kiisukurr

Viimasel ajal suht sage reisija, meeldib snorgeldada ja käia ajaloolistes paikades.
Reisisell, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
22 meeldimist
2 postitust / 39 kommentaari
2 (0.3%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Neljapäeval Tallinnast Vilniusse lennates lasti mul käsipagasi kohver raami sisse panna. Riia lennul pole seda veel ette tulnud, reisin koguaeg sama cabin size kohvriga. Rahva seast silma jälgi valiti inimesi ja paluti neil kohvreid mõõta. Kellelgi probleeme küll ei olnud, kõik said rohelise lipiku külge.

Tõime ka Quatariga erinevaid puuvilju (dragonfruit, mangostan, rambutan) kaasa. Panime käsipagasisse, sest siis saavad vähem kloppida. Meil oli eraldi kott neile ostetud. Ja viljad olid väga valmis, nii et ei julgenud äraantavasse anda. Küsisime lennujaamas üle, kas tohib, öeldi, et pole probleemi (Quatari check in-is)

Kasuta otsingut või keri teemasid allapoole, siin oli hiljuti sama teema.
Lühikokkuvõte vastustest: jõuad küll.

Kilpkonnad täitsa olemas. Trawanganil algul otsisin ennast lolliks, enne kui taipasin pikemat aega merd jälgida. Kus tüüp pea välja pistis, et hingata, sinna läksin. Närivad põlvekõrguses vees muru, elu ägedaim (olgem aus, üksiti ka esimene) snorgeldamiskogemus :)

Võta näiteks Milano jalgsituur mõnelt firmalt, saad linnast väga hea pildi. Da Vinci "Püha õhtusöömaaeg" oma silmaga ära näha raputas mind näiteks väga-väga läbi. Pilet ei ole kallis, aga peab olema püsivust ja ajas paindlikkust, et neid netist otsida (12€). Kui pihta ei saa, siis jalgsi linnaekskursioonid osa viivad ka seda vaatama.
Castellos on Michelangelo muuseum, kus ka tema viimane töö väljas on.
Brera linnaosa on väga armas, seal tasub jalutada ja mõnes kohvikus lõunastada/õhtustada
San Bernardino alle Ossa - kabel, mis dekoreeritud inimluudega, täitsa tasuta sissepääs muide.
Duomo ise loomulikult on vaatamisväärsus omaette. Sealsed vitraazid ja kujud (käisime giidiga) on väga-väga huvitavad. Ja täpike, mis tähistab kohta, kus hoitakse naela Kristuse ristist.
Kui aega ja võimalust on, siis soodsaid La Scala pileteid saab Duomo esisel väljakul jahtida (kui on huvi maailma ühes suurimas ooperiteatris maailmatasemel kunsti näha/kuulata). Netist ostes on piletid kallid, aga etenduse päeval tulevad soodsad piletid müüki, googelda kui on huvi.

Swedi kuldkaardi kindlustusega positiivsed kogemused - lend lükkus edasi, pidime jätkulennule uued piletid ostma, need hüvitati. Sõbranna jäi reisil haigeks ja pidi öö kohalikus haiglas veetma - kogu kulu hüvitati, summa oli päris korralik. Puhkusereis lükkus komandeeringu tõttu edasi, pidin TLL-Helsinki lennul piletite kuupäevi muutma, ka see kulu hüvitati.
Sagedasel reisijal on Swedi kuldkaart tõesti kuldaväärt :)

Viru Reisidega reisides pead olema avatud meelega ja kõigeks valmis, siis jääd reisiga rahule :) Olen nendega mitmes kohas käinud, viimati 2015 läks meil Horvaatiasse minnes Tsehhis buss rikki. Saime terve päeva Brnos omal käel ringi kollata. Reis lükkus päeva võrra pikemaks, ilma millestki ei jäänud, ööbimisi juurde maksma ei pidanud. Lihtsalt saime sama raha eest rohkem :D
Muidu ööbimiskohad on neil tagasihoidlikud, aga seda näed juba reisi hinnast.

