karbike

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ma tõin välja hinnad hotelli (Charm Life) baaris, sest hambapesuvett tuli osta baarist. Selle hotelli lähedal EI OLE tänavaid ega kauplusi,samuti kontrollitakse kotte hotelli sisenedes. Poolikut vett küll ära ei võetud. Asulates (Marsa Matruh, Alexandria)on jah vesi 2 naela umbes, baaris aga 12 naela. Taksosid seal ei ole, limusiin koos juhiga hotelli retseptsioonist Aleksandriasse sõiduks oli umbes 450 naela ja mingi lisatasu veel, tegelt see tuli kamba peale odavam küll kui Toptoursi ekskursioon. Liivaranda on seal piisavalt, on ka päikesevarjud ja lamamistoolid (tuulevarju nagu Hurghadas need poolkaared kahjuks ei olnud). Meri oli jahe ja tormine, ise ei proovinud, aga põhi normaalne vist. Interneti orienteeruv hind konverentsisaalis on öeldud reisijuhi sõnade järgi,hinnakirja kuskil näha ei olnud ja ise ei kasutanud. Toateeninduse lehel pakuti küll patsiga poissi appi oma arvutit häälestama, äkki siis mingi Wifi ka ikka. Aga vesi jah hotellis kallis, espresso kohv 11 naela jne. Olen ka varem Hurghadas käinud ja imestasin isegi hindu. Ilmselt kui konkurentsi pole, saab küsida. Sest polnud seal ka kohalikke ekskursioonide müüjaid, itaaliakeelseid vist ikka hotellis reklaamiti, enamiku hotellist asustavad nimelt itaallased. Ja kaks väikest Stellat õhtusöögi juurde restoranis 43 naela, vaatasin just arve pealt üle. Aga äkki läheb ilmade soojenedes ka õlu odavamaks. Sooja ilmaga on maailm ikka helgem ju :)

Kairos ja Aleksandrias ongi sooja piisavalt, hotellis oli kahjuks liivatorm ja külm põhjatuul. Aga küll läheb sealgi soemaks. Igaks juhuks soem riie kaasa ja ka beduiinirätik ei tee paha. Kui ilm vähegi kannatab, leiavad nad ka vesirattad ja paadid üles. Õlut ja vett jõuab osta küll, suur vesi 12 kohalikku, väike kohalik õlu 15 raha, Heineken 20-30 raha. Hommiku ja õhtusöögid normaalsed, valikut on, kodus nii palju ei söökski. Lõunasöök umbes 120 raha kui soovi on, on ka pitsat jms. Internet pidi konverentsisaalis olema, mingi 50 raha tunnike. Avalikult ei reklaamitud ja otsimas ei käinud, nii et kvaliteeti ei tea, elekter oli küll tihti ära.

Ehk siis kaasa sooje riideid, lugemist jms. Ilm oli jahe ja tuuline, kahel päeval liivatorm, üks lauspilves. Hotellis Charm Life itaaliakeelsed programmid. Kõrbes miinid, meres kalad, hotell tühermaal. Õnneks üks väga sooja veega bassein ikka ka (osa sees, osa väljas). Ka hambapesuvett tuleb osta baarist, poode pole jne. Et siis jäävad üle Toptoursi ekskursioonid või hakkajad kasutavad limusiinirenti koos juhiga (näete sama palju poole väiksema raha eest). El Alamein ei ole linn, vaid külake surnuaedadega, Marsa Matruh - Kadaka turg ja Kleopatra rand. Kairo ja Aleksandria muidugi tasuvad vaatamist. Kokkuvõtteks - seal ei ole veel suvitushooaeg alanud, ilmade soojenedes ehk läheb ka elu käima.