poolkuu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Minu arust on seal pea iga asi vuhvel,nii kaubamajades kui ka turul-kui just päris keskusesse ei lähe soppama.))Seda muidugi riiete koha pealt...fototehnikat ei tea kommenteerida. Käisime veebruaris 2012.Mõned ostud tegime ka kesklinnaa butiikides aga kui ausalt siis on kallis-kohati isegi kallim kui meil.Turgudel kordades odavam ja kvaliteedi kohta kah...nii ja naa...mõni asi on nagu uus siiani,mõni lagunes suht kohe.Kui tahad kokku hoida siis tasub käia nii Naisteturul kui ka Nightmarketil(mõni turg oli veel,ei tule kohe meelde aga nad suht lähedal kõik)-nii kaubavalik kui hinnad on erinevad.Kauplemisruumi on ka-kui oskad-lasevad kuni 90 protsenti alla... Väga suur valik aksessuaare nii telefonidele kui ka tahvelarvutitele,hinnad naeruväärsed. Metrooühendus on kaasaegne ja väga mugav.Üldiselt aga-KALLIS LINN:))

Käisime aprillis, keskpaigas. Ilm oli päeval soe, öösel jahe, 15 umbes või nii. Merevesi 18, ise ei ujunud. Arvan et märtsis veel natsa jahe, ujuda saab ainult sisebasseinis, väljas kindlasti mitte. . . . Trip.ee lisas postitusele suurtähed ja tühikud peale kirjavahemärke!

ka baarist võib ehk osta. Hotell mõeldud just puhkamiseks, ümberringi ei midagi, kõrb ja meri ja eeslid ja beduiinid. Lihtsalt ei ole kuskile minna, aga puhata saab küll korralikult.

Ise ei ujunud, olen suht külmakartlik ja ei hooli ka eesti merevees ujumisest. Teised eestlased ujusid küll ja leidsid vee olevat täitsa normaalse. Vedeleda ainult saabki, ümber hotelli ainult kõrb ja beduiinid eeslitega. Praegu on tõesti väga soodsad hinnad,kaalun isegi uuesti minemist.

Apteeeki Charm life s ei ole, snorgeldamisvarustusega pole vist midagi teha, suured lained, jahe vesi. Vajaliku ravimid saab osta Alexandia ekskursioonil ja marsa maruhis kah. Apteek olemas Alexandrias kohe selle restorani korval, kuhu lounasöögile viiakse. Päevituskreemid võiks kodunt kaasa votta, Alexandrias oli saadaval kreem faktoriga 4 ja järgmine oli juba 30. Hotellipoes spf2 ja järgmine 20. Vahepealseid ei olnud. 4 jääb euroopa nahale alguses väheseks ja 20 sobib kasutamiseks ehk esimestel päevadel, muidugi ka lastele. Päike pole nii tugev nagu Sharmis, aga hakkab peale hästi ja hooletud korvetab ära kah.

Charm life elalamein Päevitada sai küll, ööd olid jahedad, jakk tuli ikka peale visata. Merevesi nagu eestis, eestlase jaoks peaks olema norm, nii umbes 20 ringis. Punase merega muidugi vahemerd võrrelda ei saa. Päeval 25+, 27+, tuul ehk natuke jahedavõitu, basseinis vesi nagu meres, soojendusega bassein 29+ ringis. Hotell ise normaalne, süüa sai hästi, Õhtuti polnud ainult midagi teha, poode ümberringi pole, hotellipoes hinnad nii lakke aetud, et jube. Stella ja Heinekeni hinnad nagu ennem siin mainitud, vesi kah. Ise ostsime rohkem vett hotelli kaasa siis, kui käisime ekskursioonidel, hinnad 2 kuni 4 poundi 1,5 l pudel. Meil küll keegi kotte ei kontrollitud. Kohalik personal ei ole tüütu( nagu paljudes sharmi hotellides tihti kipub olema), pigem sõbralik ja abivalmis. Ostureisiks seda küll nimetada ei saa, pigem sai seekord nähtud teistmoodi Egiptust. Alexandria ekskursioonilt ootasin rohkemat, tegelikult on seal ju nii palju vaadata, meile pakutav piirdus katakombide, tuletorni, tsitadelli ja raamatukoguga, giid jutustas küll hästi ja huvitavalt. Meie reisiesindajad olid tublid,alati saadaval ja aitamas kui abi vaja, viibisid pidevalt charm life hotellis. Lennukis, kui tagasi tulime, oli küll kuulda palju mitterahulolevaid kommentaare,seda peamiselt Alexandria ja Porto Marina hotellis puhanutelt. No aga kodulehel oli ju ka info, et Alexandria hotellides pole basseine ja et tegu moslemiriigiga ja suurlinnaga. Kujutaga ette, et olete naisterahvas ja suplete/päevitate avalikus rannas, suure maantee ääres, kus kohalikud /valdavalt mehed/teid suu ammuli vahivad ja midagi omavahel kommenteerivad. Pole ju sealmaal naistel tavaks bikiinides rannas vedeleda. Peaks ju ikka enne reisi endale selgeks tegema, kas soovitakse rannapuhkust voi kultuurireisi. Keegi siin ennem nimetas Marsa Matruhi KADAKA TURUKS? See väike osa ,mida liibüa turuks kutsutakse on jah midagi sellist, aga Aleksandria tänav pole seda mitte. Kohalik linnake, kus müügil kohalikele tavaeluks vajalik(toiduained,kodukaubad,kangad,muideks väga odavad, maiustused, puuviljad, kuld,sigaretid jne. /Paljud kohalikud pole sealkandis eriti valgeid inimesi näinudki, vaatavd kui imeelukaid, aga on väga sõbralikud ja külalislahked. Marsa matruhis ei ole müügil turistile moeldud suveniire, nagu näiteks püramiidid, tutenhamoniga ja cleopatraga rätikud/särgid ja muud sellist nänni. Hinnad on madalad. Kahjuks jäi vähe aega omapead kolamiseks. Siwa oaas meeldis väga, sisaldas ka dziibisafarit. Kuna see oli alles teine reis sinnakanti, siis aravn, et maikuus peaks juba kõik hästi olema organiseeritud ja normaalselt toimima. Ise jäin rahule ja lähen kindlasti millalgi veel sinnakanti. Igal reisil on alati keegi, kes ei ole millegagi rahul. See on kahjuks paratamatu.