blazzu

Rändur, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
26 kommentaari
 

1 külastatud kontinenti

15 külastatud riiki, 8% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Mul täpselt sama mure mis Nukii'l, otsin pileteid Taisse juuli lõpuks või augusti alguseks. Kui keegi midagi head leiab, võiks infot jagada :) Suur tänu.

Tegin hiljuti 2x sisenemisega viisa Helsingis, lisasin dokumentidesse Taisse sissesõidu pileti ja 2 väljasõidu piletit, üks neist Singapuri ja teine Eestisse tagasi, viisa saamisega mingeid probleeme ei tekkinud.

Hambahari, hambapasta, paar paari aluspükse ja paar t-särki, muud vist seal esimese hooga vaja ei lähe. Habemeajamisasjad võid ka kaasa võtta, sest kohapeal tahavad 100 bahti saada ühe korra eest, kuradi kallis ju :D Shampoonid jms saab koha pealt osta. Raha jaoks on kõige mugavam pangakaart, ei kao ära ja kindlam, esimese reisu ajal võivad esimesed päevad päris käest ära seal minna :P

Mis värvi autod sulle meeldivad? Jälgida tasub aga, et oleks Taxi-meter ja kui sisse istud, siis veendu, et taksojuht selle taksomeetri sisse ka lülitab, muidu võid tublisti petta saada.

Finnair pakkus algusega Helsingist see suvi Bangkoki 420€ eest, teisi Aasia sihtkohti ei jälginud. Vaevalt nii odavalt järgmisel aastal saab, kuid 500€ pakkumisi peaks neilt kindlasti tulema, nimelt pole ju siis hooaeg ja lennukid on vaja täis müüa :) Muretsemiseks põhjust ei ole ja keegi teeb neid soodukaid kindlasti, mina isiklikult ei julgeks nii pikalt ette ära osta, kes teab, mis vahepeal juhtuda võib.

Viimane kord ei kontrollitud mul Phuketi lennujaamas riigist väljumise piletit, kui võtsin viisa 15 päevaks, aga tavaliselt on ju nii, et kui pole siis kontrollitakse. Selle pileti saad ju edukalt ise ka teha, võta mingi vana pilet ja muuda wordis vms kuupäevad ära ja ongi korras.

Tai siseselt olen küll muutnud seda odavamat piletit ja pole probleemi olnud, kui kohti on. London - Kuala Lumpur on aga nii nõutud liin, et vaevalt seda muuta lasevad :) Helista klienditeenindusse, nemad vast teavad paremini, kui siinsed inimesed.

Olen enamus pileteid bookinghouse kaudu ostnud ja probleeme ei ole kordagi esinenud, klienditeenindus ka neil tasemel.

Lennujaamas võtab ankeedi täitmine alla 1 minuti, uus tasuta viisa ankeet on ikka väga lihtne ja mingit erilist infot nad sult ei nõua. Aga seda kurat ei mäleta, kas oli see ankeet, millele su link viib :P

Saksamaal ei lasta jah sind lennukissegi, kui sul pole 15 päeva jooksul Taist väljalennupiletit, sama lugu Austraalias. Sydneys hakkasin lennuki peale minema ja ei lastudki, piletit tagasi polnud ostetud, kuna ei teadnud, kaua Tais viibin. Jooksin kiirelt netipunkti ja bronnisin Tiger Airwaysiga kõige odavama pileti Taist välja, lennujaamatöötaja krimpsutas nägu selle pileti peale aga lasti lõpuks lennukisse. Saksamaal jäi üks sõber 4-ks päevaks Münchenisse, kuna polnud viisat varem teinud ja pilet Taist välja oli alles 18 päeva hiljem :) Kõige lihtsam on viisa Helsingis korda ajada, ei ole mingeid jamasid.

Kas see 3 kuuks viisa piirilt jutt on õige? Oskab keegi öelda, kes viimasel ajal piirilt võtnud?

Pattaya beach on tõesti must ja räpane, kõrval asuv Jomtien beach on aga tunduvalt puhtam ja kui näiteks Koh Larnile sõita, on vesi juba kristallselge :)

Julgen tugevalt vastu vaielda @ Rootsi ja Soome. Kuna olen pool elust Soomes elanud, on mul seal väga palju sõpru/tuttavaid. Päris mitu neist on endale Tai naise võtnud, mõni on koos juba üle 5 aasta ja ikka on kuulda ainult kiidusõnu :) Üks tuttav läks peale 3 aastast kooselu lahku, põhjuseks tõi selle, et naine oli liiga hea ja hoolitsev ja talle ei meeldinud see enam (see on tavaliselt põhiliseks teguriks aasia naise võtmisel). Ma ei väida siin, et Eesti naised halvad oleksid, lihtsalt imelikud arusaamad on mõnel tekkinud. Tavaliselt vaidlevad sellel teemal need, kes teemast absoluutselt mitte midagi ei tea.

