belda

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
10 kommentaari
Viimased kommentaarid

See käänuline ja tohutult ilus fjord oli Bergeni kylje all - Hardangerfjord. See teekond tasus igati ära. Niiet, kui sinna kanti minek, siis tuleb arvestada , et sõit on aeglane ja kämpingu koht on Granvini lähedal (Kvanndal), kus väga muhe habemik on väga abivalmis ja väga sõbralik!

...ja paljudes ilusates kohtades polnud jalatäitki ruumi , et telki yles panna. Nii söitsime 4 tundi mingeid fjordide kaldaid pidi, otsides ööbimiskohta, ja ainuke koht, kuhu oleks auto ja telk täpselt mahtunud , oli WC ukse alune - aga ka see oli juba hõivatud. Lõpuks leidsime kämpingu kell pool yks öösel(hiljem tuli välja , et sealkandis ongi kämpadega raskusi).Ilus ,puhas, kahe korruseline(3 tuba),teleka, wc, dhussi ja köögiga. Hind oli 580 NOk-i. Läks vist päris hästi! Ja yleyldse , palju oli silte, et eramaa. Niiet jäigi yle ainult kas kämpingud , vöi telkimisplatsid!

Jep , ei ma möelnud päris mägedes käimist , vaid ikka autoga mööda Norrat sõitmist , aga et me plaanime ka mööda mägesid söita(nii palju kui võimalik), siis oleks ju huvitav kuskil kõrgemal ka ööbida. Aga ka mägedes matkamise mõte on iseeneset põnev . Äkki vötangi kunagi ka selle teema päevakorda.

Sul on vägagi ahvatlev pakkumine , aga miks sa eelmine suvi sellist pakkumist ei teinud!!! Sest just eelmine aasta, jaanipäeva paiku, Trondheimi ja Alesundi vahel mingi teeäärses kämpas me ööbisime. Aga nyyd jääd kahjuks ikka vähe kaugele meie ringist. Aga ma jätan pakkumise meelde!!!

Tänud teile kõigile , kes mind rumalukest õpetada ja head nõu anda proovivad! :))))

... see , et kui ikka perega leiame kuskil mingi sobiva mägimajakese ja saame sisse, siis tuleb jääda omanikku ootama.( ma mötlen ikka sellist pisikest onnikest , kus narivoodid ja kööktuba, sest 1 -ks ööks magamiseks pole miskit erilist vaja. Vähemalt sel korral mitte!)Aga mis raha sellise väikese koha eest tuleks välja käia? Suuremaid ja uhkemaid asju piilume järgmisel korral , sest neid kordi tuleb veel kyll ja kyll, sest jah , avastamist seal maal on!

Nyyd järgmine kysimus; kui lootusetu on meie olukord , kui ingliskeelega on lood kehvad? Soome ega vene keelega vist hakkama ei saa...

Tänud selgitusest! Juba hakkab yht-teist kohale jöudma! Aga nyyd ehmatas ära , et mis luuret nad peavad! Salajased kaamerad majas sees? Köik meie tegevused ja liigutused näha või? Appi!!!

Aitäh pakkumast , aga plaan on ikka lõunapoole minna. Aga ega see ring , mis teeme, polegi nii väike, et äkki ulatub sinuni välja! Kus kandis oled ? Ups , aga vist ikka ei sobi , lapsed ju ka kaasas...

Tänud selgituse eest, aga tõesti ikka keeruline ja segane see värk. Aga noh telk on meil kaasas ikka ja kui mägionnidesse ei pääse , eks peab jälle kämpinguga leppima. Aga tahtsime miskit pönevamat proovida( ega ei teagi kas see on põnevam...aga nimetue juba , et - mägionn!). Kesk-ja pöhja pool oleme yhe kiire reisi ära teinud , nyyd vötaks vähe rahulikmalt ja tutvuks lõunapoolega. Kus kandis ise käisid ja mida pönevat nägid? Sest kui kuuleks mingitest põnevatest kohtadest , vöib ju alati väikesed muudatused plaanidesse sisse viia ! ;)

Tegime ka ise yhe nädalase reisu autoga peale jaanipäeva.Turust laevaga Rootsi ja sealt Lillehammeri poole minema. Siis Trondheim ja polaarjooneni välja, sealt Soome poole tagasi.Nägime palju erinevat maastikku, mis oli meie eesmärk. Huvitavaks tegi meie reisu see , et ei söitnud kiirteid pidi, vaid kui kuskil oli mingi mõnus körge mäekene, siis pöörasime aga mägiteele. Ja sinna mägede tippudesse jäi mu syda! :)))(sel aastal lähen teda ära tooma) Ja kuna olid ka lapsed kaasas , siis tegime ka nende elu pönevamaks ja tagasi tulime Rovaniemi kaudu, kus meid jöulvana vastu vöttis ja päkapikud täies hoos oma toimetusi tegid! (suurimad väljaminekud läksidki seal) Telgiga saab ikka väga odavalt hakkama -kuskil fjordides oli isegi auto ja telkimiskoht koos korraliku wc ja pesemisvöimalusega ainult 90 noki. Ja kui 4-se kämpa koos kööginurgaga vötsime ja körval oli korralik wc ja dussi ja pesupesemis vöimalusega, maksis see kokku 230 noki.Ja koht oli super ,kahelpool uhked mäed ja kämpingu taga järveke. Aga hinnasilte kohtab teeääres loomulikult igasuguseid! Soovitan väga köigile navigaatorit.Sest kaarte ei kasuta me juba ammu.Ja navigaator aitab körvale hiilida teemaksudest,kui keegi tahab veelgi säästa :D