kiisukurr

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

31 meeldimist
2 postitust
50 kommentaari

Viimasel ajal suht sage reisija, meeldib snorgeldada ja käia ajaloolistes paikades.

2 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

"Minu Horvaatia" Sigrid Suu-Peica - Nii soojalt armastusega kirjutatud raamat, läks väga hinge.

3 nädala pärast Tai reis ees. Ka jälgin iga päev uudiseid. Loodan, et paanikaks pole põhjust.

Käisin Balil veebruaris 2016. Vihma nägime küll. Kui õigesti mäletan siis korra sadas hommikul kergelt ja korra nägime õhtul ägedat sooja troopilist paduvihma. See oli kogu vihmaperiood meie jaoks kahe nädala jooksul. 

Reis tuleb kindlasti äge, sajab seal siis rohkem või vähem. Kui sajab, ei põe vähemalt ära :)

Käisin aprillis 2019. Duga radari juurde viidi, lasteaeda viidi (sinna lubati sisse ka), lõbustuspark ja kuulus vaateratas, mis pöörlema ei saanudki hakata, näidati ka ära. Kõik kohustuslikud pildid saab tehtud. Przevalski hobuseid õnnestus ka kohata. kohalikele koertele oli mul endal toit kaasas, neid sai sööta. 

Enne minekut lugesin huviga just seda teemat siin :)  

Üldiselt üks võimsamaid reisielamusi oli Pripjati külastamine, eriti kuna isa seal likvidaatorina 6 kuud oma tervist untsu pidi keerama. Elamus oli see ka neile reisikaaslastele, kel isiklik kokkupuude tolle katastroofiga puudus.

Soovitan väga ära käia.

Kas teisel on ka see teade tekkinud?:Meie soovitusprogramm suletakse: 15. okt 2019

Sinu soovituslink lakkab töötamast järgnevast ajast: teisipäev, 15. oktoober 2019 alates 00.00 (CEST). Kui su sõber tegi broneeringu enne seda aega, kasutades sinu linki, saate mõlemad endiselt preemia. Kõik soovituslingiga tehtud broneeringud, mis tehti pärast seda aega, ei kvalifitseeru preemiale.

 

Snorgeldada. Läheme sinna talvel ja valisime selle piikonna just seetõttu, et Similanile ja Surinile saab sealt kõige mugavamalt trippe võtta. 

Kindlustus on must be reisile minnes, kohe kindlasti.Endal kogemus Indoneesias Balil ja Gili Trawangnil. Gilil oli arst puhuriga varustatud betoonseintega putkas pimedal kõrvaltänaval, inglist rääkis ilusti, abi andis. Sõbrannal viskas kõrge palaviku ja kõhuhäda. Ööseks jäi sõbranne "haiglasse" (loe: betoonseinte vahele plate peale) tilga alla. Järgmine päev sai välja. Ühed antibiotsid ei aidanud, läksin järgmine päev õhtul arsti juurde muret kurtma, kutt tuli hotelli kohale, andis uued rohud. Maksta sai ainult sulas, aga lubati meil ka raha jupikaupa tuua (seal sularaha väljavõtt automaadist piiratud ja summa oli suur, tuli mitme päeva jooksul välja võtta). Kindlustus korvas kõikBalil Ubudis arst asus väheke peenemas hoones konditsioneeriga toas. Inglist rääkis ilusti, abi andis korralikult (mees lõi varba  vastu tänava äärt puruks) ja samuti kindlustus korvas.

Külmkapimagnetid endale (tuttav kunagi tõi ja sealt sai traditsioon alguse) ja tädile toon igalt reisilt tassi, ta kogub neid :)Ja muidugi teeme pilte. Nii mõnus on hilojem reise uuesti ja uuesti läbi elada :)

Meie käisime omal käel Instanbulis. Konstantinopoli ajalugu on võimas ja seda on ka igal nurgal tugevalt tunda. Hagia Sophia jättis seest kustumatu mulje.Ilm on soe ja kui vähegi ajaloo vastu huvi, siis naudid reisist iga minutit :)

Neljapäeval Tallinnast Vilniusse lennates lasti mul käsipagasi kohver raami sisse panna. Riia lennul pole seda veel ette tulnud, reisin koguaeg sama cabin size kohvriga. Rahva seast silma jälgi valiti inimesi ja paluti neil kohvreid mõõta. Kellelgi probleeme küll ei olnud, kõik said rohelise lipiku külge.

Tõime ka Quatariga erinevaid puuvilju (dragonfruit, mangostan, rambutan) kaasa. Panime käsipagasisse, sest siis saavad vähem kloppida. Meil oli eraldi kott neile ostetud. Ja viljad olid väga valmis, nii et ei julgenud äraantavasse anda. Küsisime lennujaamas üle, kas tohib, öeldi, et pole probleemi (Quatari check in-is)

Kasuta otsingut või keri teemasid allapoole, siin oli hiljuti sama teema. Lühikokkuvõte vastustest: jõuad küll.