" Rootsi ja Soome on ehedad näited, kus ära saanuna muutuvad kiiresti peale väikest kohalike naiste lühikursust samasuguseks ja veel hullemaks naisebardiks mida toodavad feministid. "

Palju sul on Soomes ja Rootsis tuttavaid, kelle põhjal sa sellist väidet esitada saad?

Sinu jaoks Urx on naised kasutamisobjekt? Nagu öeldakse, on armastus pime ja pole absull kellegi teise asi, keda kositakse. On venelane, on must, on asiaat, mis seal vahet on?

Sõitsin Sydneyst Phuketisse 15. aprill ja sain koha pealt viisa umbes 5 minutiga. Kuna passikontrollis oli väga pikk järjekord, pakkus sama isik, kes viisa välja kirjutas, 100 bahti eest "vip" sektsioonist passikontrolli läbimist. Passi viskas korra pilgu peale, tempel sisse ja oligi korras. Kokku ei läinud kümmet minutitki. Passikontrollist läbi ja sain koti ka kohe kätte, hoidsin tunnikese vist ikka kokku seal, 100 bahti ei olnud palju makstud. Esialgu küsis küll 200, aga ütlesin et ainult 100 bahti on kohalikku raha ja oli sellega ka nõus :)

Juunis koh phanganil oli ikka sääski kõvasti, aga 7elevenist saad sellise tõrjevahendi, mis peletab kõik sääsed 2-3m kaugusele :) Nahka ei söövitanud ja midagi muud hullu ka sellest ei juhtunud. Need eestist ostetud sääsetõrjevahendid ju on ebaefektiivsed, vähemalt oma kogemused näitavad seda. Koh taol oli bungalow mere ääres ja seal ei näinud ainsatki sääske. Bangkokis ja Pattayal ei näe neid ammugi juba, linnas pole neil vist mõnus elutseda.

Tõepoolest, me ei ela enam 1990ndate alguses, kus välisriigis oli sularaha väljavõtmine automaadist megakallis :) Aasta on 2008 ja minu reisikogemused näitavad, et igatepidi on turvalisem kaasa võtta kaart ja kohapeal ATM-ist, kui sularaha kaasas vedada. Kui midagi hävidki, siis seda väga minimaalsetes kogustes (5000 EEKi kohta ~150 EEK). Kordades suurem risk on võtta kaasa sularaha ja see kuskil ära kaotada, või mis veel hullem, ära lasta varastada.

Eks oleks endalgi huvi eestlasi seal kohata :)

msn on : blazer_mud@hotmail.com

Praegu 22. september Bangkokki pilet ostetud, eks seal olles võtab selle Austraalia oma ka ära :) Okt keskel/lõpus oleme Austraalias, seltskond on 6 inimest.

Käisin ise selle aasta juunis Full Moonil, bussi/laevapileti bangkokist ostsin ära päev varem, elamist kinni varem ei pannud. Kohale jõudsin päev enne Full Mooni. Kohapeale jõudes sain Haad Rin-ist enamvähem viimase vaba bungalow, 800 bahti eest (Cozy resort vms oli nimi). Pakuti ka mingeid muid tube, kuid hinnad ulatusid nendel juba üle 2000 bahti. Rahvast oli ikka suht palju low seasoni kohta. Järgmine kord sinna minnes üritan vist enne netist midagi ära reserveerida, on kindlam. Aga pidu oli vinge, tulemöllu ja kõike vägagi piisavalt, lappad muudkui ämbrist viina sisse ja tunned elust mõnu :)

  1. Oktoobri alguses
  2. Umbes 5 inimest
  3. Reisimine + töö
  4. 6 kuud esialgu, siis mõtleb edasi
  5. Sydney kõigepealt, siis vaatab edasi

Haha, ajasin reisifirma sassi, kustutasin postituse ära :) My bad.

Tänan väga :) Ehk siis pean tegema eraldi Taisse 2 entry viisa näiteks Helsingist ja Kambodža viisa netist? Huvi on küll jah, aga mul läheb nende otsimistega asi alati nii segaseks ja keeruliseks, et lõpuks ei saagi aru mis toimub :)

No küsimus oli esitaud siiski Valdekule, tema jutu põhjal. Ma ei ole eriline searchvend ja miks pean ma sobrama asjades, mis on väga segased. Küsingi temalt, et kas selle viisaga saab 2x Taisse siseneda ja korra ka Kambodžasse? E-viisat mõtlen. Pole ju raske vastata, kui ise asjaga kursis oled.

Tegime Kambodza E-viisad. Lihtne ja kiire. Õhtul täitsin ankeedi, tegin ülekande ja hommikul oli viisa inboxis. Trükid välja ja sõidad. Taisse 2 entry. Alati kasutanud seda transat, mis vajalikus suunas veereb, eelistused vaid põnev-igav, hinna ja väljumisaja baasil.


Leidsin selle Kambodža e-viisa lehe üles, kuid seal ei ole mitte midagi kirjas Tai kohta. Mis see Tai 2 entry tähendab? Selle sama viisaga saab ka Taisse 2x siseneda? Vabandan ette juba oma lolluse pärast, olen suht võhik veel sellel reisimise alal.