Jürks

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

12 meeldimist
0 postitust
91 kommentaari
Viimased kommentaarid

Piiride avamise poolt.

Mis on selles koroonaviiruses teisiti kui igahooajalises gripiviiruses.See vahe ongi et koroona on meedia poolt ülespuhutud.Mis põhjusel pannakse kõik surmad  kus on koroonakahtlus, koroona surmaks.Et tekitada mulje, kui ohtlik on see viirus.

Gripivaktsiin on ju olemas, igal aastal sureb ülemaailma tuhandeid inimesi grippi.Miks see esikaane uudis ei ole?

Ungaris, Slovakkias on teemaks vaid kiirteedel sõites, kui neid ei kasuta, saab ilma vinjetita hakkama.

Viktor 54Ma arvan et selles et eestlane sõidab südamerahus vasakul reas vaatamata taha kas keegi tahab mööduda, on lihtne põhjus.Me oleme nii väike maa ja vähe rahvast, et meie 4-realistel teedel saabki väga tihti sõita vasakus reas ilma kedagi segamata.Lihtsalt ei ole tiheda liikluskultuuri harjumust.

Sōitsin Bialystokist Augustowi suunal juuli keskel, ei meenu küll mingeid märkimisväärseid remonte Bialystokis.

Riias Dominas käisin kevadel ja seal on päris suur spordiriiete/jalanõude pood, nime hetkel ei mäleta.Sel ajal olid seal päris head allahindlused ja valik on suur.

Käisin just Palangas, sõiduautoga, parkisin tasuta kesklinnast ca 1-1,5 km kaugusel, staadioni juures.Seal staadioni juures/kõrval on 2 platsi, kus pargitakse, suuremal platsil oli päeval inimene sissesõidu juures kontrollimas, kuid teine plats tundus olevat ilma kontrollita ja tasuta.Kui veab võib koha sinna leida, suured bussid parkisid ka seal.Vaatasin google mapsist tänava vaadet, aga see on aastast 2012, niiet seal on muutused toimunud. Aadress peaks olema S.Dariaus ir S.Gireno g. 49

Kui telefoni navigeerimiseks kasutada, on mõistlikum selline äpp, mis kasutab offline kaarte, siis pole marsruudi muutusel probleemi kas on võimalus interneti ühenduseks.

Täindan, et Valka-Riia teel on lisaks Valka linna juures olevatele 3 foorile veel 3 foori, mis asuvad kusagil Valka-Riia vahepeal, ajakulu ca 10 min.

Kuidas Riia veehoidla juurest läbi pääseb, sõltub ilmselt kellast ja päevast.Laupäeval sealt läbi sõites oli pigem vastupidi, et Eesti suunal oli suht rahulik sõit, kolonne polnud.

Ja Varssavist edasi E30 Lodzini ,sealt E 75 Katowice ja edasi Namestovo Slovakkias.Varssavi-Katowice lôigul oli 1 remondilôik enne Czestochowat, kus 4 realine muutub 2-realiseks,aga seda polnud vist kilomeetritki Tôenäoline ummikukoht.Pühapäeval lisas sôiduajale 10-15 min.

Ma sōitsin Augustow-Lomza-Ostroleka-Legionowo-Varssavi.Laupäeva ōhtupoolikul, igati normaalne oli, seisakuid ega remonte polnud.

I MS ajal ehitatud raudteesillad, Vene piiri ja Goldapi läheduses.Poola keeles Mosty w Stanczykach.Tasub ülevaatamist.Väike pilet ka.

Rysyl ma tippu päris ei jõudnud, läksin ka arvamusega et suht kerge jalutuskäik.Jalanõud ei olnud ka õiged, lihtsalt sandaalid kust suured kivid väga läbi andsid tunda, jalga panna ikka korralik matkajalats.Ja aega tuleb varuda.Ma käisin vist laupäeval, siis oli rahvast murdu.Slovakkia poolel on ilmselt rahulikum.

Marlborki kindlust tasub külastada kindlasti, aga kohe hommikul, keskpäeval on rahvamassid kohal ja ajakulu tunduvalt suurem.

