Lotteke

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tulime just Assooridelt Sao Migueli saarelt ja emotsioonid kõrgel ning tahaks jagada neid Tripi lugejatega. Käisime reisifirma Hispania kaudu. Majutusime Ponta Delgadas, tegime reisifirmaga läänepoolse saaretuuri, mis juhtus päevale, kus ilm päris tormine, nii et kaunite vaadete nautimisest suurt midagi välja ei tulnud, Seta Cidade kaksikjärved kadusid uttu ja suur tegu oli, et tuul meid endid Miradori platvormilt minema ei pühiks, aga uskumatult hea fiilingu andis ikka ning teadmise, et õhukese vihmakeebiga pole sellise ilmaga seal midagi peale hakata. Ise rentisime kaks päeva autot ja käisime enamuses neist kaunitest kohtadest, mida turistile välja pakutakse. Saare ilust tahaks rääkida ülivõrdes, sest vaated olid võrratult kaunid, vaateplatvorme hästi palju, peale selle mõnusaid puhke- ja grillimiskohti, kus kõigele on mõeldud - laste mänguplatsid, kivist lauad toolid, grillahjud, WC-d jne. WC kultuuri peaksime küll Assoorlastelt õppima, igal pool olemas, puhtad ja korralikud ja seda nii linnas kui mägedes. Terra Nostra pargis käisime kuumavee basseinis ujumas ja see oli mõnus, sest õhutemperatuur oli 15-16 kraadi, aga vesi tundus olevat ligi 40. Park muidugi on oma liigirikka maailma eripaigust kohale toodud taimestikuga hästi huvitav. Käisime ka delfiine ja vaalasid ookeanis vaatamas, vaala selga ja saba nägime vaid kaugelt, aga delfiine oli tõesti palju ja nad andsid meile võrratu etenduse, lisaboonuseks kaunid vaated ookeanilt saare lõunarannikule.
Saare elanikud on hästi sõbralikud ja abivalmis. Üldse jäi mulje, et nad elavad seal kaugel sellist rahulikku ja stressivaba elu. Järjekordselt üllatas see, kuidas osatakse oma eripära turistile näidata. Saarel elab üle 140000 inimese ja lehmi on saarel sama palju, kuna karjakasvatus on majandusharuna teisel kohal pärast põllumajandust. Lehmi näeb igal pool saarel ringi liikudes ja suveniire lehma kujuga leiab igalt poolt, isegi oma kohaliku likööri on nad lehma kujulisse pudelisse villinud.
Kuigi meil oli kavas teha üks reis kõrval asuvale Terceira saarele, loobusime sellest. Seda põhjusel, et Assooridel ei ole märtsis veel turismihooaeg alanud ja teisele saarele minek oleks võtnud kaks päeva aega, kui aga aeg on piiratud ja tahad võimalikult palju näha, kuulda, siis otsustasime, et seekord naudime Sao Migueli vaateid ning teised saared avastame tulevikus. Neile, kes tahavad teada Madeira ja Assoori Sao Migueli võrdlust, siis Sao Miguelil on võimalik näha selliseid panoraamvaateid ookeanile ja mägedesse, idüllilisi karjamaid ja armsaid külasid rannikul, samas Madeira on mägisem, seal on palju tunneleid, kõrgel mägedes võib vaadata tohutusse sügavikku, kõrguse poolest teine merest tõusev kalju Cabo Girao. Olen mõlemal saarel käinud märtsis, kui kõik lilled pole veel õide läinud ja kohalikud ütlevad, et tulge kuu või kahe pärast, siis näete, kui kaunis siin olla võib. Arvan, et neid saari ei saagi võrrelda ja et nad on mõlemad külastamist väärt.