thirstytraveller

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

6 meeldimist
3 postitust
136 kommentaari
Viimased kommentaarid

Vähem kui kolmeks ööks pole Berliini mõtet minna, seal on vaatamis- ja avastamisväärset oi kui palju.

Sivuraide pizzeria otse Sörnaineni metroojaama ja trammipeatuse juures on hea hinna ja kvaliteedi suhtega söögikoht, mida ka näiteks TripAdvisoris ja Virtual Touristis kiidetakse. Pitsad on väga suured, üks pitsa on mõistlik kahe inimese peale ära jagada. 8 eurot maksnud päevapitsa saime eelmisel nädalal kätte 6-7 minutiga. Kodulehel on ka ingliskeelne menüü, kohapeal seda ei paistnud, aga kindlasti ollakse valmis selgitama, mida mingi sõna tähendab. Kuna me jooke ei tellinud, toodi lahkelt ilma palumata ja tasuta klaasitäis jääga vett. http://sivuraide.fi/ http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g189934-d850169-Reviews-Pizzeria_Sivuraide-Helsinki_Southern_Finland.html

Saksa foorumitest ega Vikipeediast ei õnnestunud sellise keelu kohta ühtki viidet leida. Antakse vaid nõu, et jalgratastega katusel pole üle 120-130 km/h kütusekulule ja ohutusele mõeldes mõistlik sõita. See pole muidugi lõplik tõde, seadused võivad olla muutunud. Haagisega autole on Saksa kiirteedel kiirusepiirang 80 või 100 km/h.

Rahaliselt soodsaim Flygbuss Arlandast Cityterminalenisse ja sealtsamast T-Centralenist metroo (Tunnelbana) punane liin T13 suunal Ropsten Gärdetisse. Sealt on sadamasse 500 meetrit kõndida. http://www.flygbussarna.se/en Pilet 99 SEK = 10 € http://sl.se/sv/Resenar/Valja-biljett/Vara-biljetter/Korta-eller-enstaka-resor/ Pilet 25 SEK = 2,5 € Kiireim variant on Arlanda Express + Tunnelbana

Sadamas peaks olema Gärdeti metroojaama suunavad viidad. Gärdeti jaamast tunnelbana (metroo) peale, punane liin T13 suunaga Norsborgi. Sõita kolm peatusevahet, T-Centralenis istuda ümber sinisele liinile T11 suunaga Akallasse. Sõita kaheksa peatusevahet Kista peatusesse.

Korralik kaubanduskeskus on mõnesaja meetri kaugusel rongijaamast. Ja Saksamaa hinnad tunduvadki võrreldes Eesti omadega käibemaksuvabad...

Checkpoint Charlie ja muuseum Haus am Checkpoint Charlie, Deutsches Technikmuseum, East Side Gallery (säilitatud osa müürist koos rohkem ja vähem tuntud grafitiga), Beate Uhse Erotikmuseum, Schwules Museum, Madame Tussaud' vahakujude muuseum, Reichstag (riigipäevahoone, kuhu pääseb tasuta, aga tasub kohale minna hommikul vara, päeval on seal pikk järjekord). Ujuda saab Wannsees. Kindlasti tasub külastada ka Potsdamit, sealset Hollandi kvartalit ja lossiparke. Potsdamisse pääseb S-Bahni ja regionaalrongidega, selleks on vaja ABC-tsooni transpordipiletit, mis maksab linnasisesest AB-tsooni piletist õige pisut rohkem (vaata hindu http://www.bvg.de/) ja annab õiguse sõita ka nt Potsdami trammides.

Parim variant maad mööda on Simple Expressiga Varssavisse ja sealt rongiga.

http://www.vr.fi/en/index.html Rongiga Turku ja integreeritud bussiga edasi, eraldi bussipiletit pole vaja osta, saad osta otse Helsinkist Raumani.

Kui airBalticuga, siis juba Tallinnast, hinnavahe on väga väike.

Kõige soodsam on Ecolinesiga Varssavisse (26 €) ja rongiga Berliini (alates 39 €).

Grand Tour Est - Rooma-Milano-Ljubljana-Budapest-Praha-Berliin-Varssavi-Kaunas-Riia-Tallinn. Interraili kaardi saab Eestis ära osta. Tagasi soovitaks Varssavist Tallinna Simple Expressi, kõige mugavam variant. Riiast võib muidugi Tartu kaudu rongiga ka Tallinna sõita. Öömaja ehk ikka leiab, kui ei leia, aitavad odavhotellid Park, Öötramm, Ööbuss ja Trammipeatus ;) Mina arvestaks lisaks rongipiletitele ja öömajale päevas 30 euroga.

"Nothing sucks like an Electrolux" Charlie Croker "Tõlkes kaduma läinud"

Ka Poola ega Tšehhi raudteede kodulehed ei suuda hinda välja arvutada. České dráhy soovitab võtta ühendust infokeskusega info@cd.cz, kust peaks hinna teada saama. Ligikaudset hinda on võimalik muidugi arvutada, liites hinna Varssavist Zebrzydowicesse, mis on viimane peatus Poolas (tänahommikusele EuroCity 110 väljumisele 110,10 zlotti), ning hinna Bohuminist, mis on esimene peatus Tšehhis, Prahasse (sama rongiga 447 krooni). Kokku peaks see olema umbes 44 eurot. Lisandub Zebrzydowice-Bohumin sõidu hind ja istekoha broneerimise tasu. http://rozklad-pkp.pl/query.php/en?q=en/node/146&ld=pkp&seqnr=2&ident=lw.0998129.1320274354&getTariff=yes&outConId=C1-1 http://www.cd.cz/spojeni/conn.aspx?f=Bohum&date=03.11.2011&t=Praha&time=12%3a56&v=&byarr=false&cmd=cmdSearch

Saab ka läbi Kopenhaageni, Stockholmi ja Tornio...

See oleneb palju igasugustest sooduspakkumisest. Deutsche Bahn´il on neid kõvasti, kuigi antud marsruut otseselt Deutsche Bahn´i ei hõlma. Ise sõitsin 2009. aasta suvel Berliinist Prahasse MAV (Ungari Raudtee) rongiga umbes 30 € eest. Üldiselt eks see rongiga läbi Baltimaade reisimine üks tüütus ole, juba Tln-Valga on rongide aegluse ja graafikute mittesobitumise tõttu paras peavalu. Kui on lihtsalt soov Prahasse jõuda, siis saab praegu Ryanair´iga üle Skavsta Tallinnast Berliini edasi-tagasi pileti 50 euroga. Edasi saab rongi või Student Agency ülimugavate bussidega umbes 30 € eest nelja tunniga.

Roma caput mundi ikkagi. Hispaaniast võtaks hoopis Barca.

Naljamehed ikka OVs, hakkate Milano-liinil Ryaniga konkureerima või? :D

Nagu mõned eelmised kommenteerijad ütlesid - Horvaatia on nii pisike, et lenda, kuhu tahad, jõuad soovitud linna väga ruttu. Split on muidu kena linn :)

Kümneid hilinemisi aastas, pea iga nädal mõni!

Aga kui eestlased ei saa hakkama, tuleb lätlasi toetada. Simple as that! Kaks aastat peaks olema piisav aeg atra seada! Ma oleks vägagi selle poolt, et OV oma kvaliteeti parandaks, aga see on ju lausa süstemaatiline probleem! Hea meelega lendaks nendega ka edaspidi! Saarlastel sai karikas lihtsalt täis, nagu Saarte Hääl kirjutas.