ootott

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
13 kommentaari
Viimased kommentaarid

CDG lennujaamast saab kõige kergemini Pariisi linnalähirongiga RER B. RER'i pilet maksab 8.40€. Eestikeelseid linnaekskursioone keegi ei korralda. Ma ise jätsin paar aastat tagasi oma kontaktid Eesti turismifirmadesse ning vahetavahel olen bussiekskursioone korraldanud. Kui mul juhtub sel ajal kui te tulete vaba päev olema, olen nõus teile veidi linna tutvustama. E-mail ootott@hotmail.com

Ma olen Berliinist häälega Pariisi tulnud küll. Terve päev kulus selleks. Alustasin hommikul kell 10 ja jõudsin Pariisi öösel kell 1. Võimalusi on mitmeid, ma sõitsin kuidagi läbi Luksemburgi, kül sa hakkama saad. Kui sul head kaarti ei ole võib Saksamaal Dortmundi, Bonni, Dusseldorfi juures keeruliseks minna, sest see on uks tihedamalt asustatud piirkondi Euroopas ja kiirteesid on seal suhteliselt väiksel alal rohkem kui kogu Hispaanias. Soovitan sul sellest piirkonnast ringiga mööda minna, on lihtsam.

Kui Pariisi jõuad, võin ma sulle linnaekskursiooni teha, või lihtsalt ühe napsi näiteks. E-mail: ootott@hotmail.com Tel: +33 6 83 67 41 09

Vabal ajal kipuvad teised Disney tegelased minnit ahistama

Toidupoekettidest hoiab oma uksi pühapäeviti lahti tavaliselt FrancPrix. Monoprix, LeaderPrice, Carrefour ja teised on tõepoolest suletud. Avenue des Champs-Élysées'l on kõik poed ja restoranid avatud iga päev. Paljud ööpäevaringselt.

Lisaks on peaaegu igas linnaosas spets kaubandustänavad. Näiteks 9.linnaosas on selleks Rue des Martyrs seal on pühapäeviti kõik lahti. Majas nr 46 saab väga head inglise brunch'i süüa, hea õnne korral ka eestikeelset teenindust :)

Kui mul tuleb vaba päev, siis võin tulla ja näidata. ootott@hotmail.com See ei võta mul tükki küljest ära ja alati on tore Pariisis eestlasi näha :)

Pariisi lähedal on veel üks lõbustuste park, kuhu saab väga hästi Charles de Gaulle lennujaamast. Pargi nimi on Parc Asterix, see on hinnatud pigem teismeliste ja adrenaliiniotsijate seas, sealsed ameerika raudteed on võimsamad ja pakuvad suuremat pinget. Mikid ja minnid sobivad väiksestele lastele.

Paar aastat tagasi käisin Kreekas kahenädalasel hääletusreisil. Kohale sõitsin siiski EasyJet'iga, vahemaandumisega Berliinis.

Veebruari kuus oli öösiti telgis pisut külm, kuid päeval olid ilmad mõnusalt soojad ning apelsinid just valmis saanud (käisin paaris kohas raksus :) :))

Kuna mul meeldib eriti mägedes seigelda, siis nendest õnneks Kreekas puudust ei tule. Eriti muljetavaldav oli teelõik Ioannina, Metsovo, Kalambaka. Nüüd peaks seal olema uus suurem ja lai tee valmis, aga loodetavasti saab veel seda vana käänulist ja huvitavat kasutada. Kindlasti tuleb käia ära Kalambaka linna lähedal Meteora kloostrite juures. Need kloostrid asuvad väga omapäraste kaljude otsas. Mul kulus seal peaaegu terve päev, kuna marssisin mäe otsa jala. Lisaks tõmbasid kohalikud karjakorad mul püsid lõhki. Üüritud autoga saaks kõvasti aega kokku hoida, kuid makt oli unustamatu.

Siin üks pilt: