kirjumirju

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
10 kommentaari
Viimased kommentaarid

Olen läbi vaadanud kõik Jurmala ööbimiskohtadele viidatud leheküljed, aga kas keegi teab, on ka praegu Jurmalas sellist võimalust, et sõidad kohale ja vaatad seal kodumajutuse võimalusi. Mäletan 10-15 a tagusest ajast, et eramajadele olid välja pandud sildid, et välja üürida tuba. Mis hinnaklassi need võiks jääda? Plaanis minna juuni keskpaiku mõneks päevaks.

Olime Peruus poolteist aastat tagasi ja ostsime kõik siselendude piletid kohapealt. Polnud mingeid probleeme. Ma ei oska kommenteerida hinnavahesid, kui piletid varem ära broneerida. Võtsime, mis oli ja millise hinnaga olid. Me olime küll jaan.-s, mis pole turismi kõrghooaeg, seega ei tea, kuidas tippaeg võib olukorda mõjutada.

Kuna ütlesid, et ei oska sõnagi hispaania keelt, siis väga soe soovitus- osta eesti-hispaania vestlussõnastik. Hääldusreeglid pole ülikeerulised ja natukesestki oskusest on väga suur abi.

Kas ma saan aru, et sa soovid Iquitosest dzunglisse minna? Sel juhul soovitaksin sul jätta see kõrvalepõige ära- tundub, et ülejäänud marsruut on sul ikkagi lõuna pool ja valida sealtkandist mõni dzunglisse suundumise koht. Ise valisime Puerto Maldonado. Samadel põhjustel mis kalle2, soovitaksin alustadagi oma rännakut dzungliga. Ega ma muidugi ei tea- ehk ongi sul just erisoov Iquitose kaudu dzunglisse minna. Hindu ma enam ei mäleta, aga valisime Cuzcost Limasse jõudmiseks bussi. Ilmselt sai meile siiski otsustavaks rahaküsimus. Ilmselt seal siiski hinnavahe bussi kasuks oli. Buss sõitis muidugi meeletu aja ja ületas paar tundi ettenähtud aega, aga samas oli mugav ja noh... Ütleme, et elasime üle:) Liigitame selle elamuste lahtrisse:) Alustasime oma reisi plaaniga Eesti-Lima-Iquitos, aga koha peal muutsime sujuvalt ümber Lima-Puerto Maldonado ja siis hakkasime sealt kesk-Peruu poole tagasi harutama. Mägine piirkond jne. Tagasiteel saab ju tõesti midagi vahele jätta, kui ei jõua. Näiteks olin väga vaimustavaid kirjeldusi lugenud Ballestase saarte kohta, aga kohapeal veidi pettusin (ehk olid ootused liig suured) nendes massiekskursioonides. See on muidugi puhtalt mu isiklik arvamus.

Joosepx, ma mäletan siin su küsimusi, kui alles plaanisid Peruu reisi. Nüüd tundub su reis möödas olema. Kas pidasid ka kuskil reisiblogi või oled pilte kuskile üles pannud? Kui nii on, kas on võimalik kuskilt midagi lugeda-vaadata?

Olen siinsete moderaatoritega täiesti nõus ja kiidan igati nende tegevust. Ometi ka üks foorum, millel ei lasta täiesti lolliks kätte minna. Ka mina olin eelmisel aastal sisuliselt esmareisija (jätame mõne Helsingi sõidu arvestamata) ja reisisin kohe esimese hooga teisele poole maakera. Ei olnud paketireis, oli ise koos sõpradega organiseeritud. Pole mul kodus ka arvutit. Trip.ee-ga tutvusin ka esimest korda- räägiti, et on selline reisifoorum ja üsna asjalik. Ilma ühtegi küsimust ise esitamata leidsin siit mind huvitava maa kohta peaaegu kogu info. Hetke ilma ja rahavahetuskursse vaatasin netist mujalt. Seega ei saa ma tõesti absoluutselt aru, kuidas on võimalik aeg-ajalt ikkagi niiii juhme küsimusi esitada ja seda enam, kui on olemas lausa eraldi rubriik Egiptus- Kanaari saared. Tõepoolest- paketireiside puhul on ju lõppude lõpuks reisikorraldusfirma, kellele on korralikult makstud ja kes peaks ka kõige juhmimatele küsimustele selle eest vastata suutma:) Õigekirjafanaatikuna kiidan heaks ka enam-vähem korrektse kirjakeele nõude. Nii ära on tüüdanud see lokkav vigane emakeel. Ma arvan, et mõistuse piires saab igaüks aru näpuvigadest ja pisivigadest ja selle kallal keegi ei norigi. Jõudu ja kindlat meelt moderaatoritele võetud kursi hoidmisel:)

Arvan, et Saale on kirjutanud õieti- kui lähed organiseeritud korras, pole see väga keeruline. Meie grupis oli üks peruu ema oma kahe pojaga, umbes kümne aasta ringis olid mõlemad ja said väga hästi hakkama. Aga ehk olid ka muidu lihtsalt tublid lapsed:) Meile sattus üldse rahvusvaheline seltskond- Kanada, Hispaania, Holland, California. Oli ühtne grupp ja saime võrdselt hakkama kõik. Arvan, et reisijuhiga on võimalik nii käia, et madude otsa ei satu:) Enne minekut loeti sõnad peale, et me teelt ise kõrvale ei läheks ega midagi ei puutuks. Pean seda üsna õigustatud nõuandeks. Üks meie sõber katsus kogemata pealtnäha süütut puud ja sai sealt tublid sipelgahammustused, mis pole tõesti meeldiv kogemus (kolja, olen küll see, keda sa arvad:)) ja hulgiammustused võivad olla surmavad. Anakondat näitas reisijuht. Nad vist teavad, kus mingil ajal mingit looma on tõenäosus kohata. Üllatuste eest pole muidugi kunagi kaitstud:) Lugedes avantyristide seiklusi, tundub, et nemad seiklesid dzunglis pigem kohalikega koos ja kindlasti on see eksootilisem, aga ise ma sellega juba oma puuduliku keeleoskuse tõttu hakkama ei saaks. Ka ei oskaks ma ise selles läbipääsmatus tihnikus kuskile minna ja putukaid- loomi kardan ka natuke, eriti kui nad ootamatult kuskilt välja ilmuvad:) Nii et minu jaoks oli selline retk igati sobilik ja pakkus elamusi küllaga.

