Signenu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

34 meeldimist
4 postitust
109 kommentaari
Viimased kommentaarid

Paar nädalat tagasi tegin BKK - Chiang Rai ja Chiang Mai - BKK siselennud, Thai Airiga. Käsipagas läks check-in´s kaalule ja ülekaal paluti ümber pakkida. Ümberpakkimine tähendas paari kilo tõstmist kohvrist seljakotti, seejärel kottidele lipikud külge ning võis kohver+seljakott lennukisse minna. Sama Maist tagasisõidul. Ehk ainuke huvi oli check-in´s, lennukisse minnes ei huvitanud kedagi pagasi kaal ega arv, vaadati vaid, et check-in´i lipik on kotil küljes.

Hetkel olen Chiang Mais romantilises, lopsaka aiaga vàikehotellis. Òhtuti lendavad kùll putukad ringi, kuid iga bumgalo ukse taga susisevad perenaise pandud potsikud sààskede vastu. Toas on enda kaasavòetud tabletiga sààsepeletuspistikud (ei lòhna ùldse) ning òhtul vàljas istudes on peal Eestis apteegist ostetud MoustiCare Skin Sprey infested areas, mis mòeldud rohkete putukatega piirkondades kasutamiseks. Samuti ei haise ega kleebi. Hind oli ca 16 €  75 ml pudel. Samas Hua Hinis, kus hotell asus rannast 150 m kaugusel ja tuba 1.korrusel, tuiskasid sààsed vannitoa ventilatsioonist sisse nii mis ludin. Ka selle vastu aitas seinapistik ( Poola oma, ostetud k-rautast).

Vabandust, Pin1. Bangkokki jòudis lend kohale samuti 2,5h hiljem. Kui, siis kas kùsida tuleb otse TA infomeililt vòi on mingi muu vahenduskoht, kust kùsida.

Mul vàhe teistsugune kùsimus TA lennu kohta. Istanbuli jòudis lend òigeaegselt, àtkulend pidi olema 2,5h pàrast, kuid kohale jòudes oli tablool teade, et jàtkulend hilineb 2,5h. Kas keegi teab vastata, kas sellise 2,5h hilinemise korral on ka òigust midagi TA- lt kompensatsiooniks kùsida?

Istun hetkel Istanbuli lennujaamas. Tallinn-Istanbul lennul pakuti sòògi kòrvale nii mahla, cocat kui ka valget ja punast veini ja see oli tasuta. Kangemat kraami kàrus ei nàinud, kuid ma ka ei kùsinud.

Tänan vastajaid, hakkan kohe "tööle"  :)

Kas oskab keegi soovitada Hua Hini kandis saari, mida tasuks külastada? Samuti muid kohti (isikliku kogemuse järgi) selles piirkonnas.

Ghazi, ilmselt olen Teie emaga enam-vähem vanuseklassist ja olen minemas ka esimest korda, seega soovitada ei oska. Kuid lugedes kirjeldatud soovisedelit, kust leidsin ka endale tuttavaid tingimusi, valisin mina rannapäevadeks Hua Hin - Bangkokist 200 km, rongi- ja bussiühendus tihe, kuurort laia valiku hotellidega, üht-teist vaadata ja ümbruskonnas peaks olema ka rahvuspark. Ehk leiate sealtkandist midagi sobivat.

See sild on El Gouna erinevate hotellide jagatud rannas Zeitunas, silla lõpus algavad korallid. Tõenäoliselt ka Sheratonist viivad paadid pidevalt hotelli inimesi Zeituna randa, kus igale hotellile on eraldatud kindel ala. Hästi tuuline on seal üldjuhul. Mövenpicil on ainsana oma rand, teised hotellid asuvad peaaegu kõik laguuni ääres ja käivad Zeituna rannas.

Mövenpick! Mere ääres, oma rand ja lainete eest kaitsva, ilmselt tekitatud rannaribaga, samuti on parem hotelli asukoht - vanalinn jalutuskäigu kaugusel. Sheratonis olnud küll pole, kuid jalutanud hotelli territooriumil ning selle järgi arvates, on Mövenpick paremas korras.Endal minek mitmes kord Steigenbergerisse. Kõik need 3 hotelli on 5*, korralikud ning saad nende hotellide vahel vahetada lõunasöögi kordasid.