googeldage, mina sain Eesti hindadest nii päris hea ülevaate. Ei pea poodi marssima ega midagi :)

tassisin ka teadamtusest mõned Gili rannalt korjatud korallid omale koju. Kui Tallinna lennujaamas (tulime kokku 4 lennuga) kohver lindile ei sõudnud, siis alles hakkasin mõtlema, et äkki korallid keelatud ja see põhjuseks.
Järgmine hommik siiski toodi kohver kenasti koju kätte, ei teagi mis põhjusel siis maha jäi, sõbranna oma oli küll olemas.

logid lennufirma lehele sisse oma lennu bronni numbriga (6 numbrit/tähemärki) ja otsid sealt manage my booking või midagi sarnast. Sealt saad lisada pagasit, tellida toitu ja valida istmeid. Valid istme, bronnid ära ja maksad ja ongi iste olemas. Mõistlik on enne lennukit googeldada, mida istmete kohta kirjutatakse.

Gili Trawanganil sain mina elu ägedaime snorgeldamise kogemuse, seal sai koos kilpkonnadega ujuda. Teadsin, et nad seal on, aga oi, kuidas alguses otsisin, esimene päev ei leidnudki. Tuleb rannal peesitades merd silmas pidada, siis näed, kus tüüp hingama kerkib. Überäge.
Trawangani häda oli keset saart asuv moslemite torn, mis valjuhäädli abil ööpimeduses juba prõõkama pistis.
Pääseb Gildiele laevaga, neid pileteid müüvad ka kõik letid tänaval, pole mingit probleemi. Ostad open return pileti, siis kui otsustad tagasi tulla, lähed Gilil eelmine päev sadamasse ja ütled, et tahan homme selle laeva peale minna, nemad märgivad su siis sinna kirja. Me ei reganud ennast eelmine päev ja kügelesime enne laeva minekut ikka jupp aega, et kas saame peale :) pilet tuleb läbi lugeda, seal kõik info kirjas

Mina olen koerakasvataja ja päris paljud kasvandikud tulevad minu juurde hoidu, kuni pere reisil on.
Ise reisin ka ilma koerteta, nii on mugavam. Näitusereisid muidugi koos koertega, aga siis läheme autoga, mitte lennukiga.
Üks kasvandik käis Hispaanias (ei mäleta kus täpselt), aga neil siis naine läks lennukiga ja mees tuli koeraga autoga järgi.
Kuni 8kg koeraga pole probleemi, seda saab kabiinis lennutada, suuremad lähevad cargosse.

Meie rentisime auto ja lasime ennast viia, kuhu tahtsime. Hea mugav ja hind on ka mõistlik. Ühistransporti ei kasutanud (v.a. liinilaevad ja lennuk), see tundus liiga keeruline :)
Autojuhilt küsi "off tourist trail" kohti. Meie sinnani ei jõudnudki, turistikates kolamiseks kulus kogu aeg ära :).

Käisime 2016 veebruaris ligi kolm nädalat (11-28 veebr). Korra kuulsime öösel paduvihma ja hommikul ka veel tibas kergelt. Sellega meie vihmakogemus piirdus. Sellise kuuma ilmaga on kerge pilv ja vihmasabin pigem õnnistus :)
Päikest saab mõnuga võtta, meil õnnestus snorgeldades ka ära põleda. Muidu suhtusime päikesesse ettevaatlikult, aga hoolimata tripis loetud soovitusest ei pannud snorkides särki selga ja tulemuseks kõrbenud selg.

2016 põnevaim sihtkoht oli Bali ja GIli Trawanganil kilpkonnadega ujumine :)
2017 lähen Taisse
TRIPi lendude soodukaid jälgin pidevalt, plaan minna Barcelonasse, Berliini kui midagi udusoodsat silma hakkab. Ilmselt järgmine aasta ka USAsse, kui sama mahlased pakkumsied tulevad kui eelmise aasta lõpus :)

Kui Gilidele asja on, siis seal (käisin Trawanganil) lähed ka kaldalt vette ja ujud koos kilpkonnadega. Ise olin sellest lugenud ja otsisin meeleheitlikult alguses kilkonni vees taga. Lõpuks märkasin rannal olles juhuslikult, kui tüüp tõstis hingamiseks pea. Põlvekõrguses vees. Kokku õnnestus päeva jooksul näha seitset kilpsi. Tüübid närivad muru ja ei tee väljagi kui väriseva käega neil kilpi puutuda :)
Lisaks muidugi muud värvilised kalad, olen algaja snorgeldaja ja sain sealt sellise elamuse, mis pani järgmist reisi otsides valima sihtkohta, kus on head snorgeldamisvõimalused :)

