Tere!
Käisime eelmisel suvel juulis Ungaris. Palavuse üle eriti ei kurtnud. Alustasime Egeri ümbrusest - seal on mitu kuumaveeallikatel põhinevat veekeskust. Külastasime Tokaj veinipiirkonda - tasub kindlasti võtta ööbimine seal piirkonnas. Paar päeva olime Budapestis, kus vaatamisväärset on piisavalt. Mõned päevad Balatoni ääres - päike oli terav, aga mitte tappev ja vedelesime päevakese Hevesi termaaljärves - vesi oli ca 32 kraadi. Müüdavad kohalikud veinid on head ja kvaliteetsed. Rohkem infot on võimalik ka leida varasemast postitusest. https://trip.ee/foorum/uldfoorum/ungari-rahvusohtu
Tere! Matkaautoga rändamisest on eraldi sait - http://matkaauto.com/ - sealt saavad kõik sinu küsimused vastuse. Kämpingute kohta on infot kui otsida campsites. riigikood, Horvaatia kohta on see http://www.camping.hr/.
http://www.rome2rio.com/s/Kj%C3%B8llefjord/Honningsv%C3%A5g paljudel norrakeelsetel lehtedel on ingliskeelne nupuke
Suhteliselt huvitav variant reisimisest - http://trip.ee/node/15376
Oma perega reisime lühikese Ford Transitiga, mis on suvel kohandatud magamisvõimalusega matkaautoks. Kui teine istmerida ettepoole lükata, siis on autosse paigaldatud terasjalgadel kahekohaline rullmadrats 200*180. Magamisaseme ettevalmistamine võtab aega autost väljumata aega umbes 5 min. Pikendusjuhtmega saab tavaliselt karavaniparklast voolu võtta, meil on lisaks gaasipliit ja reisikülmik.
Käisime perega Norras 2012 suvel ja plaan oli Kappelskär-Kolmarden-Oslo-Kristiansand-Stavanger-Bergen-Alesund-Trondheim-Lillehammer-Kappelskär. Kogu reisi pikkus oli planeeritud 12 päevale. Sõidukiks on Ford Transit, mis on matkaautoks ümber ehitatud. Tegelikkuses tuli reis natuke lühem, sest Norras on palju huvitavat vaadata ja kiirkorras läbisõit on mõttetu. Maanteel on kiiruse piirang 70 ja möödasõit mägiteel on välistatud. Ööbimiskohti on vähe ja kasulik on need eelnevalt broneerida, sest laupäeva õhtul võib juhtuda, et kämpingus vabu kohti pole! Alkohol on kallis ja kaasavõtmiseks on vaja vaadata välisministeeriumi lehelt, mis on lubatud. Kontrollida võidakse suvalisel kohal. Enne riiki (Norrasse) sisenemist tuleb ennast regada www.autopass.no peal ja teha eelbroneering. 2* tärnise hotelli asemel võiks vaadata hoopis hosteleid, sest hotell on Norras kallis, nagu kohalik alkohol. Hinnad on http://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Norway Teeäärseid söögikohti on vähe ja needki põhiliselt burksivärgid. Selleks, et Norras turvaliselt tunda, on soovitav toidukraam kaasa võtta, sest maanteeäärseid söögipoode on vähe. Ilma on vaja ka planeerida, sest võib juhtuda, et sealne suvi on sarnane vihmase suvega ja pidevas sajus tuhmuvad ka kaunid looduspildid.
Kämpingute kohta on olemas selline sait: http://en.camping.info/campsites Oleme kasutanud kämpinguid ööbimiseks põhiliselt Leedus, Poolas, Rootsis ja Norras. Norras, Rootsis ja Leedus oli vaja kämpinguid broneerida eelnevalt, sest hooajal võib tekkida olukord, et kämpingus polegi sobivat vaba kohta.
Päevane läbisõit võiks ikkagi olla vähemalt 500 km, kui on vaid üks juht, muidu kaob lihtsalt aeg käest. Kuidas matkabussiga kõige optimaalsemalt toimetada, siis selleks on võimalik infot saada www.matkaauto.com veebilehelt erinevaid postitusi lugedes.
Kui sind huvitab veinikasvatus, siis http://www.travelchannel.com/interests/food-and-drink/articles/guide-to-croatias-wine-country
Põhja Poola ööbimiskohti silma saidilt: http://en.camping.info/campsites söök on samas hinnas kui Eestis, kütus ka enam vähem. Vaatamisväärsused ja muu maksavad ka sarnaselt Eestiga, ning Gdanski ümbruses liigeldes läbite üle 2000 kilomeetri.