flora

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

38 meeldimist
15 postitust
185 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ühinen urmoo uudishimuga. Pole siin kuude kaupa kolanud ja lootsin, et tänaseks on ometi midagi paremuse poole pööranud, aga siiski mitte:((((( Näeksin hea meelega, et trip siinsamas endale pangede kaupa tuhka pähe raputaks, vanade heade sõprade ees suurelt ja punaselt vabandaks ja lõpuks ütleks selga sõnaga, kas ja millal oleks mõistlik vanas headuses tripi taas külastada.

Mõistlik oleks teha reis Riiga või Kuressaarde nii, et päeval saaks sihtkohas ka ringi vaadata. Istekoht akna all pole iseenesest probleem, alati saab mõne kena inimesega koha vahetust teha. Esmakordselt lendava lapse rõõmuks ikka ollakse nõus seda tegema.

Eks see ole tehnika arengu võlu ja valu, mis siin näha on. Mina, poolpime vanatädi, bussis ühe jala peal seistes netis ei surfi. Istun ikka kodus mugaval toolil suur arvutiekraan ees. Vanasti oli Tripi foorum konkreetselt ja kompaktselt ekraanil, nüüd laiutab enamusel ekraanist vaid tühjus. Iseenesest pole mul uuenduste vastu midagi, kui need mõistlikud tunduvad, aga siinselt lehelt ootaks siiski rohkem asjalikkust ja konkreetsust. See pole siin ju tiinerite lehekülg, kus tuled ja viled esmatähtsad. Matka-ja reisisellid otsivad siit kiiret ja asjalikku teavet ootamata, et see info diskopallina vikerkaarevärvides vilguks. Tegelikult oleks võinud juba varem teema üles võtta ja küsida, mida ja kuidas oodatakse ning endapoolseid tulevikuvisioone tutvustada. Kahju lemmiksaidist!

No mul on küll Tenerifelt kogemus, et õhtusöök jookideta ja klaasi kaupa jooke ei müüdud, ikka ainult pudeliga. Tegelikult on hoopis mõistlikum õhtuti endale sobival ajal väljas süüa külastades erinevaid söögikohti, kus kohalikud ees istumas. Nii saate parima hinnaga parimaid söögielamusi.

Ju see WOW aasta lõpuks pankrotis on kui neil Cherrylt reisi ostnuid on palju, sest Tarbijakaitseameti hinnangul pole teenuse osutajal õigust Cherryle makstud ehk siis vautsheri saanud kliendile teenuse osutamisest keelduda põhjendusega, et Cherry pole oma kohustust nende ees täitnud. Kuidas oma kohustusi kliendi ees täita, kui toanurgas kasumihunnikut pole, ei kujuta ette.

Noojaah! Kui valida Teziga venkarite paradiis, siis ei maksa imestada, et söögisaalis on tornaado ja teiega püütakse vene keeles suhelda. Ka pole Türgi 5* tihti võrdne Euroopa tärnidega. Hotelli valides tulevad kasuks internet ja tripadvisor. Järgmine kord olete targemad.

Just nagu mees80 räägib, ongi kõige kindlam variant õppida ära kohalikus keeles politseiga ähvardamine ja veel paar sajatust peale. Inglise keeles politseiga hirmutamine ei pruugi alati mõjuda, sest sulid teavad väga hästi kui umbkeelsed kohalikud politseinikud olla võivad. Kui pätile jääb mulje, et võid turistina politseiga vabalt suhelda, teevad ruttu sääred.