Aeg on piisav, kui kõik sujub. Lisan eelpool kirjapandule, et minul oli selline asi, et äraantav pagas oli 300 grammi (jah, lugesite õigesti) raskem ja mind pandi kohvrit ümber pakkima. Seejuures eelmisel lennul oli max kaalust 100 g puudu. Mingi seletamine ei aidanud. Ehk siis arvestage ka sellise juhtumise variandiga Gatwickis.

Koos titaga pole tõesti Dublinis 5 päeva midagi teha. Nagu tripp soovitab, Iirimaa võlu seisneb looduses ja lossides. Kui pelgate vasakpoolset liiklust ning autot rentida ei taha, siis Dublinist tehakse igasse suunda päeva-trippe, neid leiab internetist, kindlasti leiate midagi huvipakkuvat. Arvestage vaid, et saarel ei ole külm, kuid on enam-vähem kõikjal tuul ja tihti ka vihm.

Kust maalt ostmisel see "jama" Sul algab - siis teaks täpsemalt soovitada?Kui oled leidnud sobiva lennu, siis klõpsad veidi paremale jääva hinna peale, seepeale avaneb valik pileti 3-le erinevale hinnaklassile. Loed kenasti läbi, mis millise pileti hinna sisse kuulub ja teed valiku. Kõige odavam pilet sisaldab ainult käsipagasit, mille pead lennuki uksel ära andma ja see paigutatakse tasuta üldpagasi hulka. Istumist ise valida ei saa, kui ise valimine on oluline, siis tuleks see juurde osta. Valiku pead tegema mõlema suuna pileti juures. Edasi läheb nagu ikka - sisestad enda andmed, kui lisateenuseid tahad, siis valid juurde, lõpuks kaardi andmed ning vaatad kõik ilusti üle, et on nii, nagu soovid ja maksad.

Tere.Aitäh kõigile, kes õpetusi jaganud, endal on minek detsembris.Küsiksin paar asja üle. Esiteks, kuidas on detsembris selle päikese ja päikesekreemiga, kui tõsiselt suhtuma peab? Olen küll heleda nahaga, kuid senises elus olen hakkama saanud max 15 päikesefaktoriga, sedagi päikesemaades. Aasias varem käinud ei ole, kuid ei tahaks ülearu neid kreeme ka kaasa vedada. Kas võib kohapeal ostmiseks kangemad kreemid jätta? On neid kõikjal võimalik osta või ikka parem kaasa võtta?Ja selline küsimus, et kas kohapeal on võimalik vajadusel ka midagi selga-jalga osta või on seal kraam niru ja saadaval nukunumbrid (olen küll norm kaalus, kuid pikka kasvu)? Ja need sääsed ja muud elukad - on nad lihtsalt tüütud või ka ohtlikud? Niisama ei tahaks ka malaariatablette sööma hakata, ehkki siin soovitatakse. Minek reisibürooga ja sõit mööda tervet saart+mõned päevad rannal pikutamist.

Tere.Bergamo lennujaamast käivad perioodiliselt bussid Milanosse, kellaaegasid leiad Rayanairi lehelt, soovi korral saad ka piletid ära osta. Bergamo linna läheb liinibuss, kuid mitte nii sageli kui bussid Milanosse. Pilet lennujaamast Milanosse maksab 5-6 eurot ja bussile jõuab ilusti ka peale Tallinna lennuki maandumist - bussipeatus ja kohapeal pileti ostmise võimalused on otse lennujaama ukse ees. Sõit Milanosse kestab ca 50 min ning Milanos on peatus keskraudteejaama kõrval ehk kesklinnas. Kui just Bergamo linn ise sihtkohaks ei ole, siis ei näe põhjust, miks sinna üheks ööks ööbima sõita. Bergamo on väga kena väike linnake, kuhu mina soovitaksin sõita viimasel päeval enne tagasisõitu, linnakesega tutvumiseks piisab ca 3 tunnist ning Bergamost lennujaama sõidab liinibuss küllaltki sagedasti, pilet paar eurot (10-15 min sõitu).