2016 veebruaris olime kolm nädalat Ubud-Gili Trawangan-Sanur. Lugesime ka, et on vihmaperiood, aga samas oli see meil ainuke sobilik aeg. Pettuma ei pidanud.
Vihma nägime teisel hommikul Ubudis - kerge vihm umbes tund-paar. Ja siis ühel õhtul Sanuris nägime ka korraliku paduvihma ära, olime selleks õhtuks planeerinud päikeseloojangu õhtusöögiga väljasõidu :) Kallas korralikku paduvihma ka nii umbes paar tundi. Sellist päevade kaupa pidevat vihma ei kohanud. Küll läks taevas mõnel korral ka pilve (mis sealses kliimas on isegi kergendus).

Meie läksime rongiga kesklinna Victoria jaama, pileti ostsin rongijaamast.
Muuseume on tasuta küll, googelda, riiklikud on osa tasuta. Käisime pojaga ajaloomuuseumis ja loodusloomuseumis, väga põnev oli. Kohale läksime hommikul nats enne avamist, järts oli lühike, pea kohe saime sisse kui avati, aga muuseumi töötajad teadsid rääkida et eelmine päev seisid inimesed 2 tundi sabas. (augustis). Muuseumidesse tasub üldse sihtida kohe hommikul suts enne avamist ja õhtul enne sulgemist, siis on rahulikum. London eye peal käisime õhul ilma ilgasuguse järjekorrata.
Kesklinnas saab jalgsi hakkama, meie kasutasime vajadusel ka metrood ja hop on hop off bussi (plaani panime varem paika ja arvutasime, et tasus ära see buss).
Pane omal paika, kuhu minna tahad (ja jõuad) ja siis juba vaata kaardilt, kas kannatab jala minna või pead ka lähmad metroopeatused valmis vaatama.

Minek lapsega kahekesi Krabile ja tekkis küsimus, et kui turvaline seal asjadel rannal olla on? Kui me mõlemad läheme snorgeldama (ka trippidel), mingi kommiraha ja telefon/fotokas on ikka kaasas. Kui suure tõenäususega need rannalt jalutama võivad minna, kuni meie nägupidi vees vahime?
Last omapäi vette ei saa lasta ja samuti ei jääks ta üksi asju valvama.

Kas ATMist väljavõtmine on mõistlik mõte? Et ei peaks hunnikutes sulli taga vedama

aitäh! Endal jäi sama Aurinko reis ette ja plaan minna kaheks nädalaks, sain siit hea ülevaate!

September on ideaalne kuu, siis on kliima kõige mõnusam. Ainult jah, lapsed koolis siis. Meie käisime juuli lõpp-august, kole palav oli. võibolla siis vahetult enne kooli augustis minna.
1,5 aastane ei mäleta küll, aga hiljem ta näeb ennast piltidel ja jutustab ikka, kus käis. Minu laps käis Egiptuses 6 kuu vanusena kaasas. Praegu 9sena räägib sellest rõõmuga, sest piltide järgi ta seda reisi teab :)
Lennukiga on muidugi mugavam, suts ja kohal. Oleneb ka, kuidas väike laps pikki autopäevi talub.
Soovitan Plitvice rahvusparki, meile (ka mu 18 ja 7 aastasele lapsele) jättis see unustamatu mulje. Dubrovnik on väga huvitav linn. Asuvad muidugi teine teises Horvaatia otsas. Kuna käisime bussireisiga, siis veeparke ei külastanud, aga seitsmesele piisas täiesti merest, hommikul astus sisse ja õhtul jõuga tirisin välja :) Elame ise ka kusjuures mere ääres, aga seal on ikka soe.
Loe kindlasti ka "Minu Horvaatia", aitab teemasse sisse elada :)

Tänud vastajatele!
Guugeldada ikka oskan, aga metroopiletite variante oli palju ja juhe jooksis kokku.
Liiklemise koha pealt tahtsin kindel olla, et õigesti aru sain, et metroo lennujaama välja ei sõida. Nüüd on selge, et metrooga Belorusskayasse ja sealt Aeroekspressiga lennujaama.