breath

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
14 kommentaari
Viimased kommentaarid

Head rändurid, seitsmes palverändurite kokkutulek toimub 21–23.07.2017, kuhu on oodatud Santiagos juba käinud või veel minevad rändurid või lihtsalt huvilised:)

Täpsem info: http://www.camino.ee

https://www.facebook.com/events/1751558188204399

Heade soovidega,

PS. Palveränduri passi saab ka Eestist kohapealt tellida. Vaata camino.ee. :)

Head rändurid, Pärnu-Jaagupis Pärnumaal toimub 24–26.07.2012 V Jaakobitee Palverändurite kokkutulek, kuhu on oodatud Santiagos juba käinud või veel minevad rändurid :)

Täpsem info: www.camino.ee https://www.facebook.com/events/763000747148003/

Heade soovidega,

Jane

Jah, täitsa nõus, vanaema, et mingi hulk rahastust kulub ikka marjaks ära. Samas, viis aastat igasuvist eksperimenti Eestimaa teedel Jaakobi kirikust Jaakobi kirikusse ütleb, et teeveerel annab kõndida küll, kui valida võimalikult kõrvalised teed ja rajad. Muidugi, suurtel teedel on ebamugav ja tuleb olla väga tähelepanelik (kui neid kuidagi vältida ei saa). Ehk siis olemasolevat teede-radade võrgustikku annaks hästi kasutada. Kraavivett ei pea jooma - piisab, kui ise oma veevarude eest hoolt kanda ja lahkeid inimesi leidub ikka, kes oma kaevu juurde lubavad või poemüüjaid, kes seljakotiränduritele on valmis pudeli puhast vett täis valama. Praegugi rändavad välismaalased Tallinnast mööda Via Balticat Pärnu suunas, ja saavad kuidagi ka meie kehva infrastruktuuriga hakkama :) Paaril korral oleme ka Pärnu-Jaagupis sellistele ilmaränduritele öömaja pakkunud :)

Tere, vanaema, see projekt oli jah hästi aktuaalne, ja hea, et Sa seda praegu meelde tuletad. Olid Saksamaalt inimesed, kes otsisid eestlastega kontakti, aga tol hetkel jäi asi vist pooleli. Aga idee, et jaakobitee algaks Eestist ja läheks läbi Läti, Leedu, Poola on endiselt ka siin, Eestis, üleval. Nii et Sinu antud link on hea, saame uurida, kuidas selle projekti seis on. Kui on mõtteid-ideid-plaane, kuidas projekti arendada, võta ühendust jaakobitee@gmail.com. Ka on meil veebileht eelmise aasta lõpust www.camino.ee Kaunist aega! Jane

Tere head rändurid, jagan teiega väikest teadet:

  1. aastal saime valmis Eesti Jaakobitee kodulehe camino.ee. Nüüd, 2015. aastal jätkame uue hooga ning oleme ette valmistamas järgmist suurt ja olulist sammu. Kui siiani oleme toimetanud MTÜ Jaakobiõed (see hõlmab endas ka meie teisi tegemisi) alt, siis siis praeguseks on caminoga seotud ettevõtmised sellest igas mõttes suuremaks kasvanud

Sellest tulenevalt on loomisel Eesti Jaakobitee Sõprade Selts, mille eesmärgiks on välja arendada ja maha märkida Eesti Jaakobiteed ning ühtlasi olla ametlikuks eestipoolseks partneriks teistele organisatsioonidele, kes maailmas Jaakobiteed esindavad.

Seega, kui Sa soovid olla camino suursaadik Eestis, jagada oma kogemusi ja olla uutele palveränduritele mentoriks, aidata luua meie enda Jaakobiteed, mida saaks kõndida siinsamas kodumaal või muul viisil panustada ja kaasa mõelda, oled oodatud meiega ühinema.

Eesti Jaakobitee Sõprade Seltsi asutamine ja esimene kohtumine toimub pühapäeval, 1. veebruaril, Tallinnas. Orienteeruvaks kellaajaks 14.00 - 16.00 Päevakavas on juba ka esimesed teemad: Eesti esinduse loomine Santiago de Compostela teele, kas, kuhu, milleks (ettepanekud ja mõtted) ning palverännu teemalise konverentsi korraldamine.

  1. veebruari kohtumise koha osas oleme hetkel pakkumistele avatud, nii et kui kellelgi teist on võimalik kasutada mõnda ruumi, mis oleks selliseks koosviibimiseks sobilik, andke palun teada.