Mul vastupidine küsimus - nii igaks juhuks. Kui ei ilmu tagasitulekul kõige viimasele otsale Riia-Tallinn? Mind taga ajama vast ei hakata, lennuk väljumata ei jää ja mulle mingeid jamasid ei teki?

Kust sellist juttu lugeda saab?Olin Rhodosel juunis 2017, peatusin Rhodose linnas ja viibisin korduvalt ka rannas, mis asub Türgi rannikust paarikümne km kaugusel ja ma ei näinud kuskil ühtegi paati ega pagulast. Ka saarel ringi sõites ei trehvanud pagulasi nägema või noh, ega kellelegi ju näkku pole kirjutatud, kes ta on. Kuid massiliselt pagulasi seal nüüd küll polnud. Rannas oli vietnamlasi näha, kes rannas massaaže pakkusid ja peab ütlema, et neil on vilkad näpud ja hind madalam kui meil kodus :)

Marmarise linna sadamast väljuvad iga päev parvlaevad Marmarisse (kuurortlinn). Kui ostad sealsamast sadamast tuuri, siis sisaldab see edasi-tagasi sõitu, Marmarises transporti sadam-linn-sadam, lisaks väike tuuritamine läbi linna koos vaibapoe, mingi maiustuste poe vms (millest võib muidugi loobuda). Marmarises on lihtsalt ilus vanalinnas jalutada, ka rannariba on kesklinnas ja suur passaaži-tüüpi turg. Aega Marmarises on ca 5-6 tundi. Soovitan minna, kena koht. Mäletamist mööda erilist hinnavahet ei olnud, kas osta sadamas tuur või ainult edasi-tagasi pilet.

Õige, Norsu - Kuldsarve laht. Palun vabandust!

Atatürkist kesklinna, lisaks: Sultan Ahmedi keskosas on väga palju väikeseid nn trip-büroosid, kes müüvad ka lennujaama transporti (nähtavad reklaamid üleval). 2h intervalliga sõidavad mikrobussid kesklinnast (ise ütled, kust tahad peale minna, tulevad järgi ka) lennujaama. Üks ots maksis 2 a tagasi 5 eurot inimene. Ja ilusti toimis, tulid varahommikul hotelli järgi. Hiljem sain teada, et ka Atatürk-kesklinn on sama olemas, võiksite seda kodulehelt uurida. Samas, taksosõit kesklinna maksis 17 eurot, sõidu aeg ca 45min. Tagasisõit vaadake kindlasti suurema varuga, sest kui ikka on ummik (ja seda seal on), siis läheb ka aega. Teine teema, kes ei ole enne Istanbulis käinud - Taksimi väljak, mida siin lugedes kohtan, asub Sultan Ahmedist parasjagu eemal, teisel pool väina (Taksimist saab muidugi trammiga sõita SA linnaosasse). Kui aeg on piiratud, siis Taksim ja Istikali tänav pole küll kohad, kus aega kulutada - Galata torn paistab ilusasti kätte ka SA-st. Kõik nn vanad vaatamisväärsused (Hagia Sophia, Topkap, sinine mošee, tsisternid, ka suur turg ning Suleimani ja Ahmedi mošeed on kõik 3 trammipeatuse vahelisel alal ca 500 meetrid ühele või teisele poole teed. Paraku 2-4 tunni jooksul võib neid kohti ainult väljast näha, reaalne on sees käia nt tsisternides ja sinine mošees, samas saad ka Hagia Sophiat väljastpoolt näha ja samuti Hipodroomi väljakut - need neli on kõik enam-vähem koos.

