glz

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
9 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ave Line'il on praegu sooduspakkumine: ilma kajutita 20 eurot üks ots, kajut neljale + auto 222 eurot üks ots (edasi-tagasi 444 eurot) - http://www.aveline.lv/site/home/startpage/en/ Pakkumine kehtib ostuks kuni 24. juunini ja sõiduks kuni 2010. aasta lõpuni. Jällegi, sama küsimus, mis eelmistel.

Siis tõenäoliselt aitavad Sind järgnevad leheküljed: http://www.s-bahn-berlin.de/englisch/tarife/index.htm http://www.visitberlin.de/english/berlin-infos/e_bi_stadtinfos_nahverkehr.php (seal ka ilus Berliini rööbastranspordi kaart, tsoonid kenasti peal!)

.. et see asub Berliini lähitranspordivõrgust väljas (peaks lausa mõnikümmend kilomeetrit Berliinist eemal olema) ja tegemist ei ole seega nn tsooniga, vaid ja tuleb osta Berlin-Brandenburgi liidumaa-rongipilet. Ja rühmapilet tuleb tõesti märkimisväärselt soodsam kui eraldi ostes. Hind kuni viiele inimesele 26 EUR ja lähem info näiteks siit: http://www.bahn.de/regional/view/berlin_brbg/bahnregional/freizeit/brandenburgticket.shtml

Rostocki külje all kindlasti Warnemünde ja miks mitte ka Rügeni saar (http://en.wikipedia.org/wiki/Rügen). Viimane jääb küll teistest seni nimetatud kohtadest pisut kõrvale, aga seal on kaunid looduspargid-kaitsealad ja kuulsad kriidikaljud...

Võin soovitada Rostocki keskel öömaja (ehkki tasuta parkimiskohata), millest soodsamat on tõenäoliselt võimatu leia, aga selleks palun jätke oma meiliaadressid ja võtan ise täpsemalt ühendust :)

http://www.bahn.de soovitan otsingusse panna Berlin Schönefeld - Berlin Hauptbahnhof. S-bahn sõidab linna poole kell 23:58 (otse) ja veel hiljemgi (ühe ümberistumisega). Pileti hinda ümberistumised ei muuda, osta tuleb A+B+C tsooni pilet (üksikpilet 2,60 EUR). Mäletamist mööda on olemas ka mingid grupipiletid, aga selle kohta ei oska rohkem öelda. Samas on seal piletiautomaadid suhteliselt loogilised.

Tagasi on juba palju kergem tulla, kuna raudteejaamast käib S-9 iga paarikümne minuti tagant ja lisaks saab uurida ka regionaalronge (näiteks sealtsamast bahn.de leheküljelt), mis sõidavad pisut kiiremini.

Igaks juhuks hoiatan (Rostocki kogemuse põhjal), et sakslased ei aktsepteeri enamikus poodides krediitkaarte ja nende jaoks on igasugune VISA-märk (sh VISA Electon!) üks suur paanikatekitaja. Üritad siis seletada, mis üritad, et see on tegelikult EC-Karte (eurocheque kaart/deebetkaart). Samas ma ei oska öelda, kuidas see teiste linnade kohta kehtib...

Tere! Kui sõidate nädalavahetusel, siis soovitan Schönes-Wochenende rongipilet osta (sellega saavad kuni viis inimest 35 EUR eest ühel päeval sõita nii palju kui süda lustib), kui tööpäeval, siis Mecklenburg-Vorpommerni ja Brandenburgi liidumaapileteid (tuleb eraldi osta, hind 25+26/19, tingimused on samad, kuni viis inimest ühe päeva jooksul kuhu iganes nende liidumaade piires). Mõlemal juhul tuleb väga palju odavam. Lisaks, www.bahn.de kaudu otsides saab leida ka ronge päris Rügenile välja, (ümberistumine regionaalsele rongile tõenäoliselt Rostockis). Rongiliinide plaani MV's saab siit: http://www.bahn.de/regional/view/mdb/alle/dbregio/ausfluege/meck_pomm/pdf/MDB46970-mv_liniennetz_2007_08.pdf Ilusat reisi!

Veel üks võimalus oleks luurata EasyJeti odavamaid lende Berliini jõudmiseks (parematel päevadel alates 20 EUR) ja sealt edasi saab alates 29 EUR rongiga Hamburgi sõita (www.bahn.de). Eurolines peaks bussiga ka läbi mitme linna Hamburgi sõidutama, aga see ei tohiks odavam tulla (tõenäoliselt ca 2000 EEK).