Mina reisin elektroonilise viisaga (teine variant) ehk siis välja prinditud pdf, millele löödi Mashhadi lennnuväljal tempel peale. Passi ühtegi märget ei jäänud.Samuti nägin mimeid rändajaid, kes tegid viisa lennujaamas. Neil ei olnud ühtegi paberit ega templit passis. Väideti, et kõik on mingis müstilises süsteemis. Ilmselt saab niimoodi riiki ja välja lennujaamade kaudu.Muljeid Iraanist leiab siit, mida üritan reisi edenedes täiendada: http://blofeld.edicypages.com/ilmareis/ashgabad-teheran
Ärge nüüd nii ahneks ka minge. Arvestage, et LP uuendab end regulaarselt ning 6 raamatut tähendab, et peate need reisid 3-4 aastaga sooritama. See, kelle rahakott nõnda paks on, jõuab LP soetada ka hullude päevade vaheajal.
Seepärast, reisihimulised poisid ja tüdrukud, soovitan vahelduseks klikata hoopis http://www.bradt-travelguides.com/, kus hetkel enam vähem sarnane kampaania käimas (30% discount). No kus mujalt saaks selliseid reisiraamatuid nagu Eritrea, Põhja Korea või Kosovo. Ise olen kasutanud Gabon/Sao Tome ning Nigeri raamatut ja jäin rahule küll.
Kõva autoturg paikneb Maroko ja Mauritaania vahelisel piirialal ehk eikellegimaal. Paljud sõidavad üle Maroko piiri, müüvad seal autod maha ja kappavad Marokosse tagasi. Soovitan sul sõita Lääne-Sahara linna nimega Dakhla ning koopereeruda seal teiste autoärimeestega- põhiliselt prantslased aga ka hispaanlased. Äkki saad nende know-how'd ära kasutada ning hiljem nendega Dakhlasse tagasi ka. Hea oleks elementaarne prantsuse keele oskus, aga saab ka inglise keelega.
Mulle tundus, et Mauritaanias on tänu uutele teedele tekkinud ka tugev autonõudlus. See ilmselt seletab asjaolu, mille kohaselt ei müüda autosid mitte marokolastele, vaid sõidetakse tuhat kilomeetrit lõunasse ja üritatakse mauridega äri teha.
Natuke olustikukirjeldust võid lugeda siit: http://blofeld.koondistempo.ee/aafrika04.html