtma midagi muud, sest raha nagunii läinud. Kaup samamoodi Hiina päritolu, nagu mujalgi.

Tänaval käija ei saa. Aina käivad peale, et nende poodi läheks. Rahulikult päikest võtta ei saa. Aina käivad pakkumas midagi.

Ehk pantvangidraamat pole vajagi, kohalikud peletavad pettustega ja tüütamisega turiste ära. Rahavahetusega saab poolega petta ja muu kaubaga sama lugu. Usaldada neid ei saa. Tänaval käies peab lihtsalt ära kannatama.

Vaatasin gismeteo.ru pealt ilma ja veetemperatuuri. Vesi 15kraadi soe. On ka siis nii jahe? Sellise temperatuuriga küll vette ei läheks.

Kas liiklusega mingeid muresid ei ole? Ma pole käinud Kairos, aga Hurghadas oli küll liiklus kaootiline ja omapäid ise sõita ei tasuks.

Tavaline reisija, läheb astub reisibüroo uksest sisse, kus tutvustatakse reise ja räägitakse kohast, vaatamisväärsustest jne tegelatakse reisijaga, leiab omale sobiva aja, koha ja hinna, ning vormistab reisi. Reisibüroo siis valib reisikorraldaja kelle kaudu ta reisija reisile saadab. Kui valib vale korraldaja, siis on see tema tegemata töö. Tavainimene ei pea neid korraldajaid üldse teadma ja nende tausta uurima. Ma enne ei saanud ise ka aru mis on reisibüroo ja mis reisikorraldaja. Mis neil vahet on.

Nüüd pean ise olema omale reisibüroo. Kontrollima reisikorraldajate tausta. Uurima kõik tingimused, jne, tegema seda mida peaks tegema reisibüroo. Lisaks lugema läbi tripi kommentaarid. Kui see kõik tehtud, siis sean sammud reisibüroose ja ütlema neile ise, et tahan sellist reisikorraldajat, sellise hinnaga reisi sellel ajal sellesse kohta ja hotelli. Reisibürool jääb ainult vormistada ja vahendusraha saada. Mugavad küll.

25.mail 2010 võttis Estlive Travel OÜ juhatus vastu otsuse kompenseerida klientidele Estlive Travelist ostetud reisikorraldaja TopTours korraldamata jäänud reisid. Oleme kõigi reisijatega ühendust võtnud ja pakkunud neile asendusreisi või reisi eest tasutud raha tagastamist.

Sai ka Tezilt küsitud. Vastatud pole. Reisibüroo kandis nüüdseks raha üle, miinus bürookulud.

Kuidas teistega oli? Millal rahad tagasi saadi?