Minu 8 aasta taguse reisi memuaarid: Koopaid on 20 km ja asuvad need kolmel tasandil. Rahvale ilma eritellimuseta näidatakse viit kilomeetrit, millest algul 2 km sõidetakse rongiga, siis 1 km jalutuskäik ja jälle 2 km rongiga, kokku 1,5 tundi. Kordamiseks asi, mis ikka ja jälle segi läheb: stalaktiidid ripuvad laest, stalagmiidid kasvavad põrandast ja kokku kasvanult on need stalagnaadid. Koobaste olemasolu teati küll ka varem, kuid 1818 aastat saab pidada koobaste täies ulatuses avastamise aastaks. Habsburgi keiser Franz I oli koobastest eriliselt huvitatud ja peagi korraldati seal kroonitud peadele balle. Praegu peetakse siin speleoloogide ehk siis maakeeli koopauurijate konverentse ja ühes superhallis, kus kaja kestab mu mäletamist mööda 6 sekundit, tehakse kontserte. 1857. aastal valmis raudtee Viinist Triestesse ja huviliste vooril ei paistnud enam lõppu. Iga külastaja pidi endast kohalikule n.ö poodnikule ette teatama, tellima valgustuse ja giidi ette ja loomulikult oli see huvireis tasuline. Aastal 1872 valmis ka koobaste sisene raudtee kahekohaliste lükatavate vankrite jaoks. Koobastes on ühtlane temperatuur 13°C ja väljudes tundub 29°C juures ainuvõimalik variant istuda varjus ja kühveldada jäätist.

Kui last sobib reisile kaasa võtta, siis ma ei näe küll mingit põhjust, mis takistaks temaga koobastesse minemast.

Tänud! Parandasin oma näpuka ära.

Olen sealkandis 2 korda käinud ja sügiseks juba jälle lennupiletid taskus. Tiiru olen teinud ka Andaluusias, sinnagi tahaks tagasi. Ei ole küll eriti kuurordifänn ega oma selle alaseid väga suuri kogemusi, aga siiski arvan, et Costa del Sol on parim valik randade ja ööelu poolest (mais pole veel küll hooaeg alanud) ja usutavasti on seal ka mais soojem kui Costa Braval. Andaluusia arhitektuur on tihedalt mauridega seotud ja meie silmale kindlasti omanäolisem, Kataloonia sarnaneb enam nt Itaaliale. Mulle tundus, et palju räsitud Kataloonia rahvas naudib peale pikka rõhutust vabadust ja suhtlemist, ka räägivad nad rohkem inglise keelt, kui andaluuslased. Costa Brava rannikul leiab minu meelest rohkem ehedat Hispaaniat kui Costa del Solil. Soovitaks mõlemal rannal ära käia, järjekord pole tähtis. Esimese tuuri valiku kriteeriumiks võiksid olla maksumus, kohale saamise mugavus, reisi pikkus vms.

No seni olen neid miile ja punkte ikka pidanud boonuseks halva õnne korral või kuldklient olemise eest. Saates olid inimesed, kes küüned verel neid boonusi jahivad, et siis pidevalt orbiidil tiirelda. Selline mõtetu ja sihitu siblimine tundus - kogu aeg kohver käes ja lennus või siis sõrmed villis uute boonuste jahil arvutis. Tore, kui midagi odavalt või tasuta saab, aga ma isiklikult parem maksaksin selle eest, et mul oleks võimalus süveneda, uurida ja nautida paiku, kuhu satun. Ühesõnaga kõike head tuleb ikka mõõdukalt tarbida:))

Mul ka Swedi kindlustus, mis õigupoolest kingiti koos kuldkaardiga:) Ja töötab see süsteem kui õlitatud välk, ma sain oma raha kindlustusest kätte ennem, kui üldse jõudsin mõtlema hakata, millal see saabuda võiks.

Siin ei mängi ilmselt rolli mitte haigestumise aeg vaid reisist loobumise aeg. Kui reisist loobuti juba enne kindlustuse kehtima hakkamist, ei ole enam mingit põhjust tagantjärgi piriseda. Kui loobuti kindlustamata reisist, siis pole ju peale loobumist millelegi reisikindlustust kohaldada ehk siis kindlustus ei saanudki kehtima hakata.

Mul on omal digimusklid. Kui ma ei jõua oma kohvrit treppidest vinnata, siis sellega ka lennukisse lisarahata ei pääse. Kuni endal jõud üle käib on kõik ok!