Kilpkonnad täitsa olemas. Trawanganil algul otsisin ennast lolliks, enne kui taipasin pikemat aega merd jälgida. Kus tüüp pea välja pistis, et hingata, sinna läksin. Närivad põlvekõrguses vees muru, elu ägedaim (olgem aus, üksiti ka esimene) snorgeldamiskogemus :)

Võta näiteks Milano jalgsituur mõnelt firmalt, saad linnast väga hea pildi. Da Vinci "Püha õhtusöömaaeg" oma silmaga ära näha raputas mind näiteks väga-väga läbi. Pilet ei ole kallis, aga peab olema püsivust ja ajas paindlikkust, et neid netist otsida (12€). Kui pihta ei saa, siis jalgsi linnaekskursioonid osa viivad ka seda vaatama. Castellos on Michelangelo muuseum, kus ka tema viimane töö väljas on. Brera linnaosa on väga armas, seal tasub jalutada ja mõnes kohvikus lõunastada/õhtustada San Bernardino alle Ossa - kabel, mis dekoreeritud inimluudega, täitsa tasuta sissepääs muide. Duomo ise loomulikult on vaatamisväärsus omaette. Sealsed vitraazid ja kujud (käisime giidiga) on väga-väga huvitavad. Ja täpike, mis tähistab kohta, kus hoitakse naela Kristuse ristist. Kui aega ja võimalust on, siis soodsaid La Scala pileteid saab Duomo esisel väljakul jahtida (kui on huvi maailma ühes suurimas ooperiteatris maailmatasemel kunsti näha/kuulata). Netist ostes on piletid kallid, aga etenduse päeval tulevad soodsad piletid müüki, googelda kui on huvi.

Swedi kuldkaardi kindlustusega positiivsed kogemused - lend lükkus edasi, pidime jätkulennule uued piletid ostma, need hüvitati. Sõbranna jäi reisil haigeks ja pidi öö kohalikus haiglas veetma - kogu kulu hüvitati, summa oli päris korralik. Puhkusereis lükkus komandeeringu tõttu edasi, pidin TLL-Helsinki lennul piletite kuupäevi muutma, ka see kulu hüvitati. Sagedasel reisijal on Swedi kuldkaart tõesti kuldaväärt :)

Viru Reisidega reisides pead olema avatud meelega ja kõigeks valmis, siis jääd reisiga rahule :) Olen nendega mitmes kohas käinud, viimati 2015 läks meil Horvaatiasse minnes Tsehhis buss rikki. Saime terve päeva Brnos omal käel ringi kollata. Reis lükkus päeva võrra pikemaks, ilma millestki ei jäänud, ööbimisi juurde maksma ei pidanud. Lihtsalt saime sama raha eest rohkem :D Muidu ööbimiskohad on neil tagasihoidlikud, aga seda näed juba reisi hinnast.

googeldage, mina sain Eesti hindadest nii päris hea ülevaate. Ei pea poodi marssima ega midagi :)

tassisin ka teadamtusest mõned Gili rannalt korjatud korallid omale koju. Kui Tallinna lennujaamas (tulime kokku 4 lennuga) kohver lindile ei sõudnud, siis alles hakkasin mõtlema, et äkki korallid keelatud ja see põhjuseks. Järgmine hommik siiski toodi kohver kenasti koju kätte, ei teagi mis põhjusel siis maha jäi, sõbranna oma oli küll olemas.

logid lennufirma lehele sisse oma lennu bronni numbriga (6 numbrit/tähemärki) ja otsid sealt manage my booking või midagi sarnast. Sealt saad lisada pagasit, tellida toitu ja valida istmeid. Valid istme, bronnid ära ja maksad ja ongi iste olemas. Mõistlik on enne lennukit googeldada, mida istmete kohta kirjutatakse.

Gili Trawanganil sain mina elu ägedaime snorgeldamise kogemuse, seal sai koos kilpkonnadega ujuda. Teadsin, et nad seal on, aga oi, kuidas alguses otsisin, esimene päev ei leidnudki. Tuleb rannal peesitades merd silmas pidada, siis näed, kus tüüp hingama kerkib. Überäge. Trawangani häda oli keset saart asuv moslemite torn, mis valjuhäädli abil ööpimeduses juba prõõkama pistis. Pääseb Gildiele laevaga, neid pileteid müüvad ka kõik letid tänaval, pole mingit probleemi. Ostad open return pileti, siis kui otsustad tagasi tulla, lähed Gilil eelmine päev sadamasse ja ütled, et tahan homme selle laeva peale minna, nemad märgivad su siis sinna kirja. Me ei reganud ennast eelmine päev ja kügelesime enne laeva minekut ikka jupp aega, et kas saame peale :) pilet tuleb läbi lugeda, seal kõik info kirjas