Ahjaa, Joosepx küsis ka muljete kohta. Giidid on asjatundjad, armastavad oma tööd ja dzunglit, räägivad inglise keelt. Saabumise päeval viidi meid ahvide saarele ja hilja õhtul pimedas paadiga kaimaneid vaatama. Järgmisel päeval kl 6 hommikul algas 5-6 tunnine dzunglimatk. Nägime anakondat, tarantlit, kilpkonni ja linde. Ega neid loomi iga põõsa taga pole nagu dok. filmides:) Meil ju ka metsa minnes kohe ilvest ega põtra ei näe. Õhtul oli veel võimalus botaanikaaeda minna, aga meie eelistasime võrkkiiges puhata ja niisama olla. Kolmandal päeval oli ärasõit. See võtab ka oma aja. Soovitan olla pikemalt, sest seal oli väga mõnus. Rahu, metsik loodus ja dzunglihääled. Aga muljed dzunglist on inimestel väga erinevad, kui siinseid postitusi lugeda. Kõik oleneb inimeste eelistustest.

Käisime jaanuaris Peruus olles ka Puerto Maldonados. Sealt võtsime ühe kohaliku soovitusel endale dzunglituuri sellise firmaga nagu http://www.ecoamazonia.com.pe/quienessomos.htm ja jäime rahule. Tuuride korraldajad ootavad tavaliselt lennujaamas ja seal saab kohe valiku teha. Jäime oma tuurikorraldajaga väga rahule. Inimesed armastavad oma tööd ja suhtuvad turistidesse hästi. Nemad broneerisid meile ka tagasisõiduks lennukipiletid jm., mida soovisime. Valisime kolmepäevase reisi, oleks võinud olla ka vähem või kauem. Dzungel on nii huvitav ja mõnus, et oleks võinud pigem kauem olla, kui aeg ja raha vähegi võimaldavad. Porte Maldonadost dzunglisse sõitsime 1t20min. Meie polnud väga metsikud reisijad, seega ei kujuta ette, et läheks omapead dzunglisse. Ikkagi täiesti teistugune koht ja väga metsik. Oli küll vihmaperiood, aga meie sealolekul sadas vaid öösel. Eks see on õnneasi. Elamistingimused olid head- duss, voodid, pesemisvahendid, söök, isegi kummikud. Ilma pole mõeldav dzunglisse minna. Kasutasime ka sääsetõrjevahendit, aga vähemalt sel perioodil oli seal putukaid hulga vähem kui meil Eestis suvel. Kohale sõitsime Limast lennukiga ja pärast lennukiga Cuzcosse. Kuna oli vihmaperiood, ei riskinud teeolude tõttu jääda bussitranspordile lootma, ammugi mitte rendiautole. Seda kasutasime hiljem mujal.

Käisime Peruus selle aasta jaanuaris. Soovitan sul läbi lugeda kõik trip.ee-s selle kohta olevad postitused, see on väga hea ja üsna täpne materjal. Eriti hästi on kirjutatud Thea ja Marianne blogi ning avantyristide blogi. Kõik ongi täpselt nii nagu neil sõnaosavalt kirja on pandud. Eks arvamusi on muidugi erinevaid, aga meie lähtusime oma reisi planeerimisel paljuski Thea-Marianne muljetest ja muidugi tuli palju ka omi muljeid juurde. Mina, kes ma pole teab mis suurte rännukogemustega, võin öelda, et ise reisimine Peruus on väga lihtne. Reisikorraldusfirmasid on iga nurga peal. Ööbimispaiku on väga palju ja soodsate hindadega igale maitsele. Minu arvamuse järgi pole vaja midagi ette broneerida. Transport Peruus nii lennuki kui bussiga on üsna soodus ja tihe. Endal peab olema veidi pealehakkamist ja kauplemisoskust, et hinnaga mitte väga pügada saada. Vahemaade pikkusega peab tõesti arvestama ja ka sellega, et kui teid huvitavad kohad on mägedes (ja seal on neid palju), on oluline varuda aega aklimatiseerumiseks. Kuna lähete alles sept-okt, on teil piisavalt aega osta hispaania-eesti vestlussõnastik ja sellega tutvuda. Usu, sellestki natukesest on väga palju abi. Ka inglise keelega on võimalik hakkama saada, kui valite suuremaid turistide meelispaiku. Hispaania keel on siiski peamine. Kui olete teinud hea eeltöö kodus- vaadanud Peruu kaarti, tutvunud siinsete kirjutajate muljetega ja varustatud vestlussõnastikuga, on Peruus seiklemine omal käel väga tore ja lihtne:) Meie sõitsime KLMga Tallinn-Amsterdam-Lima. Edasi-tagasi pilet oli 18500.- Tundub, et odavamaid variante eriti polegi. Umbes sama summa kulus kolme nädalaga koha peal. Kui on veel konkreetseid küsimusi, siis vastan, kui oskan.