Šokolaadi muidugi, kirsiõlu meeldib mullegi, aga minu kogemuse järgi Eesti mehele see eriti ei meki, tasub seda tuua rohkem sõbrannadele. Belgia eri alla käivad veel vahvlid ja spekuloos. Tõlkes oleks spekuloos justkui piparkook, aga mu meelest on need lihtsalt huvitava maitsega küpsised ja müüakse neid aastaringi. Spekuloosi müüakse ka purgis võidena. Magusasõpradele, eriti lastele, meeldib kindlasti šokolaadikreem Boerinneke (Anneke). Eriline Belgia lemmik on paks munaliköör Advocaat, mida määritakse vahvlile, saiale, lisatakse igasugu magustoitudele ja jäätisele või manustatakse pisikesest topsist lusikaga süües enne sööki. Tasub külastada mõnd väiksemat peresöögimaja, kus see Advocaat tasuta mingil hetkel kindlasti teie lauale ilmub, kord elus võiks ära proovida ka belglaste lemmiksööki (vastikut) asparaagust. Kuulsad Belgia friikad erinevad doonaldite omadest nagu päike kuust.

Võiks minna Käsmu, seal rannas ka kivi, mille otsa saab redeliga ronida, teha tiir sammeldunud kivide ja kõdupuudega "ürgmetsas" ja lõpetada päev Altja kõrtsis mulgipudru ja elusa õllega.

Sõltub, kauaks lähete ja kui väga viitsib teie pisike igapäevaseid pikki sõite teha. Kui olete ikka Barcelonast huvitatud, siis oleks mõistlik ka seal elada ja mõni päev kuhugi väikesesse rannalinna sõita bussi või rongiga. Lloret de Mar on iseenesest tüüpiline ülerahvastatud kuurort keset eimiskit. Mingit kohaliku kultuuri nautimist seal küll pole. Rand muidugi on, aga pisikesel ei ole soolvees sugugi nii mõnus pladistada ja pritsida nagu kodustel randadel, seega katsuge leida basseiniga hotell. Ilusat liivaranda leiab Barcelonast rongiga Tarragona poole sõites. Mulle meeldib Tossa de Mar, aga see pole just väga Barcelona lähedal ja jääb ka soovitatud kandist hoopis teisele poole Barcelonat. Vaadake google kaarti, valige mõni paik Barcelona lähedalt välja ja siis uurige edasi, mis kohaga tegu, vaadake pilte ja kui kergesti sinna pääseb ning kaua kestab sõit.

Ma olen selles olnud http://www.dodohotel.lv/en/index.html Seal vahel ülihead pakkumised bookingu kaudu, ei asu küll kesklinnas, aga Lido on jälle mõne trammipeatuse kaugusel.

No siin lehekülje algul on ju suurepärane vihje http://www.trip.ee/content/reisiöömaja/couchsurfing-suurepärase-idee-kurb-allakäik.html Lisaks õllekates vennastumine:) Kui ise suhtleja olla, siis kohalikega ikka jutule saab. Iseasi, kas nad sind kohe enda majapidamisse on nõus vedama, hispaanlased ehk oleks. Bussijaamade ja rongijaamade lähedal võib kodumajutuse pakkujaid leiduda, ka bensukatest võib küsida. Välisreisilt eestlasi otsima minna tundub veidi segane mõte, nendega saab siin kodus suhelda küll ja veel.

Väga ilusad pildid! Jutt muhe:)

Soovitaks ka Madeirat. Eukalüpti- või loorberimetsas on astmaatikul igatahes väga mõnus hingata ja jõuab ennast ka rohkem pingutada kui külmas ja niiskes Eestis.

Kui juba Odessasse minna, siis ka Feodosiasse, kus on Grini ja Aivazovski muuseumid. Grini muuseum on vinge, eriti kui arvestda fakti, et see oli niisugune innovaatilise olemusega juba sügaval nõukaajal. Õigupoolest eelistaksingi Odessale hoopis seda väiksemat ja rahulikumat linna.

No see Key kaart maksab 20 või 30 euri olenevalt sellest, mis klassi vagunis sõita soovid. On olemas 10-ne korra pilet, paraku ei mäleta enam, palju see maksis, see vist sõltub mingitest tsoonidest. Aga kohalikud seda mulle soovitasid. Põhimõtteliselt üsna selle Key sarnane. Selline siis: http://www.belgianrail.be/en/travel-tickets/passes-cards/10-journey-card.aspx Ma arvan, mõistlik on kassas küsida, milline on soodsaim pilet. Sõltub ilmselt sellest, kas soovid ainult Brüsseli ja Leuveni vahet sõita või kuhugi kaugemale veel.