Jakobiõed Jane ja Epp

Kutse: Head rändurid, Pärnu-Jaagupis Pärnumaal toimub 25–27.07.2012 IV Jaakobitee Palverändurite kokkutulek, kuhu on oodatud Santiagos juba käinud või veel minevad rändurid :)

Täpsem info siin: https://www.facebook.com/events/554945931270894/

Heade soovidega,

Jane

Eestis saab palveränduri passi osta MTÜlt Jakobiõed Pärnu-Jaagupis. Kirjuta jaakobitee@gmail.com või vaata FB-s Eesti Jaakobitee Palverändurid või helista Jane 54516999 või Epp 56454310. Hind 2.- + saatmiskulu.

Tere rändajad! Vaikse heameelega edastan teile kutse Pärnumaal Pärnu-Jaagupis 26-28.juulil toimuvale Jaakobitee Palverändurite kokkutulekule. Oodatud on kõik, kes on Santiagos juba (korduvalt) käinud ja kellel veel teekond ees seisab :) Mõnus ja meeldejääv koosviibimine toredas seltskonnas ning ühisrännak on garanteeritud!

Lähem info: https://www.facebook.com/events/166329340194386/

Kutse: Head rändurid, Pärnu-Jaagupis Pärnumaal toimub 20-22.07.2012 II Jaakobitee Palverändurite kokkutulek, kuhu on oodatud kõik Santiagos juba käinud või veel minevad rändurid :)

Täpsem info siin: www.maarjamaa.eu.

I kokkutuleku fotosid näeb siin - https://www.facebook.com/#!/pages/Eesti-Jaakobitee-palver%C3%A4ndurid/122714957790207

Heade soovidega,

Jane

Teeliste kirikud - www.teelistekirikud.ekn.ee/

Eestis on praegu loodud üks palverännutemaatikaga tegelev ühing - MTÜ Maarjamaa Palveränd - www.maarjamaa.eu, mis otsapidi on seotud vanaema poolt kirjeldatud üritusega st. igal maal toimetavad maa elanikud ise, Eestis on väike seltskond, kes aegamisi koondub. Loodetavasti sellest sügisest läheb suurem tegevus lahti.

Head rändurid, kes te olete Santiagos käinud või plaanite veel minna, kutsun teid kokku saama -

Tere kallid kaasteelised, tekitasime Facebooki Eesti Santiago Palverändurite fännilehekülje - http://www.facebook.com/pages/edit/?id=122714957790207&sk=basic#!/pages/Eesti-Santiago-palverandurid/122714957790207 - ideega Eesti Santiago palverändureid ka selles keskkonnas koondada. Mõte on vahendada Santiago-uudiseid, Eestis palverännuteemal toimuvat ja puhtisiklikke kogemusi - nagu siingi :) Hetkel leht väga kiirelt ei uuene, aga lootus on, et ehk leidub veel huvilisi, kes tahaks caminoteemadel sõna võtta ja fb-ski "kätt pulsil hoida". Loodan ise uuesti Santiagosse jõuda mõne aasta pärast. Senimaani aga rändan Eestis. Just nõnda nagu 2008 peale caminolt tulekut mõeldud sai.

Ööbida saab telkides ja laupäeva õhtul võiks muude ürituste vahel ja pärast lihtsalt veidi koos istuda ja kogemusi-mõtteid jagada :)

Vabandan, kui alljärgnev teie meelest väga teemasse ei lähe, aga tahaksin teiega, kallid kaasrändurid, jagada ühtteist. 10 aprillil 2008 kirjutasin eelmises teemas, et läbisin Prantsuse tee ja Santiagosse jõudsin 26.märtsil. Ei tarvitse vist öeldagi, et hing ja süda caminole jäidki ja nõnda, et praegu täidab palverännuteema üsna suure osa vabast ajast :) Ka mõtisklesin samas teemal, et Eestis rännata. Küsi ainult ja sulle antakse. Leidsin täiesti ootamatult mõttekaaslase (või tema minu) ja 2009 aasta juulis rändasime Pärnu-Jakobist Saaremaale Püha Jakobisse. Oluliselt raskem (telgiga, toit ja vesi seljas jne jne), aga nõnda innustav, et üritame jätkata. Lisaks on toimumas seoses palverändudega veel huvitavaid arenguid siinsamas meie armsal Maarjamaal. Jaakobusele pühendatud Pärnu-Jakobi kogudus Pärnu-Jaagupis tähistab 25.juulil oma 685.aastapäeva ja kuna käesolev aasta on ka Püha Aasta - ehk siis 25.juuli on pühapäev, otsustasime, et püüame meie aastapäeva tähistada eelkõige palverännuteemat silmas pidades. Meie ürituste ajakava on siin http://www.parnujakobi.ee/index.php. Ja suure heameelega ootame lisaks oma paikkonna rahvale ajalookonverentsist ning teistestki üritustest osa võtma ka kõiki Santiago teedel käinud rändureid. Huvi korral kirjuta võta ühendust kuulutuses toodud kontaktandmetel või janevain26@gmail.com, eputaja@gmail.com

Buen camino!