kirs

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kui plaanid pikki vahemaid katta - nagu Mumbai-Bangalore, siis soovitan sul lennata. Siselennud on odavad ja kiired. Rongisõit on muidugi omaette elamus ja muudmoodi liiklemine ka. Aga kuna sul ainult 2 nädalat, siis soovitan pigem reisivahendites viibimise peale vähem aega kulutada ja rohkem kohapeal ringi tuiata. Olime kuu aega eelmisel aastal Indias. Goas 6 päeva - edasi Delhisse ja sealt rongiga Agrasse. Agrast olime 2 päeva ning ülejäänud reisi veetsime Kashmiris (Himaalajates). Reisi lõpus olime paar päeva Mumbais ka.

Soovitan mitte fixed plane teha - vaid vaadata, kuhu võiks minna ja mida teha - aga siit mingeid asju mitte broneerida. Sest koha peal näed ise, kaua sa kusagil olla tahad. Me ei kavatsenud üldse Kashmiiri minna, aga tänan jumalat, et saatusin ühe kohaliku tüübiga rääkima, kes soovitas Kashmiiri ja näitas pilte. See oli reisi kõige parem osa üldse. Kui tahad lähemalt kuulda, siis anna teada, mul on reisikiri ka olemas (ei taha siia üles panna).

NB! Inglise keele oskus portugaalastel ei ole just kiita! (kui sa just hispaania või portugali keelt ei räägi). Varu kannatust.

Hei!

Soovitan kindlasti käia Coimbras..see jääb poole tee peale Portost Lissaboni. Õppisin seal pool aastat - väga äge vana ülikoolilinn. Palju rahvusvahelisi tudengeid ja kindlasti rohkem elu, kui teistes väikelinnades. Saad sinna bussiga. Coimbrast väga lihtne käia rongiga Fioguera de Fozis ning külastada ka Aveirot. Osta Lonely Planet või Rough Guide - sealt saad supersoovitusi.

Hei!

Mumbai lennujaamas ei kulunud väga palju aega. Mul endal oli ainult käsipagasis olev seljakott - seega sain ma väga kiiresti lennujaamast minema. Need, kes pagasit ootasid - see võttis ka suhteliselt vähe aega - nii 15 min.

Domestic terminali sõitsin rikshaga (mitte taksod, mis ootavad lennujaama ees ja mis on kallid) - natuke väljapääsust edasi kõndida ja tara taga on rikshad. Ma ei mäleta palju ma maksin, aga see oli väga odav - ala mingi 30-45 krooni (oli vist 140 ruupiat - aga peaksid saama odavamalt), et domestic lennujaama saada. sõit ise võttis aega umbes 20-25 min. Sõltub kellaajast, aga üldiselt on Indias kogu aeg tipptund!

Hinnaga tingi - a la aga seal sai odavamalt. küll nad siis ära viivad. NB! rikshadega on hea sõita - esiteks oled terve selle melu keskel, teiseks on see odav ja rikshamehed on jumala muhedad kujud. Ja hinnas lepi alati ENNE sõitu kokku. Tegelikult lepi igal pool alati hinnas enne kokku - muidu saad pügada. maksad tippi ja maksad igast makse jne. Mumbai hotellid nt võtavad mingit government taxi vahel....ja seda nad mainivad alles pärast, kui hakkad juba minema. Tipiga ole ettevaatlik - neile tuleb seda kõige eest maksta. Üldiselt ära lase mingitel kohalikel lahketel abimeestel end haneks tõmmata - kui tahad abi, küsi suvalise inimese käest. Need lahked abimehed passivad lennujaamades ja rongijaamades jne. Nende abi maksab alati sulle 4 korda rohkem.

oma 2,5 tunniga peaksid ilusasti jõudma - domestic airport on suhteliselt väike ja kiire. Lennujaamad on sinu kõige väiksem mure - usu mind.

Naudi reisi - Indiast leiad sa kõik, mida otsid.Ole lihtsalt avatud seiklustele.

Mina ostsin kõik piletid kohapealt ja ma ei ütleks, et ma just rahas kaotanud oleks...erinevatel lennufirmadel on seal väga häid pakkumisi.

tulin just tagasi Kashmirist. Iga päevaga hakkab seal järjest ilusamaks minema! Käisin ise Srinigaris ja Gulmargis ning Pahalagamis. Seal on väga hea rahulik, turiste ei ole ja väga väga ilusad mäed. Ööbisime Srinigaris houseboatis - mis oli kogemus! Muslimipere, kelle paatmajas me elasime, oli vaatamisväärsus omaette (H.B. Paristan Group of Houseboats - Shefi Kawa. Lisaks tegi Shefi reise mägedesse ;) Igatahes oli see parim osa India reisist. Soovitan Kashmiri jaoks VÄHEMALT 10 päeva varuda.

Tulin just tagasi - praegu oli veel viimane aeg seal olla - oli kuiv ja enam vähem mitte tappev kuumus. Suvel on vihmaperiood, mis ei ole meeldiv - usu mind.