Nõus päike 12-ga. Minuga juhtus täpselt sama asi aasta tagasi Stockholmi südalinnas - lennukilt tulles ja õhtul kell 10 hotelli jõudes oli hotell pime ja uksed lukus. Õnneks oli uksel telefoninumber, kuhu helistades saime teada, et hotell lõpetas tegevuse päev varem ja meile on raha tagasi kantud. Edasi helistasime Bookingusse, kust 10 min jooksul edastati meile 5-6 sama hinnaklassi hotelli Stockholmi kesklinnas, mille hulgast saime valida. Andsime neile telefonis teada, millise hotelli kasuks otsustasime ning veel 10 minutit ja helistati tagasi, et hotell ootab meid ja nad on teadlikud, et me tuleme. Vaheraha ja ka takso lubati kinni maksta. Läksime kohale, kõik toimis, hotell oli ok. Korjasime tšekid kokku ning koju jõudnuna ootasid juba mitu meili ees koos õpetusega, et kuhu dokumendid saata (lisaks maksetšekkidele taheti panga logoga kontoväljavõtet, kust on näha tehingu eest maksmine) ja umbes nädalaga oli vaheraha ka ilusti arvel (meil oli suletud hotell ette ära makstud). Arvel oli ka töö lõpetanud hotelli tagasimakse. Huvitav oli see, et nädala jooksul kirjutati-helistati veel Bookingu erinevatest Euroopa keskustest ja juhendati, et mida teha ja küsiti, et kas ikka on kõik korras ja kas ikka olen rahul. Usutavasti ei ole asjaajamine ja liikumine Hiina suurlinnas ja Stockholmis just ühesugune, kuid Booking omalt poolt toimis küll laitmatult.

Olen olnud nii Falirakis kui ka Rodose linnas. Ixia on saare oluliselt tuulisem pool kui Faliraki, ka Faliraki rand on minu jaoks parem kui Ixia. Kui plaan minna koos lastega, soovitaksin Falirakit. Ilmast - sel aastal olin Rodose linnas mai lõpus juuni esimestel päevadel - ilm oli +25 kuni +27 kanti, merevesi umbes +23 ning kõik kohalikud rääkisid, et terve kuu on nii külm olnud, sadanud, ka meie reisi esimesel paaril päeval oli selline tuul, et viib nina peast - nii et kuidas juhtub selle maikuuga. Faliraki rand oli jah parajalt tühi, kuid ei olnud tuult. Samas Falirakist edasi Tsampika rand, mida nimetatakse parimaks rannaks, oli tuulevaikne, sooja veega, rahvast täis, kuid kahjuks hakkas sadama. Kui mai algus, siis soovitaks rõhku panna, et hotellil oleks korralik bassein ning päevitusala, mis oleks tuule eest kuidagigi kaitstud.

August 2016. Exploreri kaudu piletid, trùkid vàlja ja kui kohale jouad, siis peaaegu tund sabatamist, et saaks bronni pileti vastu vahetada. Seejuures tòesti kùsiti nàha ka krediitkaarti, millega maksid. Seejuures see piletite kàttesaamine oli ca pool km eemal. Ja kui piletid kàes, siis seisad ùsna pika saba maha (mis ònneks làks suhtleliselt nobedalt), et hoonetesse - aedadesse sisse pààseda. Minu soovitus - minge tublisti varem kohale, eriti, kui valite òhtupoolse aja.

Ma ei ole elanud konkreetselt SPHINX-s, kuid olen olnud selle hotelli teises hotellis, st 2 hotelli olid omavahel õuealade osa kaudu ühendatud ning basseinid ristkasutuses, samuti võis ka SPHINXi sööma minna. Löö otsingusse King Tut Aqva Resort, siis saad väheke parema ülevaate ümbrusest, ka ranna-alast. King Tuti territooriumil on ainult pisike bassein, mis on täies ulatuses kogu päeva jooksul varjus, viletsa koha peal ja jääkülm. Ülejäänud basseinid, sh liutorud on SPHINXi territooriumil. Ka SPHINXi siseõu on tegelikult pikk ja kitsas, 2 korpuse vahel ja suhteliselt varjus, ehkki piltidelt paistab suur ja avar. Mina ise sinna ei läheks ja seda ennekõike asukoha pärast, mis on ikka kõigest eemal, ümberringi ainult hotellid - El Dahar on lähemal kui Sakkala. Tõsi, olin King Tutis vist 7 aastat tagasi ja SPHINX tundus tollal väheke kobedam hotell olema.