Kogemus eelmisest suvest, enne Gdanski Elblagi poolt tulles oli teeremont.Sõitsin sealt läbi reede õhtul ja Gdanskist väljuv suund oli väga umbes, ikka mitmete kilomeetrite pikkuselt.Ei tea kui kaugel remondiga on jõutud.Mu arvates Suwalki - Gdansk teel, kui sõita läbi Mragowo, Ostrada, Poola mõistes väga tihedat liiklust pole, mis muidugi ei tähenda, et liikumiskiirus oleks Eesti oludega võrreldav.Gdanski regioonis ja Gizucko, Mikolaijki piirkonnas ongi kõige tihedam liiklus. Turvalisuse mõttes läbiks Suwalki-Gdansk tee pigem valgel ajal, kuna suht palju kitsaid ja käänulisi teid ja Masuuria kant on ka päeva valgel ilus vaadata. Ma hakkaks Tartust hommikul sõitma, ööbimise teeks kuskil Masuuria kandis ja Gdanskisse sissesõitmist väldiks kindlasti hommikusel tipptunnil ja pühapäeva õhtul. Tuleb arvestada et Lätis alates Valkast Valmiera peale on teeremont, aprilli algul ettevalmistustööd käisid, see võtab ka aega maha ja Leedus Kaunas-Marijampole vahel.

Ostravas on selline koht http://www.dolnivitkovice.cz/, vana rauasulatustehas mis on avatud külastajatele.Käinud ei ole, aga suvel plaanin minna.

Wroclawit plaanin ka suvel külastada ja endale olen pannud märksõnad :Sky Tower, Poola kõrgeim ehitis; Centennian Hall, loomaaed, Szczytnicki park, Jaapani aed, Wroclaw Glowny(pearaudteejaam), turg Hala Targowa (meeldivad turud)

Üks söögikoht on Ragana nimelises asulas, seal olemas ka 2 tanklat.Söögikoht jääb Tartu poolt tulles paremat kätt, tankla samuti kohe kõrval.

Sõitsin 05.08 reedel Krakowi.Kasutasin samuti teed läbi Lomza ja Ostrow Mazowiecka.Üldiselt oli päris ok.Teeremont oli mälujärgi kusagil 20-30 km enne Varssavi piiri, aga see eriti hoogu maha ei võtnud.50 lubatud kiirus, kuid üldiselt sõidetakse kiiremini.Varssavist edasi Katowice peale ehk siis E67 ja E75, sel lõigul remonte ei mäleta, aga mida rohkem Katowice poole, seda tihedamaks läheb liiklus ja kui tekib väikseid pleki mõlkimisi või muid probleeme mis paneb ühe rea kinni, siis ummikud tekivad seal lihtsasti. Katowicest edasi E40/A4 liiklus tihe ja teetööd ning kiirus piiratud, 2 korda tuleb 10 zlotti maksta teetasu. Tagasi Krakowist Eesti poole sõitsin mööda E40/A4 kuni Rzeszowini ja sealt tee 19 Bialystokini ja edasi E67.Seda marsruuti soovitaks ka, kuna on tunduvalt rahulikum, kui tuleku tee.Kuigi see ei ole kõige lühem tee.Hetkel Krakowi ja Rzeszowi vahel A4 peal teemaksu ei ole vaja maksta ja esmaspäeval oli seal liiklus suht hõre.Rzeszowi kandis teel 19 olid mõned väiksemad remondid.

Hetkel tööd Valmiera ringil endiselt käivad.Sõitsin sealt õhtul 10 ajal läbi.Oleneb kuidas fooridega veab, seisin kahe foori ca 20 minutit.

Karlovy Vary lähedal asub samuti kuurortlinn Marianzke Lazne, saksakeeles Marienbad, tasub samuti ülevaatamist, ilus arhitektuur.Spa mõnusid pole nautinud, ei oska soovitusi anda. Olenevalt teekonnast võiks külastada näiteks Saksamaal Dresdeni lähedal Königsteini kindlust, mulle jättis võimsa mulje, head vaated Elbe jõele. Tsehhi kõrgeim tipp Snezka, üles alla saab sõita tõstukiga, kuigi võib üheotsa ka jala minna, midagi väga kontimurdvat ei tohiks olla, jalutajaid oli suht palju.Ise kasutasin tõstukit.

Eelmisel aastal juuli algul käisin ja ööbisin telgiga kämpingu territooriumil.Üldjuhul olid kämpingud suht koht rahvast täis, aga väiksema telgiga tavaliselt kuhugi ikka saab, võibolla mitte kohe esimesse kämpingusse, aga otsimise peale ikka leiab.Ööbisin Hel´is ja Leba-s, aga kant on enam vähem sama.

Kiireim on kesklinnast minnes metroo, Central line ja Stratford Station..Näiteks Oxford Circus Stationist minnes läheb ca 20 minutit Stratford Stationisse.

Tere Olen teinud.Tegin läbi agentuuri, kelle kaudu tööd leidsin.Neilt sain ka raamatu, kust cscs kaardi testiks sain õppida.